KITZBÜHEL Hrvatski je skijaš u Austriji ostvario povijesni rezultat

Autor
Antonela Vukorepa/VLM
25.01.2009.
u 11:47

Ivica Kostelić zauzeo je sedmo mjesto u slalomu u austrijskom Kitzbühelu, a drugo u kombinaciji u koju ulazi jučerašnja utrka spusta te time zasjeo na prvu poziciju u ukupnom poretku Svjetskog Kupa.

Prvi put u povijesti jedan je hrvatski skijaš postao svjetski broj jedan. Tomu je uvelike pripomoglo Raichovo odustajanje u prvoj vožnji, no bilo kako bilo Ivica trenutno ima 675 bodova, tj. 15 više od Austrijanca. Treći u ukupnom poretku je Grange. Ovim rezultatom Ivica je drugi u poretku slaloma, a četvrti u kombinaciji.

Drugu slalomsku vožnju Ivica je odskijao bez ikakvog rizika te jasno pokazao da ide isključivo na prolaz. Svu prednost izgubio je do srednjeg dijela staze, a u ciljnu ravninu doskijao je s 1,45 sekundi zaostatka.

Slalom je najbolje odradio Francuz Lizaroux, drugo mjesto pripalo je Grangeu, a treće Thaleru. Najveće iznenađenje priredio je Herbst odustavši već na drugim vratima, a na popisu onih koji nisu završili utrku našli su se još Matt, Pranger i Raich. Ukupno je u kombinaciji najbolji bio Zurbriggen.

Da podsjetimo, u jučerašnjem spustu na jednoj od najtežih skijašnih staza na svijetu Kostelić je zauzeo 29. mjesto, Zrnčić-Dim bio je za šest mjesta bolji, a danas je zauzeo odlično treće mjesto u kombinaciji.

U povijesti hrvatskog skijanja samo jedna osoba bila je na vrhu Svjetskog kupa, njegova sestri Janica. Ovakav rezultat sigurno će biti dodatna motivacija Ivici ka osvajanju Velikog kristalnog globusa, kako bi obiteljska kolekcija bila potpuna. Ivica je već prije najavio da će ga teško biti zaustaviti ukoliko zasjedne na prvo mjesto. Sada je tamo i očekivanja su velika.

Slalom, Svjetski kup, Kitzbühel: 1. Lizeroux (Francuska) 1:33.83 2. Grange (Francuska) +0.08 3. Thaler (Italija) +0.67 4. Hirscher (Austrija) +0.76 5. Vajdić (Slovenija) +1.22 6. Brolenius (Švedska) +1.42 7. Kostelić (Hrvatska) +1.45 8. White (Kanada) +1.72 9. Myhrer (Švedska) +1.77 10. Janyk (Kanada) +1.84...