Mediji iz regije: Šok za Hrvate! Velšani utišali 33 tisuće navijača na Poljudu i ukrali bodove

Velšani šokirali Hrvatsku u 93. minuti i uzeli bod na Poljudu
1/7
25.03.2023.
u 22:56

Vatreni su izgubili dva vrijedna boda u zadnjim sekundama utakmice u Splitu

Hrvatski nogometni reprezentativci otvorili su kvalifikacijski ciklus za odlazak na EURO 2024 remijem na Poljudu, u sklopu skupine D Hrvatska je odigrala protiv Walesa 1-1 (1-0). Hrvatska je bila puno bolja, dominirala je te povela u 28. minuti kada je strijelac bio Andrej Kramarić. Vodila je Hrvatska sve do 93. minute kada je Poljud zašutio uslijed izjednačujućeg pogotka Nathana Broadheada.

Prije samog početka utakmice donedavni hrvatski reprezentativci Dejan Lovren i Ivan Strinić službeno su se oprostili od nastupanja za reprezentaciju u kojoj su, pogotovo Lovren, ostvarili brojne uspjehe posljednjih godina. Lovren je bio itekako važan član momčadi na SP-u 2018. kada je Hrvatska osvojila srebro te četiri godine kasnije na SP-u u Katru kada se okitila brončanom medaljom.

1/24

Strinić je bio član reprezentacije na prvenstvu 2018. godine. Obojici je HNS priredio malu svečanost na poljudskom travnjaku tom prilikom.

Regionalni mediji komentirali su na svojim portalima pomalo bizaran remi Hrvatske i Walesa na Poljudu.

- Wales "oteo" bod Hrvatskoj na Poljudu - naslov je crnogorskih Vijesti.

- Šok za 33.000 navijača u Splitu: Vels u 93. minuti postigao gol i izvukao remi sa Hrvatskom - piše Klix.ba.

- Hrvatska šokirana u zadnjim sekundama dvoboja na Poljudu - javlja SportSport.ba

- Šok za Hrvate u 93. minuti! Velšani utišali Poljud u posljednjoj minuti - naslov je portala Blic.

- KVALIFIKACIJE ZA EURO: Velšani ŠOKIRALI Hrvate u trećoj minuti nadoknade - piše Kurir.