City slavio u velikom derbiju, vratar Liverpoola katastrofalno griješio

Liverpool v Manchester City - Premier League - Anfield
1/8
07.02.2021.
u 19:26

Tragičar u sastavu domaćih bio je vratar Alisson, koji je s dva loša ispucavanja izravni krivac za drugi i treći gol gostiju.

U derbiju 23. kola engleskog nogometnog prvenstva vodeći Manchester City je kao gost svladao prvaka Liverpool sa 4-1 (0-0).

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka iako je City u 37. minuti imao kazneni udarac nakon prekršaja Fabinha na Sterlingu, no Gundogan je poslao loptu preko grede.

Njemački reprezentativac za taj se promašaj iskupio u drugom poluvremenu kada je postigao dva pogotka, prvoga za 1-0 u 49. minuti kada je u mrežu pospremio odbijenu loptu nakon što je Alisson odbranio udarac Fodena, a drugoga za 2-1 u 73. minuti nakon asistencije Fodena. U međuvremenu je Salah u 63. minuti iz kaznenog udarca koji je skrivio Ruben Dias, bio je to prvi pogodak Liverpoola na Anfieldu nakon čak 411 minuta "suše".

Tragičar u sastavu domaćih bio je vratar Alisson, koji je s dva loša ispucavanja izravni krivac za drugi i treći gol gostiju. Prvi je put želio izbiti loptu u aut, no do nje je stigao Foden koji je zatim probio desni bok i poslužio Gundogana, da bi samo tri minute potom vratar Liverpoola praktički dodao loptu Bernardu Silvi u svom kaznenom prostoru, uslijedio je ubačaj za Sterlinga koji je s pola metra pogodio za 3-1. Konačni rezultat snažnim udarcem pod samu vratnicu postavio je Foden u 83. minuti.

Desetom uzastopnom pobjedom u Premier ligi City je stigao do učinka od 50 bodova, pet više uz utakmicu manje od drugog Manchester Uniteda, a sedam više uz također utakmicu manje od trećeg Leicester Cityja koji je ranije u nedjelju odigrao 0-0 na gostovanju kod Wolverhampton Wanderersa. Četvrti Liverpool ima 40 bodova.

Ranije u nedjelju Tottenham je prekinuo niz od tri poraza 2-0 (0-0) domaćom pobjedom protiv West Bromwich Albiona do koje je stigao golovima Kanea (54) i Sona (58).

Sedmi Tottenham sada ima 36 bodova i susret manje, dok je WBA ostao pretposljednji sa 12 bodova.

REZULTATI 23. KOLA,
Subota:

Aston Villa - Arsenal 1-0 (Watkins 2)
Burnley - Brighton and Hove Albion 1-1 (Gudmundsson 53 / Dunk 36)
Newcastle United - Southampton 3-2 (Willock 16, Almiron 26, 45+4 / Minamino 30, Prowse 48)
Fulham - West Ham United 0-0
Manchester United - Everton 3-3 (Cavani 24, Fernandes 45, McTominay 70 / Doucoure 49, Rodriguez 52, Calvert-Lewin 90+5)
Nedjelja:
Tottenham Hotspur   - West Bromwich Albion 2-0 (Kane 54, Son 58)
Wolverhampton Wanderers - Leicester City 0-0
Liverpool - Manchester City 1-4 (Salah 63-11m / Gundogan 49, 73, Sterling 76, Foden 83)