Katar nakon preokreta osvojio bod na Copa Americi

Paragvaj - Katar
1/10
16.06.2019.
u 23:04

Katar je jedna od dvije gostujuće reprezentacije koje nastupaju na ovogodišnjem izdanju Copa Americi. U skupini C nalazi se Japan.

U susretu 1. kola B skupine nogometnog prvenstva Južne Amerike reprezentacija Paragvaja i Katar su Rio de Janeiru odigrali 2-2. Paragvaj je vodio 2-0, no Katar je uspio izboriti remi.

Paragvaj je poveo golom Oscara Cardoza iz jedanaesterca u 4. minuti, a na 2-0 je povisio Derlis Gonzalez fantastičnim udarcem sa 25 metara u 56. minuti. Katar je smanjio u 69. minuti jednako lijepim pogotkom Alija Almoeza, a na 2-2 je izjednačio Boualem Khoukhi u 77. minuti.

Katar je jedna od dvije gostujuće reprezentacije koje nastupaju na ovogodišnjem izdanju Copa Americi. U skupini C nalazi se Japan. Katar je tako postao deseta gostujuća reprezentacija nakon Australije, Kostarike, Haitija, Hondurasa, Jamajke, Japana, Meksika, Paname i SAD koja sudjeluje na Copi.

U drugom susretu iz ove skupine Kolumbija je pobijedila Argentinu predvođenu Leom Messijem sa 2-0. Vodeći pogodak za Kolumbiju u 71. minuti, preciznim i snažnim udarcem s lijeve strane kaznenog prostora, postigao je Roger Martinez. Konačnih 2-0 postigao je Duvan Zapata u 86. minuti.

U 2. kolu 19. lipnja snage će odmjeriti Kolumbija - Katar, te Argentina - Paragvaj.

REZULTATI
Paragvaj - Katar      2-2 (Cardozo 4-11m, Gonzalez 56 / Almoeza 69, Boualem Khoukhi 77)
Kolumbija - Argentina 2-0 (Martinez 71, Zapata 86)