Šok u Maksimiru! Dinamo u sudačkoj nadoknadi ispustio pobjedu

U 89. minuti Ademi je zabio za 3:1 te se činilo da je hrvatski prvak blizu pobjede, a onda je uslijedila drama
06. studenoga 2019. u 22:59 77 komentara 37469 prikaza
Dinamo - Šahtar
Pogledajte galeriju 1/31

Bila je to najšokantnija utakmica u povijesti Maksimira! Vodio je Dinamo u 4. kolu Lige prvaka protiv Šahtara s 3:1, bio korak do velike pobjede, no onda su Ukrajinci u sudačkoj nadoknadi postigli dva boda i osvojili veliki bod.

Dinamo - Šahtar RASPLET Kalkulacije: Što ovaj remi znači Dinamu i kako može proći skupinu?

Vodio je Šahtar od 13. minute, no Petković je izjednačio u 25. minuti. Džoker s klupe Luka Ivanušec zabio je u 83. minuti za 2:1, a Ademi u 89. povisio na 3:1.

1 / 22

I kada se činilo da je sve gotovo, Ukrajinci su s dva gola u sudačkoj nadoknadi stigli do konačnih 3:3. Šteta, jer plavi bi pobjedom stigli na korak do prolaska skupine, odnosno ulaska u osminu finala Lige prvaka. Ali, i s ovim bodom imamo šanse za prolazak.

Petković umjesto Gavre

Dobar recept ne treba mijenjati – rekao nam je dan prije utakmice Dinama i Šahtara nekadašnji centarfor Dinama Igor Pamić kad smo ga pitali bi li se što u igri plavih trebalo mijenjati s obzirom na prvu utakmicu s Ukrajincima. Na tom je tragu ostao i trener Dinama Nenad Bjelica, ostao je na tragu formacije koja je dosad u Ligi prvaka osvojila četiri boda.

Dinamo - Šahtar POTVRDIO STRUČNJAK Dinamo je oštećen protiv Šahtara, sudac je trebao svirati jedanaesterac!

U odnosu na susretu u Harkivu dogodila se samo jedna očekivana promjena, umjesto Marija Gavranovića koji ima problema s ozljedom ušao je Bruno Petković koji bi i u Harkivu vjerojatno bio u prvih 11 da ga nije mučio gležanj. Njegov kolega na klupi Šahtara Luis Castro zbog ozljeda je morao napraviti dvije promjene, nije bilo Konopljanke i Solomona.

Šok na tribinama

Nažalost, nije dobro krenulo za plave, Šahtar je ‘sakrio’ loptu, igrao brzo i precizno, a tako je rano stigao i do pogotka. Brzom akcijom Moraes je došao s desne strane i točno dodao natrčalom Alanu Patricku koji je iz blizine poentirao za vodstvo Šahtara.

Mogao se Dinamo brzo vratiti, u 19. minuti Petković je imao sjajnu priliku, uspio je pucati, ali Pjatov je sjajno obranio. No, Pjatov je bio nemoćan u 25. minuti. Theophile je ubacio s desne strane, Petković najviše skočio i glavom pogodio za izjednačenje i veselje u Maksimiru. Bjeličin potez u promjeni formacije nakon primljenog gola donio je dobre stvari, tako je Theophile dvaput sjajno ubacio za Petkovića, a napadač Dinama je iz tog drugog pokušaja zabio za izjednačenje.

Ivan Perišić POBJEDA I JUVENTUSA Bayern slavio nakon otkaza Kovaču, Perišić ušao i zabio nakon minute

U nastavak je Dinamo ušao s istim snagama, no uvodnih deset minuta drugog dijela nije bilo značajnijih događanja, no plavi su uspjeli primiriti Ukrajince, a veliku priliku imao je nakon kontranapada kojeg je povukao Olmo, lijepo je odigrao za Leovca koji je tukao, Krivcov je uspio malo skrenuti loptu i završila je u prečki umjesto u mreži, kakva šteta!

Ima taj Šahtar sreće, u Harkivu je Dinamo dvaput pogodio vratnicu, sada prečku. I da stvar bude gora, u 74. minuti Moro je dobio drugi žuti karton i morao je iz igre, a plavi su ostali s deset igrača. Ali, samo nekoliko minuta kasnije iz igre je zbog drugog žutog morao i Moraes. Maksimir je eruptirao kada je Ivanušec u 83. zabio za 2:1, a potom i Ademi u 89. za 3:1.

