Objavljeno vijesti danas: 93
17.08.2018. u 21:54

Dinamo je u derbiju 4. kola HNL-a na Maksimiru s 2:1 pobijedio Osijek i preuzeo vrh ljestvice.

Modri su dobro krenuli, mogli do vodstva već u 7. minuti kada nečuvani Olmo na dva, tri metra nije uspio zahvatiti loptu upućenu s desne strane.

Dinamo je poveo u 22. minuti kada je golom glavom s deset metara do prvijenca stigao Francuz Theophile-Catherine.

Dinamo Osijek
1/10

Nastavak utakmice donio je priličnu dosadu sve do 20-ak minuta prije kraja kada je na jednoj strani zaprijetio Gavranović, a na drugoj Lopa, no rezultat se nije mijenjao.

U 74. minuti Theophile-Catherine mogao je i do drugog gola na utakmici jer je opet ostao sam nakon kornera, no ovog fantastičnom obranom zaustavlja ga Malenica.

Pitanje pobjednika riješeno je u 86. minuti kada je sjajno s 20-ak metara pogodio Oršić.

Gosti su do kraja tek uspjeli smanjiti autogolom Petkovića nakon ubačaja Lope s lijeve strane.

Dinamo je vodeći s deset bodova, Osijek drugi s bodom manje.