Naslovnica Sport Vaterpolo

Vratnica spasila Hrvatsku: Rudićev Brazil umalo do nove senzacije

Brazilci su nam ostali dužni jer prije mjesec dana senzacionalno su potopili Hrvatsku sa 17:10 na završnici Svjetske lige u Bergamu.
29. srpnja 2015. u 22:08 8 komentara 3500 prikaza
'04.08.2012., Engleska, London - Ljetne Olimpijske igre London 2012. Vaterpolo, Hrvatska - Australija. Sandro Sukno. Photo: Igor Kralj/PIXSELL'

Nakon pobjede nad Kanadom (12:7), hrvatska vaterpolska reprezentacija slavila je i u drugom kolu skupine A na Svjetskom prvenstvu u Kazanju. Izabranici Ivice Tucaka uz mnogo teškoća pri kraju utakmice nadjačali su Brazil Ratka Rudića rezultatom 10:9 (4:2, 4:2, 1:2, 1:3).

Hrvatska je odlično počela utakmicu i sredinom druge četvrtine imala je visoko vodstvo - 7:3. Dojam nakon prvog poluvremena (8:4) bio je da bi Hrvatska mogla učiniti ono što je pošlo za rukom Rudićevoj momčadi u Bergamu.

No, uslijedio je pad u igri Dupina. U 16 minuta drugog poluvremena postigli su samo dva pogotka, a u posljednjem napadu, pri rezultatu 10:9, Brazilci su pogodili vratnicu.

Ipak, osnovni cilj, prvo mjesto u skupini i izravan plasman u četvrtfinale je ostvaren. Još je u petak preostao susret s Kinom, koja je danas izgubila od Kanade (8:2).

Hrvatska je prva sa 4 boda, Kanada ima 2, a Kina i Brazil po 1 bod.

HRVATSKA - BRAZIL 10:9

HRVATSKA: Pavić, Burić 1, Petković, Lončar 1, Joković, Bukić 1, Muslim, Bušlje 1, Sukno 3, Paškvalin 1, Šetka, Obradović 2, Bijač.

BRAZIL: Antonelli, Crivella 2, G. Gomes, Gonzalez 1, Salemi, B. Gomes 1, Delgado 1, Silva, Rocha, Perrone 2, Guimaraes, Vrlić 2.