Šahtar je uspio smanjiti u drugoj minuti sudačke nadoknade, a onda je doslovno u posljednjim sekundama vratar Šahtara Pjatov izborio penal, a Pepe je izjednačio. Za šok na Maksimiru.

Plazma keksi
BAŠ KAO NEKADA
Stvari koje se godinama nisu promijenile, a svejedno ih obožavamo
  • Kraj Kraj
    U dramatičnoj utakmici 4. kola Lige prvaka plavi su u Maksimiru protiv ukrajinske momčadi igrali 3:3. Gosti su poveli u 13. minuti pogotkom Patricka, a izjednačio je u 25. minuti Petković. Plavi su poveli u 83. minuti pogotkom Ivanušeca, a u 89. minuti Ademi je zabio za 3:1. I kada se činilo da je hrvatski prvak blizu pobjede uslijedila je drama. Moraes je u trećoj minuti sudačke nadoknade zabio za 3:2, a Tete je u osmoj minuti iz jedanaesterca zabio za 3:3. U drugom poluvremenu u 59. minuti je Leovac pogodio gredu. Od 74. minute plavi su igrali s igračem manje, Moro je dobio drugi žuti, odnosno crveni kraton. Pet minuta kasnije i Šahtar je ostao s igračem manje. Marlos je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Atalanta i Manchester Citi igrali su 1:1. Rezultati by SofaScore sofa_embed('sofa-standings-embed-1464-23766', window);
  • 89' Gol
    Gooool! Ademi je zabio za 3:1.
  • 83' Gol
    Goooool! Dinamo vodi protiv Šahtara s 2:1. Ivanušec je zatresao mrežu ukrajinskog prvaka.
  • 66'
    Petković se primio za gležanj. Nagazio ga je jedan Šahtarov igrač.
  • 59'
    Dinamo je imao veliku šansu. Leovac se sjurio u kazneni prostor gostujuće obrane i pucao, ali je njegov pokušaj završio u gredi.
  • 25' Gol
  • 19'
    Kakva prilika za Dinamo. Theophile-Catherine je ubacio na vrh peterca gdje se nalazio Petković. Dinamov napadač primirio je loptu, ali je loše zahvatio loptu. Šahtarov vratar Pjatov zaustavio je Petkovićev udarac.
  • 13' Gol
    Goooool! Dinamo gubi u Maksimiru s 0:1. Patrick je zabio za ukrajinskog prvaka, asistirao je Moraes. Olmo je na sredini izgubio loptu nakon čega je Taison sjajno prošao i pronašao Marlosa koji je ubacio na rub peterca gdje je natrčao Patrick te ubacio u Dinamovu mrežu.
  • CITY VODI 1:0 Info
    U Dinamovoj skupini C Manchester City u gostima vodi protiv Atalante. Strijelac za građane je u 7. minuti bio Sterling.
  • 2'
    Taison je pucao iz velike udaljenosti, ali je bio neprecizan.
  • 1' Početak
    Počela je utakmica. Idemo, Dinamo!
  • PERIŠIĆ ZABIO
  • RUČAK
    Klupske delegacije Dinama i Šakhtara bile su uoči utakmice na ručku u zagrebačkom restoranu Okrugljak.
  • Dinamo večeras u 21 sat na Maksimiru igra protiv Šahtara, a očekuje se da će na stadion doći više od 30 tisuća navijača. No, osim navijača, utakmicu će gledati i skauti brojnih europskih velikana, više pročitajte OVDJE.
  • SUDAC
    Večerašnju utakmicu Dinamo Šahtar sudi Nijemac Felix Brych.
  • VREMENSKA PROGNOZA
    Dinamo će imati podršku 30.000 navijača. A kakvo se vrijeme očekuje tijekom utakmice otkrio je HRT-ov meteorolog Zoran Vakula, više pročitajte OVDJE.
  • MOGUĆI SASTAV
    Dinamo bi protiv Šahtara trebao igrati u formaciji 3-4-2-1. A ovo je mogući sastav... Ispred Livakovića će u zadnjoj liniji biti Theophile-Catherine, Dilaver, Perić. Na bekovima su Stojanović i Leovac, a u sredini će biti Moro i Ademi. Napad čine Oršić i Olmo, te u vrhu  Petković.
  • Nadjačaju li plavi Šahtar bit će to drugi put u nizu da su prezimili u europskom natjecanju. A to sada mogu učiniti već u četvrtom kolu što dosad još nikada nisu napravili.
  • Plavi u četvrtom kolu Lige prvaka igraju utakmicu generacije. Večeras pred punim maksimirskim tribinama Dinamovi nogometaši protiv Šahtara mogu osigurati proljeće u Europi. Utakmica počinje u 21 sat, a sudi Nijemac Felix Brych.

