Hezonja u pobjedi Orlanda ubacio 14 koševa, a Bogdanović za Brooklyn 12

Mario Hezonja
Reuters/PIXSELL
09.02.2016.
u 11:28

Orlando Magic je sinoć uspio, drugi out u dva dana, pobijediti Atlanta Hawakse i to nakon produžetka sa 117-110. Mario Hezonja je na terenu proveo 32:19 minuta i u tom je vremenu zabio 14 koševa te ugrabio devet skokova i upisao tri asistencije.

Sinoć su na terene NBA istrčali sva trojica hrvatskih košarkaša i dok su Mario Hezonja i Bojan Bogdanović sa po 14 i 12 koševa pomogli u pobjedama svojih momčadi Orlando Magica i Brooklyn Netsa, Minnesota Timberwolvesi su poraženi, a Damjan Rudež nije imao nikakav učinak.

Orlando Magic je sinoć uspio, drugi out u dva dana, pobijediti Atlanta Hawakse i to nakon produžetka sa 117-110. Mario Hezonja je na terenu proveo 32:19 minuta i u tom je vremenu zabio 14 koševa te ugrabio devet skokova i upisao tri asistencije. Najučinkovitiji kod Magica je bio Nikola Vucevic, koji je zabio 25 od ukupno 28 koševa u drugom poluvremenu kada je Orlando nadoknadio 20 koševa zaostatka. Elfrid Payton je dodao  20 koševa. Orlando je gubio  20 koševa u prvom poluvremenu i 18 u trećoj četvrtini. Prvi je put poveo sa 96-94 nakon trice Marija Hezonja 3:33 minute do kraja regularnog dijela utakmice. Orlando je zabio prvih šest koševa u produžetku. Kyle Korver je pogodio tricu za vodstvo Hawksa od 112-110, ali je onda Evan Fournier odgovorio tricom za Magic. Al Horford je predvodio Atlantu sa 27 pogodaka, a Paul Millsap je ubacio 22 koša uz 13 skokova.

Brooklyn Nets su konačno pobijedili. Sinoć su sa 105-104 slavili protiv Denver Nuggetsa zahvaljujući trici Joea Johnsona na zvuk sirene za kraj. Bojan Bogdanović je igrao 22:57 minuta i uz 12 koševa dodao je dvije asistencije. Thaddeus Young je ubacio 20 koševa, a  Markel Brown 19, dok je Johnson utakmicu završio sa 12 pogodaka i osam asistencija za Brooklyn. Kod Nuggetsa najbolji su bili Danilo Gallinari i Kenneth Faried koji su zabili svaki po 24 koša.

Minnesota Timberwolves su sa 102-116 izgubili od New Orleans Pelicansa, a Damjan Rudež je u 8:58 minuta ostao bez učinka.  Anthony Davis i Jrue Holiday su zabili svaki po 27 koševa za šestu pobjedu Pelicansa na putu ove sezone.  Davis je ugrabio i osam skokova, a Holiday je dodao devet asistencija. Ryan Anderson je ubacio 26 koševa za Pelicanse.  Timbeerwolvese je predvodio Karl-Anthony Towns sa 19 koševa i 12 skokova.

Rezultati:

Charlotte Hornets - Chicago Bulls                108-91
Cleveland Cavaliers - Sacramento Kings           120-100
Indiana Pacers - Los Angeles Lakers               89-87
Philadelphia 76-ers - Los Angeles Clippers        92-98 (produžetak)
Brooklyn Nets - Denver Nuggets                   105-104
(Bojan Biogdanović je igrao 22:57 minuta, zabio 12 koševa i upisao dvije asistencije)
Detroit Pistons - Toronto Raptors                 89-103
Atlanta Hawks - Orlando Magic                    110-117 (produžetak)
(Mario Hezonja je igrao 32:19 minuta, zabio je 14 koševa, ugrabio devet skokova  i upisao tri asistencije)
Memphis Grizzlies - Portland Trail Blazers       106-112 (produžetak)
Minnesota Timberwolves - New Orleans Pelicans    102-116
(Damjan Rudež je igrao 8:58 minuta, bez pogodaka)

4. Denver 21 32 .396 18
5. Minnesota 16 37 .302 23