Dinamo je u 15. kolu HNL-a slavio kod Gorice 0:2 pogocima Monsefa Bakrara u 34. i Marka Solde u 92. minuti. Tim je rezultatom preuzeo vrh ljestvice, s bodom više od Hajduka, s kojim u subotu u 15 sati na Maksimiru igra derbi.
Nakon utakmice igrači Dinama otišli su pozdraviti Bad Blue Boyse, a najemotivniji je bio Soldo. Usred pjesme primio se za glavu i rasplakao. Bilo je jasno koliko mu prvijenac znači. Dinamo je objavio njegovu fotografiju uz poruku: "Nema ljepšeg osjećaja…"
Soldo, 22-godišnjak kojeg je klub ljetos otkupio od Osijeka za milijun eura, ove sezone rijetko dobiva priliku. U prvenstvu je skupio tek osam minuta kroz tri ulaska s klupe, u Europi je protiv Maccabija odigrao završnicu, a od početka je startao samo u Kupu protiv Predavca, gdje je isključen u 89. minuti. Poluvrijeme je dobio i protiv drugoligaša Karlovca.
Inače, Dinamo je ovom pobjedom preuzeo prvo mjesto u HNL-u i sada ima jedan bod više od Hajduka. U subotu je na rasporedu derbi ova dva kluba na Maksimiru.
Jučerašnje mučenje otkrilo je svu nesposobnost Zvonimira Bobana.