Rezultati by SofaScore
  • 90'+1

Šahtar je pogodio gredu.

• 89'

• 86'

Tete je ušao umjesto Patricka, Dentinho je zamijenio Matvijenka.

• 83'

• 79'

Marlos dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

• 76'

Matvijenko je pokupio odbijanac i uputio dobar udarac. Livaković je refleksivno obranio njegov pokušaj koji je išao po sredini vrata.

• 74'

Moro je dobio drugi žuti karton, odnosno crveni karton.

• 73'

Marlos je srušio Olma i dobio javnu opomenu.

• 72'

Ivanušec je ušao umjesto Stojanovića.

• 71'

Moraes se oslovbodio čuvara na vrhu šesnaesterca i pucao, ali je Livaković lagano zaustavio njegov pokušaj.

• 66'

• 59'

• 56'

Dinamo nastavlja stezati obruč oko Šahtarovih vrata.

• 52'

Dodo je napravio slalom u Dinamovom šesnaestercu, ali je pretjerao te je ometan pucao kraj vrata.

• 50'

Atalanta je izjednačila protiv Cityja. Strijelac za 1:1 bio je Pašalić.

• 50'

Plavi su prvih pet minutu pokazali agresivnost i ozbiljno prijeti. Kako bi bilo lijepo kada bi Dinamo iskoristio inicijativu.

• 47'

Moraes je ostao ležati u Šahtarovom kaznenom prostoru, traži liječničku pomoć.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• 45'

Završilo je prvih 45 minuta u Maksimiru. Nakon prvog poluvremena Dinamo i Šahtar igraju 1:1. Gosti su poveli u 13. minuti pogotkom Patricka, a izjednačio je u 25. minuti Petković. Dinamo - Šahtar | Autor : Igor Kralj/Pixsell Foto: Igor Kralj/Pixsell

• 45'

Igrat će se minuta sudačke nadoknade. Ademi je ušao u šesnaesterac i pao, a sudac je ponovno samo odmahnuo rukom.

• 43'

City je imao kazneni udarac protiv Atalante, a li je Jesusov udarac obranio Gollini. Građani i dalje vode s 1:0.

• 41'

Moro je dobio žuti karton.

• 40'

Petković je srušen u kaznenom prostoru, a dinamovci traže penal. Sudac je samo odmahnuo rukom i dao znak da se utakmica samo nastavi. Kontakta je bilo, ali je dojam kako Bruno prelako pao.

• 38'

Patrick je pucao s vrha šesnaesterca, ali je njegov pokušaj završio u Dinamovom bloku.

• 34'

Dilaver je dobio žuti karton.

• 34'

Sjajna prilika iz slobodnog udarca. Oršić je pucao visoko iznad grede.

• 25'

Goooooool! Dinamo je izjednačio protiv Šahtara - 1:1. Theophile-Catherine je ubacio točno na glavu Petkovića koji je zatresao mrežu gostujuće momčadi. Maksimirske tribine su eksplodirale!!! Dinamo - Šahtar | Autor : Igor Kralj/Pixsell Foto: Igor Kralj/Pixsell

• 19'

• 16'

Šahtar i dalje drži konce igre u svojim nogama, ali Dinamo se budi.

• 13'

Goooool! Dinamo gubi u Maksimiru s 0:1. Patrick je zabio za ukrajinskog prvaka, asistirao je Moraes.

Olmo je na sredini izgubio loptu nakon čega je Taison sjajno prošao i pronašao Marlosa koji je ubacio na rub peterca gdje je natrčao Patrick te ubacio u Dinamovu mrežu.

• 8'

Navijači od prve minute glasno bodre Dinamo. Plavi trebaju podršku, jer su gosti u prvim minutama pokazali zube.

