Naslovnica Sport Strani nogomet

Real obranio naslov prvaka klupskog SP-a, Modrić ponovno sjajan

Madridski Real obranio je naslov prvaka klupskog SP-a, treći u posljednje četiri godine, a šesti ukupno
16. prosinca 2017. u 19:52 7 komentara 5883 prikaza
Real Madrid - Gremio
Pogledajte galeriju 1/8

Nogometaši Real Madrida po šesti put u povijesti, a treći put u posljednje četiri godine, osvojili su naslov svjetskog klupskog prvaka nakon što su u subotnjem finalu FIFA klupskog prvenstva svijeta odigranom u Abu Dhabiju sa 1:0 (0:0) pobijedili brazilski Gremio.

Stuttgart - Bayern Njemačka liga Bayern sretno do pobjede, Eintracht u završnici ispustio dva boda

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Cristiano Ronaldo u 53. minuti iz slobodnog udarca, nakon što je nad njim napravljen prekršaj na 25 metara od vrata brazilske momčadi.

1 / 16
Luka Modrić igra u sjajnoj formi, ponovno je bio jedan od najboljih igrača na terenu

Ronaldo je pronašao rupu u živom zidu Gremija i pogodio suprotni kut od onog koji je čuvao brazilski vratar Marcelo Grohe.

Jedan od najistaknutijih pojedinaca utakmice bio je i kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić koji je odigrao svih 90 minuta finalnog dvoboja, dok je Mateo Kovačić ostao na klupi za pričuvne igrače. Modriću je ovo 13. trofej s Realom, otkako je stigao u Madrid u ljeto 2012. godine.

Real je zasluženo stigao do trofeja, s obzirom na to da su Madriđani uputili 20 udaraca na vrata, od čega sedam u okvir, dok je Gremio imao samo jedan šut, a Realov vratar Keylor Navas ostao besposlen.

Za Realova trenera Zinedinea Zidanea ovo je osmi trofej otkako je sjeo na klupu.

U utakmici za 3. mjesto meksička Pachuca svladala je domaću Al-Jaziru sa 4:1.

Inter - Udinese Talijanska liga Šok u Milanu! Udinese iznenadio vodeći Inter Dinamo - Cibalia Maksimir Dinamo pobijedio Cibaliju i jesenski dio završio s 50 bodova! Leicester - Crystal Palace Engleska liga Crystal Palace u gostima iznenadio Leicester, pobjeda West Hama
smoker box
SAVRŠENA AROMA
Nedostaje vam onaj karakterističan miris dimljenja, a ne želite se odreći komfora plinskog roštilja?
Klupski SP, 18, Abu Dhabi
Real Madrid Cristiano Ronaldo 53'
1
0
Gremio
  • Madridski Real obranio je naslov prvaka klupskog SP-a, treći u posljednje četiri godine. U finalu koji se igrao u Abu Dhabiju momčad Zinedinea Zidanea pobijedila je brazilski Gremio s 1:0. Strijelac za pobjedu bio je u 53. minuti Cristiano Ronaldo sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca. Naš Luka Modrić ponovno je bio jedan od najboljih igrača na terenu, a u 65. minuti vratar Gremija je njegov udarac skrenuo u vratnicu. Mateo Kovačić nije ulazio u igru.

• 90'+3

Završilo je finale klupskog SP-a! Real Madrid pobijedio je Gremio s 1:0.

• 90+1

Modrić je dobio povratnu loptu, ali je pucao iznad grede. Šteta! Bio je u sjajnoj prilici i pogotkom okruniti sjajnu igru na ovom turniru.

• 82'

Cristiano Ronaldo je imao dobru priliku, ali su se u trenu oka njega stvorila trojica braniča Gremija. Dodao je Kroosu koji puca iznad grede.

• 72'

Gremio je nakon pogotka počeo igrati. Trener brazilske momčadi napravio je dvije izmjene i traže izjednačenje.

• 65'

Luka Modrić je mogao nagraditi svoju odličnu igru. Kapetan hrvatske reprezentacije pogodio je vratnicu. Vratar Gremija je vršcima prstiju Modrićevu loptu skrenuo u stativu.

• 60'

Madriđani su potpuno preuzeli igru.

• 58'

Cristiano Ronaldo ponovno je zatresao mrežu, ali meksički sudac nije priznao pogodak zbog zaleđa u kojem se našao Benzema.

• 53'

Goool! Real vodi s 1:0. Cristiano Ronaldo iz slobodnog udarca doveo kraljevski klub u vodstvo.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• 45'

Kraj prvog poluvremena. Real - Gremio 0:0

• 43'

Sjajan potez Modrića koji je fintom prevario čuvara i sjajno ubacio u šesnaesterac. Lopta je bila iznimno opasna i odbijala se ispred vratar Gremija. Brazilci su se spasili.

• 40'

Cristiano Ronaldo sjajno je izveo slobodan udarac s 25 metara, a njegova je lopta otišla malo iznad grede.

• 29'

Zaprijetio je Gremio. Edilson je s 35 metara opalio iz slobodnog udarca, a lopta je otišla malo iznad grede. Sjajna prilika!

• 27'

Prvi žuti karton na utakmicu. Javnu opomenu dobio je Casemiro.

• 20'

Nakon udarca iz kuta Dani Carvajal je sjajno pucao iz voleja, ali udarac je zaustavio kapetan Gerome.

• 19'

Real je mnogo opasnija momčad. Madriđani pojačavaju pritisak na vrata Gremija, a naš Luka Modrić pokazuje kako igra u izvrsnoj formi. Jedan je od najzaposlenijih igrača na terenu.

• 17'

Cristiano Ronaldo izborio se za udarac i pucao je s ruba šesnaesterca. Lopta je prošla pored lijeve vratnice!

• 11'

Momčad Reala uoči utakmice:

• 10'

Obje su momčadi oprezno ušle u utakmicu. Igra se uglavnom oko sredine terena.

• 2'

Geromel je prekršajem zaustavio Cristiana Ronalda.

• 1'

Počelo je finale klupskog SP-a između nogometaša madridskog Reala i brazilskog Gremija.

• 17.55

Utakmicu sudi Meksikanac C. A. Ramos.

• 17.53

• 17.50

Evo i sastava,

Real: Keylor - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Isco, Casemiro, Kroos, Modrić - Cristiano, Benzema

Gremio: Grohe - Edílson, Geromel, Kannemann, Cortez - Michel, Jailson, Ramiro, Luan, Fernandinho - Lucas Barrios

• 17.45

Dobra večer. Madridski Real igra protiv brazilskog Gremija za naslov svjetskog klupskog prvaka. Finale se igra u Abu Dhabiju, a naš Luka Modrić igra od prve minute za madridski sastav. Mateo Kovačić je na klupi. Prijenos utakmice pratite na portalu Večernjeg lista.