Caktaš zabio dva gola u preokretu protiv Istre

15. prosinca 2019. u 19:25 10 komentara 4731 prikaza
Hajduk - Istra
Pogledajte galeriju 1/8

U 19. kolu Prve HNL na Poljudu nogometaši Hajduka su u rezultatskom preokretu pobijedili Istru s 2:1.

Mario Mandžukić Talijanska liga Juventus otpisao Mandžukića, a navijači skandirali Hrvatu!

Puljani su nakon prvog poluvremena vodili s 1:0 pogotkom Fintića (43), a onda je u nastavku Caktaš pokrenuo preokret.

1 / 9
Gorica - Hajduk

Hajdukov je kapetan u 62. minuti zabio za 1:1, a osam minuta kasnije je donio pobjedu splitskoj momčadi.

Gosti su utakmicu završili s igračem manje. U prvoj minuti nadoknade Rubić je zbog vrijeđanja suca Bebeka dobio crveni karton.

Prva je zaprijetila Istra, nakon brze kontre u sedmoj minuti Perić-Komšić je pogodio gredu. Deset minuta kasnije okvir gola je pogodio i napadač Hajduka Eduok. Samo minutu kasnije sjajnu priliku je imao i Jakoliš, ali je gostujući vratar Čondrić bio siguran.

Osijek - Slaven Prva HNL Osijek protiv Slavena nastavio uspješan domaći niz

Poveli su gosti u 43. minuti golom Fintića. Hajduk je uspio izjednačiti u 62. minuti, strijelac je bio Caktaš, a isti je igrač sedam minuta kasnije okrenuo rezultat dovevši domaćine u vodstvo. U posljednjim trenucima susreta gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Petar Rubić.

Bio je to, vjerojatno, posljednji susret Damira Burića na klupi splitskog sastava, a nagađa se kako bi Hajduk mogao preuzeti Igor Tudor. Zanimljivo, bit će to već peti trener Hajduka u posljednjih 15 mjeseci.

Karneval
PROMO
Karneval nam se bliži, a odabir idealne maske je najvažniji događaj za sve klince
  • Kraj

Puljani su nakon prvog poluvremena vodili s 1:0 pogotkom Fintića (43), a onda je u nastavku Caktaš pokrenuo preokret. Hajdukov je kapetan u 62. minuti zabio za 1:1, a osam minuta kasnije je donio pobjedu splitskoj momčadi.

Rezultati by SofaScore
  • 90'+1

Rubić je zbog vrijeđanja suca Bebeka dobio izravni crveni karton.

• 90'

Igra se četiri minute sudačke nadoknade.

• 85'

hajduk je zadovoljan rezultatom i više nije toliko agresivan.

• 80'

Blagaić je pucao, ali je njegov pokušaj otišao daleko od vrata.

• 70'

Goooool! Hajduk je stigao do preokreta protiv Istre. Strijelac je ponovno bio Hajdukov kapetan Mijo Caktaš.

• 62'

Gooooool! Hajdukovi napadi napokon su se isplatili. Caktaš je zabio za 1:1. Tahiraj je ubacio s desne strane do Caktaša koji je okrenuo svog čuvara i zakucao loptu u Istrinu mrežu.

• 55'

Hajduk postaje sve opasniji. Bijeli traže gol za izjednačenje.

• 50'

Tahiraj je loše zahvatio loptu, pa Čondrić nije imao težak zadatak.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme. Jradi je ušao umjesto Eduoka.

• 45'

Završilo je prvih 45 minuta na Poljudu. Nakon prvog poluvremena Istra vodi protiv Hajduka s 1:0. Strijelac za Puljane je u 43. minuti bio Fintić.

• 43'

Gooool! Istra na Poljudu vodi protiv Hajduka s 1:0. Strijelac je bio Fintić.

• 38'

Simić dobio žuti karton.

• 35'

Ritam utakmice je splasnuo, igra se uglavnom oko sredine terena.

• 28'

Pavić je dobio žuti karton.

• 20'

Eduok je opalio silovito prema vratima, ali sjajni vratar Čondrić obranio je njegov udarac. Hajduk postaje sve opasniji...

• 18'

Nova prilika za bijele. Jakoliš je pucao, ali je lopta otišla kraj vrata.

• 17'

Sjajna prilika za Hajduk! Eduok je pucao s oko 20-ak metara. Lopta je dugo putovala prema vratima, ali je umjesto u mreži pogodila vratnicu.

• 15'

Jairo je zbog simuliranja dobio javnu opomenu.

• 13'

Lončar je pucao s vrha šesnaesterca, ali nije dobro zahvatio loptu. Bio je to lagan plijen za vratara Ljubića.

• 11'

Tahiraj je dobio žuti karton.

• 7'

Kakva prilika za Istru. Ćuže je povukao kontranapad i dao desno Gržiću koji je nabacio Perić-Komšiću koji je s dva, tri metra glavom zatresao gredu.

• 5'

Hajduk je pritisnuo od prve minute, ali još nije složio pravu akciju.

• 1'

Počela je utakmica na Poljudu. Dvoboj sudi Ivan Bebek.

• SASTAVI

Stigli sastavi Hajduka i Istre:

HAJDUK: Ljubić - Tahiraj, Ismajli, Simić, Čolina - Bradarić, Nejašmić - Jairo, Caktaš, Eduok - Jakoliš

ISTRA: Čondrić - Franić, Rufati, Tomašević, Pavić - Lončar, Ivančić, Fintić - Ćuže, Perić-Komšić, Gržan

• Hajdukov trener Damir Burić je uoči dvoboja s Istrom najavio mogući odlazak s Hajdukove klupe. Damir Burić | Autor : Marko Prpić/Pixsell Foto: Marko Prpić/Pixsell

• Dobra večer! U 19. kolu Prve HNL na Poljudu nogometaši Hajduka igraju protiv Istre.

Puljani u Split dolaze nakon tri poraza u nizu (Rijeka 0:2, Dinamo 1:2, Osijek 0:1), dok je Hajduk posljednji put pobijedio prije mjesec dana, kada je kod kuće slavio protiv Osijeka (3:2).

Tijek utakmice pratite na portalu Večernjeg lista.