Chelsea neočekivano lako svladao United i zakazao veliko gradsko finale

Chelsea - Manchester United
1/2
19.07.2020.
u 21:41

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić bio je u početnoj postavi pobjedničke momčadi

U ovogodišnjem finalu engleskog FA kupa gledat ćemo londonski obračun Chelseaja i Arsenala.

Chelsea je u drugom polufinalu odigranom u nedjelju na Wembleyju s uvjerljivih 3:1 (1:0) svladao Manchester United.

Chelsea je poveo u 11. minuti sučevog dodatka u prvom poluvremenu, a strijelac je iz neposredne blizine bio Olivier Giroud na ubačaj Azpilicuete.

U prvoj minuti drugog poluvremena Mount je presjekao dodavanje na 40 metara od gola Uniteda i sam završio akciju udarcem s 20-ak metara, koji je prošao kroz ruke Davida De Gee. U 74. minuti Harry Maguire je nespretnom reakcijom poslao loptu u svoju mrežu za tri gola prednosti Modrih.

Utješni pogodak za Manchester United postigao je Bruno Fernandes iz kaznenog udarca u 85. minuti.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić bio je u početnoj postavi pobjedničke momčadi, a igrao je do 86. minute kad ga je zamijenio Loftus-Cheek.

Finalni dvoboj Arsenala i Chelseaja na rasporedu je 1. kolovoza na Wembleyju.