Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 71
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
ZOI 2026.

Austrijanke šokirale i uzele ekipno zlato: Shiffrin i Johnson razočarale

Alpine Skiing - Women's Team Combined Slalom
LISI NIESNER/REUTERS
10.02.2026.
u 15:17

Bronca je pripala Amerikankama Jacqueline Wiles i Pauli Moltzan (2:21.91). Wiles je bila četvrtza u spustu kao i Moltzan u slalomu

Austrijanke Katharina Huber i Ariane Raedler pobjednice su ženske ekipne skijaške kombinacije, koja je uključivala jednu vožnju spusta i slaloma, na Zimskim olimpijskim igrama u Cortini d'Ampezzo.

Austrijanke su pobijedile s ukupnim vremenom 2:21.66, s tim da je Raedler bila druga u spustu a Huber je imala deseto vrijeme u slalomu. Za Katharinu Huber ovo je druga zlatna medalja s olimpijskih igara, prvu je osvojila 2022. u Pekingu.

Lindsey Vonn provela samo 13 sekundi na Olimpijskim igrama, ali i za to će zaraditi bogatstvo

Njemice Emma Eicher  i Kira Weidle Winkelmann osvojile su srebro s ukupnim vremenom 2:21.71.  Eicher je bila najbrža u slalomu (44.38), a Weidle Winkelmann je bila šesta u spustu. 

Bronca je pripala Amerikankama Jacqueline Wiles i Pauli Moltzan (2:21.91). Wiles je bila četvrtza u spustu kao i Moltzan u slalomu.

Austrijski dvojac je imao pet stotinki prednosti  ispred Njemica Kire Weidle-Winkelmann i Emme Aicher te 25 stotinki ispred Amerikanki Jacqueline Wiles i Paule Moltzan.

Drugi američki par olimpijska pobjednica u spustu Breezy Johnson i vodeća skijašica u Svjetskom kupu Mikaela Shiffrin koje se smatralo favoritkinjama, osobito nakon što je Johnson bila najbrža u spustu danas, zauzele su četvrto mjesto.  

I dok prvu vožnju spusta nije završila samo jedna skijašica, Talijanka Sofia Goggia, slalomsku utrku nije ih završilo osam.

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata