NBA LIGA

Lakersi nastavili pozitivan niz protiv

15.12.2008.
u 09:04

Unatoč tomu što nikoga nisu očarali svojom predstavom, košarkaši LA Lakersa upisali su dvadesetu pobjedu u 23 utakmice sezone u NBA ligi. Najbolja momčad Zapadne konferencije i omjerom druga u najjačoj košarkaškoj ligi (Boston 22-2) ugostila je nejaki sastav Minnesota Timberwolvesa (4-19), te ih nakon 48 minuta igre porazila 98-86. U susretu u kojem niti jedan pojedinac nije zablistao, Kobe Bryant je postigao 26 poena, ali uz loših 9/24 iz igre, dok je španjolski centar Pau Gasol utakmicu za pobjedničku momčad okončao s 18 postignutih koševa, 11 skokova, šest asistencija i tri blokirana šuta. Kod Minnesote, koja je poražena u svakoj četvrtini bolji od ostalih bio je Al Jefferson s 20 poena i 13 uhvaćenih lopti.

Inače, bila je ovo osma pobjeda Lakersa u posljednjih devet utakmica s ovim protivnikom, ujedno peta uzastopna pred domaćom publikom u susretima protiv Wolvesa.

San Antonio Spursi (15-8) gotovo su prokockali 26 koševa viška iz prvog dijela protiv omjerom najslabije momčadi NBA lige. Oklahoma City Thunderi (2-23) bili su na korak do iznenađenja primaknuvši se u posljednjoj minuti susreta u AT&T centru na samo dva poena razlike, međutim, poraz 109-104, njihov 23. u 25. utakmice sezone nisu uspjeli izbjeći.

NBA liga, nedjelja:

Toronto – New Orleans 91-99 (Bosh 25k, 8s, 6a / West 29k, 9s, Posey 20k, 10s)

Memphis Grizzlies – Miami Heat 102-86 (Mayo 28p, 5s, 4a / Beasley 20p, 8s)

Los Angeles Lakers – Minnesota Timberwolves 98-86 (Bryant 26p, 5a / Jefferson 20p, 13s)

San Antonio Spurs – Oklahoma City Thunder (Duncan 20p, 12s, 5a / Green 33p, 4s, 4a)