Startali smo pobjedom! Hrvatska u punoj Areni svladala Sloveniju

Hrvatska slavlje
1/14
05.09.2015.
u 22:59

Hrvatska je lošije otvorila utakmicu, no odlično reagirala u drugoj i trećoj četvrtini te slomila Slovence.

Eurobasket je otvoren pobjedom! Hrvatski košarkaški sjajnoj atmosferi u zagrebačkoj Areni svladali su Sloveniju sa 80:73. 9.000 ljudi došlo je dati podršku Hrvatskoj koja je jedan od četiri domaćina Eurobasketa.

No, nije dobro počelo. Slovenci su bolje krenuli u utakmicu i u prvoj četvrtini stigli od osam koševa prednosti. No, naši su se igrači brzo razbudili i na krilima Bogdanovića i Žorića u 15. minuti poveli prvi put na utakmici. Hrvatska je u sjajno reagirala, odlično odigrala u drugoj i trećoj četvrtini i prelomila utakmicu.

Na poluvrijeme smo otišli s 44:38 i više vodstvo nismo ispuštali iz ruku. Hrvatska je dva puta imala i 13 koševa prednosti da bi do kraja to Slovenci uspjeli spustiti na minus sedam.

Nažalost, osim ovoj pobjedi pričat će se i ozljedi Bojana Bogdanovića koji je u drugom poluvremenu pao i glavom udario u parket. Više se nije vraćao na parket, a prema prvim informacijama je doživio potres mozga.

Bogdanović je do izlaska ubacio devet koševa, dok je najraspoloženiji bio Kruno Simon sa 20 poena. Žorić je ubacio 17, a Hezonja 13. Kod Slovenije je Dragić ubacio 14 koševa, a Blažić 11.

Hrvatska je tako nastavila niz od devet pobjeda koje je ostvarila u pripremnim utakmicama. Već sutra slijedi novi izazov kada igramo s Grcima (21 sat) koji su danas sa 85:65 svladali Makedoniju.

Hrvatska - Slovenija 80:73

Četvrta četvrtina:

40' Kraj utakmice! Dragić je ubacio posljednji koš za 80:73. Hrvatska je pobjedom otvorila Eurobasket.

40' Hrvatska ovo više ne može izgubiti, pitanje je samo koliko će razlike završiti.

39' Stipčević je ubacio jedno slobodno, kod drugoga je Šarić skočio i popravio stvar. Hrvatska je na plus 13...

39' Četvrta blokada Žorića!

38' Žorić je pogodio oba slobodna, Hrvatska je ponovo na plus 11.

38' Bojan Bogdanović je napustio klupu i čini se da nije najbolje. Sve upućuje na potres mozga.

38' Žorić je ubacio jedno slobodno, drugo promašio, no zato je Hezonja skočio i zabio!

37' Hezonja je ubacio, ali Slovenci odmah uzvraćaju.

34' Simon je pogodio jedno slobodno.

34' Zupan je pogodio tricu, Slovenija je na minus pet, 67:62.

31' Slovenci su četvrtinu otvorili tricom Dragića.

Treća četvrtina:

30' Kraj treće četvrtine. Hrvatska ima plus 11 i mirno ulazi u posljednju dionicu. Bojan Bogdanović sjedi na klupi, no teško je reći u kakvom je stanju.

28' Evo i Ukića. Hrvatska ima rekordnu prednost od plus 13.

28' Hrvatska drži vodstvo.

27' Joskimović je pogodio tricu, ali Hezonja odgovara na isti način!

25' Simon je pogodio za plus deset Hrvatske, 55:45!

25' Bojan Bogdanović je pao i udario glavom o parket! Jako je ružno izgledalo. Morat će na klupu, nadamo se da nije nešto ozbiljnije.

23' Slovenci su stili na minus tri, ali je Simon pogodio tricu.

21' Žorić otvara drugo poluvrijeme košem.

Druga četvrtina:

20' Žorić je pogodio dvije sekunde prije kraja! Hrvatska odlazi na odmor s plus šest, 44:38.

19' Slovenci nisu zabili, Hrvatska će imati 22 sekunde za posljednji napad.

19' Hezonja je pobjegao u kontru i zakucao za pljesak 15 tisuća ljudi u dvorani.

19' Slovenci su izjednačili nakon čega je Stipčević našao Žorića koji je zakucao.

17' Evo Slovenaca ponovo na minus jedan.

17' Bogdanović je ubacio oba slobodna i vratio Hrvatsku na plus četiri. Nakon toga je Klobučar pogodio pod prekršajem pa će imati i slobodno.

17' Omić smanjuje.

16' Žorić je pogodio jedno slobodno.

16' Evo opet Bogdanovića!

16' Dragić je položio i izjednačio.

16' Klobučar je prošao i ubacio. To je tek šesti koš kojega smo primili u ovoj četvrini.

16' Prvi koševi Bogdanovića. Ubacio je jedno slobodno, nakon toga položio i izborio još jedno slobodno.

15' Rudež je pogodio tricu! Evo prvog vodstva Hrvatske, imamo 27:26.

15'  Simon je ubacio, evo nas na minus dva!

15' Dragić je pogodio slobodno nakon čega je Žorić sjajno reagirao i napravio blokadu.

14' Žoriću je svirana tehnička greška.

13' Obranili smo se nakon čega je Žorić zakucao. Sada to već puno bolje izgleda, evo nas na minus tri.

13' Već treća osobna Tomića.

12' Simon je pogodio tricu, treća naša danas! Na minus pet smo.

11' Dragić je košem otvorio četvrtinu. Slovenci su na plus osam.

Prva četvrtina:

9' Blažić i Prepelić su pogodili za najveće vodstvo Slovenije, 23:15. Žorić je postigao posljednji koš na četvrtini i u drugu dionicu ulazimo sa zaostatkom od minus šest.

9' Šarić je ubacio jedno od dva slobodna bacanja i Hrvatska je na minus četiri.

8' Simon je izgubio loptu nakon čega je Prepelić pogodio dalekometnu tricu!

7' Simon je pogodio oba slobodna.

7' Omić je sada iščeprkao jednu loptu i pogodio za 14:10.

5' Žorić je pogodio dva slobodna, a onda i Simon. Evo nas na minus dva.

5' Slovenci su se ponovo odijepili, sada su na plus sedam.

3' Izjednačili smo s dvije trice. Prvo je Hezonja pogodio, a onda i Dario Šarić.

3' Nismo dobro otvorili, Slovenija vodi 4:0 na početku. Loša je i vijest da Tomić ima već dvije osobne.

1' - Ovo je naša petrorka - Tomić, Bogdanović, Šarić, Ukić i Hezonja. Na drugoj strani su Nikolić, Dragić, Zupan, Klobučar i Slokar.

20:57 - Himne su intonirane, uskoro će utakmica početi!

20:45 - Igrači su na parketu!