Španjolska Nizozemska (1)
AFP
13.07.2010.
u 15:58

Najgrublji finale odigrala je Španjolska koja je do naslova došla s nikad manje golova - tek osam postignutih...

1431 - dan ostao je do početka idućeg prvenstva, u Brazilu 2014.

559 - minuta bez primljenog pogotka rekord je koji su postavili Švicarci (držala ga je Italija sa 550 minuta).

116 - Iniestin pogodak u 116. minuti najkasniji je postignuti gol u povijesti svjetskih prvenstava

71 - godinu imao je grčki izbornik Otto Rehhagel, čime je postao najstariji trener na SP-ima

50 - prekršaja napravljeno je na utakmici između Paragvaja i Japana. U ostalim utakmicama najviše ih je bilo 48.

49 - udaraca prema vratima upućeno je na četvrtfinalnoj utakmici između Gane i Urugvaja. Na svim ostalim utakmicama bilo je najviše po 40 šuteva prema golu.

39 - godina i 321 dan bio je star engleski vratar David James na utakmici protiv Alžira te je tako postao najstariji debitant na svjetskim prvenstvima

33 - šuta prema golu uputio je Ganac Asamoah Gyan, a jedan manje Urugvajac Diego Forlan.

24 - žuta kartona i jedan crveni dobili su Nizozemci, što je novi rekord.

14 - golova na SP-ima postigao je Nijemac Miroslav Klose te tako došao na samo jedan gol do Brazilca Ronalda.

12 - puta u polufinalu SP-a nastupili su Nijemci. Slijede Brazilci sa 10 nastupa.

6 - na toliko je različitih SP-a neku reprezentaciju vodio Brazilac Alberto Parreira. Prvi je izbornik kojem je to uspjelo.

2. - put u povijesti neki je igrač dobio dva žuta kartona u finalnoj utakmici SP-a. Prije Heitinge to se dogodilo Francuzu Desaillyju na SP-u 1998. godine.

0 - prije Španjolske niti jedna momčad nije došla do naslova nakon što je izgubila prvu utakmicu (protiv Švicarske 0:1)