Peter Crouch
AFP
14.10.2009.
u 23:22

Engleski nogometaši devetom su pobjedom završili kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Južnoafričkoj Republici. Na Wembleyju je pala Bjelorusija (3:0).

Jedini je poraz momčad Fabija Capella u skupini 6 tako doživjela prošlu subotu u Ukrajini (1:0) što je u konačnici skupo stajalo hrvatsku reprezentaciju koja je ostala na trećem mjestu i bez SP-a.

Englezima je i utakmica protiv Bjelorusa, baš kao i ona subotnja u Dnjipropetrovsku, bila bez rezultatskog značaja, ali odradili su je na visokoj razini. Već je u trećoj minuti Jurija Ževnova matirao Peter Crouch, a tih se 1:0 održalo do kraja poluvremena.

U nastavku je najprije udarcem s 20-ak metara u 59. minuti prednost domaćina povećao Shaun Wright-Phillips, da bi u 75. minuti svojim drugim pogotkom konačni rezultat postavio Crouch.

Spomenimo da je David Beckham odigrao svoju 115. utakmicu za reprezentaciju i još je samo deset nastupa udaljen od rekordera Petera Shiltona.

Kvalifikacije za SP, Skupina 6:

Engleska – Bjelorusija 3: (Crouch 4, 75, Wright-Phillips 59)

Kazahstan – Hrvatska 1:2 (Hižničenko 26 / Vukojević 10, Kranjčaer 90)

Andora – Ukrajina 0:6 (Ševčenko 22, Gusev 61, Lima 70-ag, Rakicki 80, Seleznjov 81, Jarmolenko 83)