Island šokirao Hrvatsku golom u 90. minuti! Prvi poraz naših u kvalifikacijama

Hrvatska i Island sad su vodeći u skupini I sa 13 bodova.
11. lipnja 2017. u 22:38 102 komentara 20652 prikaza
Island - Hrvatska
Pogledajte galeriju 1/24

Island je u 90. minuti šokirao Hrvatsku i nanio joj prvi poraz u ovim kvalifikacijama! Slavili su igrači izbornika Heimira Hallgrimssona u 6. kolu zahvaljujući pogotku Magnussona glavom nakon kornera kad se već činilo da će susret proći bez golova.

Hrvatska reprezentacija na Islandu Vatreni na Islandu Hrvatska je uvijek veliki motiv za svaku reprezentaciju

Hrvatska i Island sad su vodeći u skupini I sa 13 bodova dok ih slijede Ukrajina i Turska sa 11 bodova.

Hrvatska se domaćinu sučelila bez četvorice standardnih reprezentativaca - Danijela Subašića, Šime Vrsaljka, Vedrana Ćorluke i Ivana Rakitića. I nije to bila dobra izvedba Čačićevih izabranika, duga sezona na mnogima je očito ostavila traga.

Prvo poluvrijeme proteklo je u velikoj borbi, bez i jedne prave prilike na obje strane. Ipak, Hrvatska je u osmoj minuti mogla do vodstva. Modrić je sjajno proigrao Perišića koji je po desnoj strani ušao u kazneni prostor i dao povratnu loptu, no ne sasvim preciznu pa je Mandžukić nije uspio dobro zahvatiti.

Hrvatska - Island Hrvat na Islandu Kostić: Islanđani su sad sila, a još 90-ih nogomet su igrali na zemljanoj podlozi

Naši navijači najviše su strepili u 39. minuti kad je Sigurdsson s desne strane ubacio oštro na naš petarac, a Lovren je pravovremeno otklonio prijetnju.

Najveću priliku Hrvatska je imala u 55. minuti. Perišić je odlično ubacio s desne strane prizemnu loptu, a Kalinić je pucao desnom nogom sa osam metara, no lopta je prošla uz lijevu vratnicu.

Sedam minuta kasnije napadač Fiorentine napustio je igru, a izbornik Čačić ubacio je Brozovića, junaka iz prvog susreta s Islanđanima u ovim kvalifikacijama. On je bio dvostruki strijelac 12. studenog prošle godine u pobjedi na praznom Maksimiru (2:0).

Hrvatski navijači na Islandu Atmosfera Kockice na ulicama Reykjavika: Hrvatski navijači stigli na Island

Tri minute kasnije, Brozović je odlično tukao sa dvadesetak metara, a domaći vratar Halldorsson je uz mnogo teškoća izbio u korner. Potom je i Mandžukić pucao glavom, ali prošlo je iznad gola.

I Islanđani su mogli ranije do pogotka, i to u 80. minuti. Gylfi Sigurdsson je dobio loptu iskosa na desnoj strani našeg šesnaesterca, ali srećom  pucao je visoko iznad gola. Isti igrač opasno je zaprijetio i u 87. minuti. Pokušao je volejem sa 15 metara, a Vida je blokirao i odbio u korner.

Ipak, šok za naše uslijedio je u 90. minuti kao potvrda bolje igre Islanđana u završnici susreta.

Hrvatska će u sljedećem kolu 2. rujna ugostit Kosovo, a tri dana potom gostuje kod Turske.

Island - Hrvatska Nemamo ideju 'Čačić ne zna reagirati s klupe ili to napravi kasno. Loša igra skrivala se iza rezultata' Zvonimir Boban Zvonimir Boban: Reprezentacija je cirkus koja dođe i prođe, ali ona nije samo naš nogomet 12.11.2016., stadion Maksimir, Zagreb - Kvalifikacijska utakmica za odlazak na Svjetsko prvenstvo koje ce se odrzati 2018. godine u Rusiji, skupina I, 4. kolo, Hrvatska - Island. Gylfi Sigurdsson, Luka Modric. Photo: Goran Stanzl/PIXSELL Kvalifikacije za SP Modrić: Došli smo po pobjedu, ništa nam ne smije biti alibi Hrvatska - Ukrajina Kvalifikacije za SP Ukrajina slavila u Finskoj i približila se Hrvatskoj
dostavljač
Zabavno i opasno
Iskustva hrvatskih dostavljača: 'Tražila je baš mene, imali smo što i vidjeti...'
  • 90'+3 Kraj
    Kraj utakmice! Island je pobijedio Hrvatsku (1:0) golom u 90. minuti! Strijelac je bio Magnusson. Ovo je prvi poraz Hrvatske u ovim kvalifikacijama
  • 90' Gol
    GOOOL Island je zabio i šokirao Hrvatsku! Magnusson je pogodio glavom nakon kornera! Hrvatska je pred prvim porazom!
  • 87'
    Odličan volej Sigurdssona sa 15 metara, srećom tu je Vida koji blokira. Bit će korner za domaće
  • 66'
    Brozović je odlično tukao sa dvadesetak metara, a Halldorsson je uz mnogo teškoća izbio u korner. Potom je i Mandžukić pucao glavom iznad gola.
  • 55'
    Velika prilika Hrvatske! Perišić je odlično ubacio s desne strane prizemnu loptu, a Kalinić je pucao desnom nogom sa osam metara, no lopta je prošla uz lijevu vratnicu
  • 39'
    Sigurdsson je s desne strane ubacio oštro na naš petarac, opasno je izgledalo, a Lovren je pravovremeno otklonio prijetnju
  • 19'
    U našoj skupini Ukrajina je danas slavila sa 2:1 u Finskoj. Opširnije pročitajte ovdje.
  • 8'
    Dobra prilika Hrvatske! Modrić je sjajno proigrao Perišića koji po desnoj strani ulazi u kazneni prostor i daje povratnu loptu, no ne sasvim preciznu pa je Mandžukić nije uspio dobro zahvatiti