Objavljeno vijesti danas: 163
Vaterpolski EP

Hrvatska porazom od Njemačke sad ovisi o drugima za četvrtfinale!

'11.01.2012., Gradski bazeni, Varazdin, Prijateljska utakmica izmedju vaterpolo reprezentacija Hrvatske i Madjarske Photo: Marko Jurinec/PIXSELL.'
'Marko Jurinec/PIXSELL'
21.01.2012.
u 20:13

Naši vaterpolisti izgubili su u četvrtom kolu europskog prvenstva u Eindhovenu 9:10 od Njemačke.

Hrvatska je izgubila u četvrtom kolu od Njemačke 9:10! Naši su nakon početne prednosti počeli gubiti 2-3, pa i četiri razlike, na kraju su tu prednost stigli, ali Nijemci 20-ak sekunda do kraja zabija za pobjedu.

U zadnjem kolu, u ponedjeljak (13 sati) Hrvatska igra sa Španjolskom, ali više ne ovisi o sebi. Naime, i u slučaju pobjede nad furijom, ovisi o drugim rezultatima. Naime, Hrvatska bi eventualnom pobjedom došla na devet bodova, a ako Njemačka pobijedi posljednjeplasirane Rumunje i oni bi imali isto devet bodova, te bolji međusobni omjer. Ako bi se dogodio takav rasplet, onda bi o našem prolasku u četvrtfinale odlučivala zadnja utakmica dana Srbija - Crna Gora. Crnogorci sad imaju sedam bodova i morali bismo navijati za naše istočne susjede, ako želimo dalje.

Tijek utakmice:

8' Suci ne sude prekršaj na Buriću u zadnjem napadu. Hrvatska je izgubila.

8' Rudić zove time-out!

8' 9:10 Grk isključuje Sukna, Pavić brani udarac, ali Schüller pogađa iz odbijanca za vodstvo Njemačke.

7' 9:9 Buljubašić zabija sa osam metara za izjednačenje!

7' Talijanski sudac sekundi prije isteka njemačkog napada sudi isključenje Suknu. Kriterij im je u najmanju ruku - sumnjiv. No, Hrvatska se brani, točnije, spašava nas greda.

6' 8:9 Bošković zabija iz peterca koji su Nijemci napravili na Obradoviću.

6' Obrana je fenomenalna, ali napad...

5' Hrvatska petlja s igračem više, lopta ide sporo okolo, na kraju dolazi do Jokovića kojemu Tchigir brani udarac.

5' Isključenje za Njemačku, Rudić zove time-out. Utakmica se lomi!

5' Obradovića mlate pred njemačkim golom, on ipak osvaja loptu, a suci na pritisak njemačke klupe ne priznaju Hrvatskoj novi napad, nego nam daju samo 10 sekunda.

5' Hrvatska se opet brani! Kombinacijom presinga i zone lome njemačke pokušaje. U hrvatskom napadu Obradović je potopljen, ali suci se ne oglašavaju.

4' 7:9 Sukno pogađa iz peterca za novo smanjenje vodstva.

3' 6:9 Nijemci koriste igrača više, zabija Oeler u lijeve rašlje.

3' No, ni Hrvatska ne briljira u napadu. Propušten je još jedan. Nijemci zovu time-out nakon što su dobili igrača više. Hrvatskoj je isključen igrač pri povratku u obranu.

2' Nastavlja se odlična hrvatska obrana, zadnji gol dobili smo na početku druge četvrtine.

2' 6:8 Sukno zabija s lijeve strane.

1' Presjekli smo prvi njemački napad, Hrvatska ide u kontru...

1' Prvi hrvatski napad je neuspješan.

Kraj treće četvrtine Njemačka i dalje ima visoku prednost, ali i izbornik Rudić uvjerava igrače: Ima još vremena, može se to stići!

8' 5:8 Dvije sekunde prije kraja Sukno smanjuje. Ima još nade...

8' I Nijemci pogađaju gredu...

8' Burića su držala trojica Nijemaca, okrenuo se, izborio za šut, ali opet - greda!

7' Obradoviću je suđeno potapanje lopte. Zabili smo samo jedan gol u sedam minuta... Nijemci gube loptu, prave prekršaj u napadu.

6' Napokon malo sreće i za nas. Nijemci nisu iskoristili igrača više, a Politzeov šut odsjeda na gredi.

6' Paškvalin ne zabija, a u povratku natrag dobiva isključenje. Suci su vidjeli da njemačkog igrača povlači za nogu.

6' Opet se uspješno branimo, u našem idućem napadu udarac Sukna brani Tchigir, koji već ima 10 obrana.

5' Dupini su opet imali igrača više, a Paškvalin neobjašnjivo ne zabija s dva metra. Tchigir čini čuda!

5' Hrvatska i treći napad zaredom oduzima loptu Nijemcima

4' Hrvatska je ponovo pogodila okvir vrata, lopta jednostavno neće u gol!

4' Malo smo stisli obranu, ali u napadu nikako ne ide.

