Košarkaši Splita svladali Mornar, Dominik Mavra predvodio domaćina s 20 koševa

Split: 18. kolo ABA lige, KK Split - KK Zadar
1/4
17.03.2023.
u 20:06

Pomogli su Shorter i Nelson. Splićani sada imaju omjer pobjeda i poraza 9-13.

Košarkaši Splita u susretu su 22. kola regionalne ABA lige kao domaćini svladali Mornar iz Bara sa 91-80 (28-28, 25-14, 20-18, 18-20). Dominik Mavra je sa 20 koševa i 11 asistencija predvodio Split, Shannon Shorter i Tyrell Nelson su dodali po 15, dok je Marko Pecarski sa 18 ubačaja bio prvo ime Mornara.

Splićani su mirno kontrolirali događanja na terenu sve otkako su u prvoj minuti druge četvrtine serijom 8-0 ostvarili prednost 36-28 pa do 35. minute kada su se goti iz Bara približili na 81-76. No, da se ne bi otišlo u neizvjednu završnicu pobrinuo se Shorter koji je s dva uzastopna koša odveo domaće do prednosti 85-76 dvije i pol minute prije kraja.

Split je ovom pobjedom stigao do omjera pobjeda i poraza 9-13, dok je Mornar pao na 7-14.