Veliko iznenađenje u našoj skupini na početku prvenstva

1/8
Autori: Drago Hudika, Hina
12.01.2018.
u 19:45

U Splitu je u prvoj utakmici naše skupine reprezentacija Islanda pobijedila Švedsku sa 26:24

Islanđani su se pobrinuli za veliko iznenađenje na početku Europskog rukometnog prvenstva koje je večeras počelo u Hrvatskoj. U Splitu je u prvoj utakmici naše skupine reprezentacija Islanda pobijedila Švedsku sa 26:24.

U prvoj utakmici skupine A Europskog prvenstva za rukometaše koje se održava u Hrvatskoj Island je u Splitu svladao Švedsku sa 26:24 (15:8).

Islanđani su sjajno otvorili utakmicu, poveli sa 8:2, a deset minuta prije kraja prvog poluvremena stigli i do prednosti od devet golova (14:5). Prednost Islanđana rasla je sve do 10 razlike (22:12) 20-ak minuta prije kraja. No, potom su Šveđani postigli šest pogodaka zaredom i stigli do 22:18, no na manje od četiri gola zaostatka stigli su tek u posljednjoj minuti kada su smanjili na konačnih 26:24.

Najefikasniji kod Islanda bio je Olafur Gudmundsson sa sedam golova, dok je Jim Gottfridsson postigao šest pogodaka za Švedsku.

Od 20.30 sati u drugom susretu ove skupine igrat će Hrvatska i Srbija.

U prvom susretu skupine B u Poreču Bjelorusija je svladala Austriju sa 27:26 (14:12). Bjeloruse je predvodio Vladislav Kuleš sa sedam golova, dok je Mikola Bilik postigao osam golova za Austriju. Od 20.30 sati igraju Francuska i Norveška.