3' Nijemci imaju isključenog igrača. Politze je dobio drugu osobno, ali Burić s metra promašuje, odnosno brani mu njemački vratar!

2' Hrvatska se uspješno obranili.

2' Bošković puca, ali Tchigir brani. Hrvatska više napokon nema igrača manje.

1' 4:8 Nijemcima je isticao napada, ali Bukowski zabija dvije sekunde prije nego što su im suci oduzeli loptu.

1' 4:7 Joković zabija za smanjenje vodstva.

Na usporenoj snimci na poluvremenu se vidjeli kakav je Bušlje dobio udarac ispod vode od Roessinga, ali deblji je kraj izvukao naš igrač - isključenje do kraja utakmice, a Hrvatska je dobila četiri minute s igračem manje!

Kraj druge četvrtine Njemačka vodi s ogromnih 7:3.

8' Pašvalin pokušava iz okreta, malo očajnički udarac, ali Tchigir brani.

8' 3:7 Pavić brani, ali Roessing odbijanac posprema u mrežu. Ovo je već zabrinjavajuće

7' Hrvatska ima "igrača više", odnosno odnos snaga je 5-5, ali naši ne postižu pogodak.

7' 3:6 Stamm nas uništava - Nijemac je zabio svoj četvrti gol!

6' 3:5 Hrvatska smanjuje preko Paškvalina nakon što su Nijemcima isključena dva igrača pa su dupini imali igrača više.

6' Hrvatska je osim toga dobila i četiri minute kazne s igračem manje

6' 2:5 Stamm iskorištava petarac koji su Nijemci dobili zbog pretjerane grubosti Bušljea.

6' Bušlje dobio crveni karton nakon koškanja u vodi! Naš je igrač primio udarac, ali očito ga je i dao jer su ga suci isključili do kraja utakmice.

5' 2:4 Bušlje zabija za smanjenje njemačkog vodstva s igračem više, ali s puno sreće. Nijemcima je već ulazio isključeni igrač...

5' Pavić nas drži u utakmici, brani novi njemački pokušaj.

4'  Nijemci ne zabijaju, ali ni Hrvatska. Muslimov udarac brani Tchigir.

3' Hrvatska ponovo ne iskorištava igrača više!

3' 1:4 Politze pogađa za ogromnih 1:4 nakon isključenja Sukna.

2' Sukno po treći put pogađa okvir gola! I dalje Nijemci imaju dva gola više.

2' Nijemci nisu iskoristili svoj napad za povećanje vodstva.

1' Hrvatska dolazi prva do lopte, imamo i igrača više, ali naši previše petljaju i ništa od pogotka.

Kraj prve četvrtine Njemačka iznenađujuće vodi 3:1.

8' 1:3 Stamm bježi Suknu i zabija u zadnjoj sekundi za dva razlike Njemačke. Stammu su golovi protiv Hrvatske prvi na EP-u.

8' Hrvatska nije iskoristila igrača više, Buljubašić i Karač nisu precizni. Sukno ponovo pogađa gredu. Nijemci imaju dosta sreće...

7' 1:2 Stamm koristi igrača više i zabija za vodstvo Njemačke.

7' Oduzimamo Nijemcima loptu, ali u protunapadu Baraću ispada lopta. U povratku Bošković zarađuje isključenje.

6' Joković puca, njemački vratar skida.

6' Nova obrana Pavića.

5' Novi prekršaj Paškvalina u napadu... Hrvatska djeluje dosta neorganizirano u napadu.

4' Pavić udarac njemački vaterpolista skreće u gredu, u sljedećem napadu naši igrači presingom oduzimaju loptu.

4' Prekršaj Paškvalina u napadu.

3' Strašan udarac Sandra Sukna, pogađa gredu.

2' Neuspješan hrvatski napad, no ni Nijemci ne zabijaju. Lopta ide visoko iznad gola.

2' 1:1 Bukowski zabija za izjednačenje, Nijemci koriste prvog igrača više.

1' 1:0 Petarac za Hrvatsku nakon prekršaja na Paškvalinu. Bošković zabija.

1' Nijemci su imali prvi napad, hrvatska obrana presjekla je loptu.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija u 4. kolu skupine B Europskog vaterpolskog prvenstva igra s Njemačkom. Naši reprezentativci pokušat će zaboraviti poraz od Srba u prošlom kolom, a pobjedom nad neugodnim Nijemcima (remizirali s nama u Svjetskoj ligi u Dubrovniku) osigurat će četvrtfinale EP-a.

- Svjesni smo važnosti tog susreta i da nas očekuje nimalo lak suparnik, no zato i vjerujem da ćemo pobijediti. Ono u Dubrovniku bilo je ipak nešto drugo, ušli smo u utakmicu po principu "lako ćemo", dok ova utakmica puno više nosi i shvaćamo je maksimalno ozbiljno - napominje Paškvalin.

Dupini će protiv Njemačke, koja je predzadnja u skupini sa samo tri boda, igrati bez suspendiranog Nikše Dobuda, koji je dobio utakmicu neigranja zbog udaranja Filipa Filipovića u utakmici sa Srbijom.