Manchester City rutinski do pobjede, kriza Tottenhama se nastavlja

Liverpool - Manchester City
19.10.2019.
u 20:24

Manchester City, branitelj naslova i Dinamov protivnik u skupini Lige prvaka, slavio je na gostovanju kod Crystal Palacea. Pogotke za plave postigli su Jesus (39) i David Silva (41).

Reprezentativna stanka nije nimalo pomogla Tottenhamu, koji je u 9. kolu Premier lige na domaćem terenu protiv zadnjeg Watforda odigrao samo 1-1. Gosti su poveli u 6. minuti, a strijelac je bio francuski veznjak Abdoulaye Doucoure. Spursi, koji su prije toga izgubili od Brightona 0-3, te od Bayerna 2-7 u LP, tek su u završnici susreta uspjeli doći do remija pogotkom Deleja Allija (86).

Leicester je zahvaljujući preokretu svladao Burnley s 2-1, te se je probio na drugo mjesto na tabeli. Gosti su poveli preko Chrisa Wooda (26), a potom su Vardy (45) i belgijski veznjak Tielemans (74) svojim golovima donijeli pobjedu "lisicama".

Chelsea je došao do treće uzastopne pobjede i trećeg mjesta na ljestvici. Na svom stadionu svladao je Newcastle s 1-0 pogotkom Marcosa Alonsa u 73. minuti. Hrvatski veznjak Mateo Kovačić igrao je za Chelsea od 43. minute, kada je zamijenio ozlijeđenog Rossa Barkleyja.

U nedjelju je derbi kola, sastaju se Manchester United i vodeći Liverpool, dok će u ponedjeljak igrati Sheffield United i Arsenal.