Leo Messi
Reuters
14.03.2010.
u 21:48

Nogometaši Valencije držali su se čvrsto na gostovanju kod Barcelone u 26. kolu španjolskog prvenstva do 56. minute. Tada je na scenu stupio Leo Messi.

Službeno najbolji nogometaš svijeta klasičnim je hat trickom doveo svoj sastav na kraju do uvjerljive, 3:0 pobjede. Zabio je u 56., 81. i 82. minuti odvojivši se od najbližih pratitelja na vrhu ljestvice najboljih strijelaca Primere na ukupno 22 gola. David Villa, koji je zbog ozljede ramena propustio sraz na Nou Campu, slijedi ga sa 17 golova.

Dva je prva gola Messi zabio nakon sjajnih, samo njemu svojstvenih soloprodora. Pogotovo je profinjen bio onaj kod prvog gola, kada je u tri poteza ostavio iza leđa trojicu suparničkih igrača zabivši potom Cesaru u bliži kut.

U 81. je minuti nakon sjajnog primanja jedne dijagonale prodro u 16-erac iskosa s desne strane, te nakon sjajnog lažnjaka lijepo pogodio daljnji kut gola gostujućeg vratara.

Konačno, minutu potom sigurno je realizirao, u situaciji jedan na jedan, priliku u koju ga je kvalitetnim dubinskim proigravanjem izbacio Thierry Henry.

Pobjedu je domaćima olakšao nizozemski stoper gostiju Hedwiges Maduro zaradivši drugi žuti karton u 68. minuti. Pri 1:0 rezultatu sjajnu je prigodu, oči u oči s Victorom Valdesom, propustio srpski centarfor Valencije Nikola Žigić.