Istra - Slaven
1/5
29.07.2018.
u 20:25

U susretu 1. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Istre 1961 i Slaven Belupa igrali 1-1 (0-0).

Puljani i Koprivničani su remizirali na startu sezone u zanimljivom dvoboju odigranom po velikoj sparini u Puli.

Nakon nekoliko propuštenih prilika i dominacije u prvom dijelu, gosti iz Koprivnice su u vodstvo došli u 53. minuti.  Udarac iskosa Francuza Rodriguea Louisa Bongoguia očešao je jednog od braniča Puljana i završio u samom kutu vrata.

U 74. minuti Petar Rubić izjednačava za Istru 1961 nakon ubačaja sa strane kojeg je Rubić, koji je netom prije ušao u igru s klupe, glavom sproveo u mrežu. Do kraja su obje momčadi imale prilike za pobjedu, no završilo je remijem.

Pred 2000 gledatelja na stadionu Aldo Drosina sudio je Zebec iz Cestice.

Strijelci: 0-1 Bongongui (53), 1-1 Rubić (74).