Roma Šahtar Liga prvaka
1/5
13.03.2018.
u 22:41

Talijani su se tako osvetili Šahtaru za poraz u osmini finala Lige prvaka 2011. godine, a Roma je prvi put prošla nokaut-fazu nakon što je izgubila prvu utakmicu.

Nogometaši Rome plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u Rimu slavili protiv Šahtara s 1:0. U prvoj utakmici u Ukrajini Šahtar je pobijedio s 2:1.

Pogodak vrijedan četvrtfinala postigao je BiH reprezentativac Edin Džeko u 52. minuti, dok je Šahtar od 79. minute igrao bez isključenoga Ivana Ordeca.

Roma je zasluženo prošla Šahtar, nije primila gol na svom Olimpicu, a zahvaljujući junaku utakmice Džeki zabila je taj potreban gol za ulazak među osam najboljih klubova Staroga kontinenta. Talijani su se tako osvetili Šahtaru za poraz u osmini finala Lige prvaka 2011. godine, a Roma je prvi put prošla nokaut-fazu nakon što je izgubila prvu utakmicu.

1/22

Prvo poluvrijeme ponudilo je loš nogomet s vrlo malo šansi jer su obje momčadi igrale preoprezno. Već u 2. minuti susreta Džeko je imao sjajnu priliku, ali je pucao ravno u Pjatova. U 33. minuti uzvraća Šahtar, a udarac Ferreyre završio je tik pored vratnice.

Roma je u drugo poluvrijeme krenula odlučnije i to im se isplatilo u 52. minuti kada je zabio Edin Džeko. Strootman je uputio preciznu dubinsku loptu, Džeko je utrčao i pokraj Pjatova pogodio mrežu.  U 63. i 65. minuti Džeko je propustio ponovno pogoditi ukrajinsku mrežu, ali je u oba navrata iz dobrih pozicija pucao loše. U 79. minuti zbog povlačenja Džeke isključen je branič Šahtara Ivan Ordec, a s igračem manje Ukrajinci nisu mogli do izjednačenja.

Pred 60.000 gledatelja na stadionu Olimpico sudio je Alberto Undiano iz Španjolske.