• CITY VODI 1:0

• 2'

• 1'

Bayern je pobijedio prvu utakmicu bez Nike Kovača. U prvim utakmicama Lige prvaka igranim u srijedu bavarski klub je kod kuće nadjačao Olympiacos s 2:0. Strijelci za Bayern bili su Lewandowski (69.) i Perišić (89.) koji je u igru ušao minutu ranije. U drugoj utakmici Juventus je u gostima pobijedio Lokomotiv s 2:1. Ivan Perišić | Autor : DPA/Pixsell Foto: DPA/Pixsell

• Zabavno je bilo u fan zoni uoči utakmice, navijači su napravili sjajno ozračje... Navijači | Autor : Bruno Fantulin/PIXSELL Foto: Bruno Fantulin/PIXSELL

• TRIJUMF PLAVIH

Juniori Dinama svladali su vršnjake iz Ukrajine u četvrtome kolu Lige prvaka! Dinamo je protiv Šahtara na stadionu Hitrec-Kacian pobijedio s 1:0 (0:0), te je tako upisao drugu pobjedu uz dva remija, više pročitajte OVDJE. Dinamo juniori | Autor : Goran Stanzl/Pixsell Foto: Goran Stanzl/Pixsell

• Sastavi za utakmicu Dinamo - Šahtar,

Dinamo: Livaković - Perić, Dilaver, Catherine - Stojanović, Olmo, Ademi, Moro, Leovac - Oršić, Petković

Šahtar: Pjatov - Dodo, Krivcov, Matvijenko, Ismaily; Alan Patrick, Stepanenko - Marlos, Kovalenko, Taison - Moraes

• SASTAV

Evo i sastava Dinama za utakmicu protiv Šahtara: Livaković - Perić, Dilaver, Catherine - Stojanović, Olmo, Ademi, Moro, Leovac - Oršić, Petković

• Ukrajinski Šahtar večeras u Ligi prvaka gostuje kod Dinama u Maksimiru, a u ukrajinskoj delegaciji je i Darijo Srna (37). Legendarni hrvatski kapetan i rekorder po broju nastupa za vatrene (134) igrao je u Hajduku, no najveći trag ostavio je u Šahtaru gdje je stekao status ikone, a danas je pomoćni trener. Nedavno je za portugalske medije progovorio o svojim nogometnim počecima i teškom putu koji je prošao, više pročitajte OVDJE.

• GDJE GLEDATI UTAKMICU

Pobijedi li Šahtar, a k tome Manchester City na gostovanju svlada Atalantu, Dinamo će se naći na samo koračić od plasmana u osminu finala Lige prvaka i jasno da želi pogledati cijela Hrvatska. Prijenos dvoboja je od 21 sat na HTV-u 2.

• RUČAK

• Dinamo je tri sata do utakmice objavio važnu vijest za navijače.

'Želite li biti sigurni od kiše na Maksimir večeras dođite s kabanicom ili malim kišobranom, a ne štapnim kišobranom. Gledatelji na stadion ne mogu unijeti štapne kišobrane iz sigurnosnih razloga.'

• SUDAC

Večerašnju utakmicu Dinamo Šahtar sudi Nijemac Felix Brych. Felix Brych | Autor : Reuters/Pixsell Foto: Reuters/Pixsell

• Ukrajinski novinari otkako su doputovali u Zagreb marljivo i objektivno najavljuju večerašnju utakmicu. Svoje čitatelje upoznavaju s Dinamom, Zagrebom i Hrvatskom, a poseno im je za oko zapeo maksimirski stadion, više pročitajte OVDJE.

Dinamo bi protiv Šahtara trebao igrati u formaciji 3-4-2-1. A ovo je mogući sastav...

Ispred Livakovića će u zadnjoj liniji biti Theophile-Catherine, Dilaver, Perić. Na bekovima su Stojanović i Leovac, a u sredini će biti Moro i Ademi. Napad čine Oršić i Olmo, te u vrhu  Petković. Dinamo - Atalanta | Autor : Goran Stanzl/PIXSELL Foto: Goran Stanzl/PIXSELL

• Bjeličina družina traži pobjedu, kojom bi bili sigurno najmanje treći, a to mjesto vodi u nastavak, u nokaut-fazu Europske lige, ali lako je moguće da plavi budu drugi te proljeće dočekaju u Ligi prvaka. Šahtar - Dinamo | Autor : Goran Stanzl/Pixsell Foto: Goran Stanzl/Pixsell