Igor Budan
Reuters
23.09.2009.
u 23:07

Hrvatski napadač u redovima Palerma Igor Budan upisao se u strijelce u utakmici 5. kola talijanskog nogometnog prvenstva u domaćem 3:3 remiju svoje momčadi s Romom.

Budan je zabio za izjednačenje 1:1 u 40. minuti udarcem ljevicom iz neposredne blizine i tako postigao svoj drugi prvenstveni gol. Zamijenjen je u 76. minuti.

Palermo je bio na pragu druge ovosezonske pobjede do posljednjih trenutaka ali je dvije minute prije kraja izjednačenje Romi za 3:3 donio njen kapetan Francesco Totti golom iz jedanaesterca koji je prethodno skrivio Rubinho na Stefanu Okaki Chuki.

Nakon domaćeg remija protiv Barija u 1. kolu, momčad aktualnog talijanskog prvaka Intera u sljedeća je četiri kola nanizala četiri pobjede. U 5. kolu Inter je pred svojim navijačima pobijedio Napoli 3:1 i tako barem privremeno zasjeo na vrh ljestvice s bodom više od Juventusa koji sutra (četvrtak) gostuje kod Genoe.

Svi pogoci na San Siru postignuti su već u prvom poluvremenu. Već nakon prvih pet minuta dvoboja su “nerazzurri” vodili 2:0, a strijelci su bili Samuel Eto'o i Diego Milito. Brazilski branič Lucio zabio je svoj prvenstveni prvijenac u Seriji A u 32. minuti, a Ezequiel Lavezzi uspio je tek ublažiti poraz u 37. minuti. Podsjetimo da su “nerazzurri” u ovoj utakmici bili lišeni vodstva svog kontroverznog trenera Josea Mourinha koji je radi vrijeđanja suca u prošlom kolu odrađivao jednu utakmicu suspenzije te je pratio dvoboj s tribina.

U dvoboju Udinesea i Milana na stadionu Friuli slavio je domaćin golom Antonija Di Natalea iz 22. minute utakmice. Bio je to njegov sedmi ovosezonski pogodak, te se nalazi na vrhu ljestvice najboljih strijelaca lige. Milan je posljednji sučev zvižduk dočekao s deset igrača, budući je Mathieu Flamini bio isključen šest minuta prije kraja.

Fiorentina je Sampdoriji nakon četiri uzastopne pobjede nanijela prvi prvenstveni poraz. Slavile su “viole” na Artemio Franchiju s 2:0 golovima Stevana Jovetića i Alberta Gilardina.

Livorno Darija Kneževića poražen je na gostovanju kod Bologne 2:0, uz igru hrvatskog braniča svih 90 minuta, dok je Siena kod kuće remizirala protiv Chieva bez golova uz igru hrvatskog veznjaka Mate Jajala od 69. minute.

Serie A, 5. kolo:

Atalanta – Catania 0:0

Bari – Cagliari 0:1 (Nene 77)

Bologna – Livorno 2:0 (Portanova 35, Di Vaio 53)

Fiorentina – Sampdoria 2:0 (Jovetić 25, Gilardino 66)

Inter – Napoli 3:1 (Eto'o 2, Milito 5, Lucio 32 / Lavezzi 36)

Lazio – Parma 1:2 (Zarate 42-11m / Božinov 21, Amoruso 45-11m)

Palermo – Roma 3:3 (Budan 40, Miccoli 45, Nocerino 56 / Brighi 20, Burdisso 45, Totti 88-11m)

Udinese – Milan 1:0 (Di Natale 22)

Siena – Chievo 0:0