Mala utjeha za Brunu Petkovića nakon što je promašio penal u finalu Lige nacija

KATAR 2022 - Bruno Petković zabio za 1:1
1/4
22.06.2023.
u 18:18

U finalu je Španjolska slavila protiv Hrvatske boljim izvođenjem jedanaesteraca, dok je treće mjesto osvojila Italija. Petković i Lovro Majer nisu uspjeli zabiti s bijele točke što je Španjolska iskoristila i osvojila Ligu nacija.

Europska nogometna federacija izabrala je polufinalni pogodak Brune Petkovića za najljepši na završnom turniru Lige nacija u Nizozemskoj.

Vatreni su finale Lige nacija izborili pobjedom nad domaćinom Nizozemskom u Rotterdamu (4:2) nakon produžetaka, a jedan od ključnih trenutaka bio je pogodak Brune Petkovića za 3:2 u 98. minuti, nakon nizozemskog izjednačenja u posljednjim sekundama sudačke nadoknade.

Taj je dalekometni udarac izabran za najljepši pogodak cijelog turnira.