Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 107
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
SNAŽNA MOMČAD

Kovačević: 'Nisam ja blesav, znam kog imam na klupi.' Dinamo za sve ima plan

Zagreb: GNK Dinamo i HNK Vukovar 1991 u drugom kolu SuperSport HNL-a
Foto: Matija Habljak/PIXSELL
1/3
09.08.2025.
u 09:00

"Drago mi je što igrači s klupe s takvom željom, žarom i kvalitetom uđu u igru. Znam to cijeniti, lako je moguće da netko od njih i počne sljedeću utakmicu", kaže trener Dinama

Dinamo je u drugom kolu HNL-a pobijedio Vukovar rezultatom 3:0. Iako konačni ishod sugerira laganu pobjedu, utakmica nije bila jednostavna, no plavi su na kraju osvojili sva tri boda.

Trener Dinama Marijo Kovačević nakon susreta je izjavio: "Čestitam igračima na zasluženoj pobjedi, Vukovaru na hrabroj igri posebno u prvom poluvremenu. Imali smo problema s njihovim prekidima, tu smo imali sreće da ne odemo u minus, ali sve ostalo je bilo na našoj strani. Imali smo puno kornera, a poslije prvog gola je sve bilo lakše. U nastavku smo tražili što raniji drugi gol, da što ranije uđemo u mirne vode. Moram se zahvaliti navijačima, predivno je bilo. I Bad Blue Boysima na lijepoj koreografiji povodom Dana pobjede."

VIDEO Spektakularni transparent na Maksimiru razgalio sve, o ovome će se još dugo pričati
Zagreb: GNK Dinamo i HNK Vukovar 1991 u drugom kolu SuperSport HNL-a
1/5

Govoreći o podršci s tribina, dodao je: "Mislim da su navijači osjetili kako dajemo sve od sebe, rekao sam da izađu i uživaju, navijači su tu zbog nas. Ovakvu podršku ne znam tko ima, sretni smo zbog toga. Goda? Perez Vinlöf ima samo 19 godina, mijenjali smo poziciju za poziciju, Goda je iskusan. Perez Vinlöf je igrao jako dobro."

Kovačević je naglasio važnost svih članova momčadi: "Sretan sam, ponavljam se kao papagaj, svih 25 igrača su kvalitetni. Drago mi je što igrači s klupe s takvom željom, žarom i kvalitetom uđu u igru. Znam to cijeniti, lako je moguće da netko od njih i počne sljedeću utakmicu. Vukovar je isto prvoligaš, imaju svoju kvalitetu, kod prekida su bili opasni, osim toga im nismo puno dozvolili. Nama je svaka minuta bitna da se uigramo, radili su nam problema, svjesni smo da moramo biti bolji."

Na kraju se osvrnuo i na taktičke mogućnosti: "Prekratko sam tu da isprobam sve ideje. Kad smo dovodili te igrače po pozicijama, vidjeli smo da imamo nekih problema. Vezni red može dobro funkcionirati, ali imamo i igrače na klupi koji mogu osvježiti prvu momčad. Koristit ćemo sve igrače, nisam ja blesav. Na pripremama je briljirala lijeva strana, a sad nam je desna strana puno ofenzivnija."

Štimac bijesan nakon remija: 'Nije ovo ono što ja želim!' Prozvao ih je poslije utakmice
Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja