Houra uoči koncerta u Beogradu: Naše pjesme ne provociraju Srbe
Upitan da li smatra da pojedine pjesme neko u Srbiji može shvatiti kao provokaciju, Houra je kazao da uvijek postoje oni koji to tako shvaćaju, ali da nigdje više nema te percepcije.
Komentari 64
@Liburnik kaže: malo nas je al smo gov..na Najlakše je popljuvat sve, pa i sebe. Moj prijedlog, ajmo manje pljuvat, a više radit na sebi, ...
Jos jedan dokaz da se odista *sve* *uvijek* svodi samo na lovu.
Mislim da uopće nije problem što ovaj čovjek sa svojim bendom ide u Srbiju zaraditi novce. Ono što je, pak, porazno i ponižavajuće je da je zaradi dinara spreman, bez ijedne primjedbe, izložiti se ovakvim pitanjima koja tuku u sržž njega kao umjetnika i u srž njega kao čovjeka. Pazite, molim vas, on mora Srbima dokazivati da njegove pjesme nisu provokacija. Houra se mora opravdavati pred novinarima zemlje koja je plebiscitarno glasovala za one koji besramno govore da se okolne zemlje srpske, da Srbi nisu počinili genocid. Zbog čega? Izgleda samo zbog šake dinara. Ne znam kakvo poniženje čovjek mora biti u stanju podnijeti, ali ako to Houri nije problem....
Jedino što su izdali, a dobro je, to je CRNO BIJELI SVIJET. Sve ovo dalje što su radili je osrednje-loše. Niti ima dobre svirke, niti tekstova. Pojavljuje se pjesma MOJOJ MAJCI u kojoj se spominje Hrvatska. Dali je namjerno ili slučajno, album izlazi prije samog početka rata, a obzirom da je sve što ima bilo šta hrvatsko u sebi bilo smatrano nacionalizmom ili je bilo zabranjeno, pjesma MOJOJ MAJCI postaje hit. Počeo je rat i kako to samo po sebi ide, izdali su album LUPI PETAMA. Naravno LAKE NOTE su odradile svoje. Ima tu nekakvih pokušaja i s tamburašima, ali vrlo loše. Osobno nemam ništa protiv toga da ljudi sviraju i da rade što vole, ali me smeta kad nam se loši tekstopisci i još lošiji svirači prezentiraju kao nekakve mega zvijezde. Ne mislim sad samo na Prljavo Kazalište. A to što su otišli u Srbiju.... jednom je Zabranjeno Pušenje reklo... PARAVRTI TAMO GDJE BURGIJA NEMOŽE!
Zar i ti sine Brute?
I Jasenko Houra je ušao u klub onih koji su svoja uvjerenja iz mladosti i iz perioda stvaranja nove države prodali za malo judinih škuda.Bio je moj idol iz mladosti budući smo ista generacija i uz njegove pjesme sam odrastao te već pomalo i ostatrio. Ne treba nikoga mrziti, ali se čudim njemu, Juri Stubliću i još nekima kako olako odlaze u Beograd i tamo glume nešto sto nisu.Ili jesu, samo su to do sada vješto skrivali. Zar nam nije dosta razmjene kvazi glumaca iz prostora bivše Juge u sapunicama, koji govore ekavicom u udarnim terminima na tv i to samo zbog toga da bi se te ljige od sapunica prodavale u zemljama Balkana.Jedini čovjek koji je ostao dosljedan je legendarni Mišo Mate Kovač.Svaki put kad ga vidim u Malešnici kad šeće psa pozdravim ga, iako se nikada nismo upoznali. Iz poštovanja.
ruža hrvatska je ionako pjesma u2. nek on prvo ode tamo, vrati se u komadu, pa onda neka komentira.
Znači istina je, svatko ima svoju cijenu!
30.10.2012. u 23:04h atomised je napisao/la: Mislim da uopće nije problem što ovaj čovjek sa svojim bendom ide u Srbiju zaraditi novce. Ono što je, pak, porazno i ponižavajuće je da je zaradi dinara spreman, bez ijedne primjedbe, izložiti se ovakvim pitanjima koja tuku u srž njega kao umjetnika i u srž njega kao čovjeka. Pazite, molim vas, on mora Srbima dokazivati da njegove pjesme nisu provokacija. Houra se mora opravdavati pred novinarima zemlje koja je plebiscitarno glasovala za one koji besramno govore da se okolne zemlje srpske, da Srbi nisu počinili genocid. Zbog čega? Izgleda samo zbog šake dinara. Ne znam kakvo poniženje čovjek mora biti u stanju podnijeti, ali ako to Houri nije problem.... Poanta je kaj je Houra 90-tih zaradjivao na publici koja sigurno nije oduševljena sa koncertom u bg. Zna se koje ima pjesme i kome su namjenjene. Ako nije tako neka onda sviraju mojoj majci, lupi petama, marina, dani ponosa i slave, ln tebi zg, uzalud vam trud svirači,itd.... skraćeno, jeftino su se prodali. zadnjih godina Izbacuju neke šrotove od pjesama i nema se para, pa onda ide i prodaja....
Ove jarce i koze koji idu četnicima pjevati "Prijatelji stari gdje ste" više ne slušam.
...a sto se uopce osvrce na Srbe - ko zeli slusati Prljavce moze doci i u Zagreb kao sto dolaze slusati i Stones-e. ...ipak, vjerujem da je "Prljavo Kazaliste" prvo trebalo otici u "Suboticu" - a ovako to ispada kaoo BG-centricno klanjanje glavnome gradu regiona. :-(
Rat je završio , mi smo pobjedili i došlo je vrijeme da se odnosi sa Srbijom normaliziraju u smislu da imamo dobrosudsjedske odnose i nestrahujemo viša da nam djeca buju morala ratovati i ginuti. A zakaj " prljavci "nebi otišlili u Beograd i nekaj zaradilili i uz to propagirali našu rok glazbu?
Svako, pa i Prljavo kazalište, ne može govoriti o uspehu ako nije imao koncert u Beogradu. Neko kaže neka ode u Suboticu. Zašto ne u Bajmok? Imaju tamo lep velik Dom kulture i skupiće se srpska, bunjevačka, mađarska mladež iz okoline pa će dom biti očas pun.
31.10.2012. u 10:34h thekur*ic je napisao/la: Svako, pa i Prljavo kazalište, ne može govoriti o uspehu ako nije imao koncert u Beogradu. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> ...upravo je to sto sam zelio reci da su se pretvorili u BG-centricare - Hvala! A Jasminkonko bi tekst jedne pjesme mogao preinaciti... ...iz "u sredini stojiš sam, s*eban je mali domobran" ...u "u Beogradu pjevaš sam, s*eban i naivan domobran" (..i opet ce ga iz blata izvlaciti i Bobani i Glavasi!) ...na zalost prosjecan Hrvat nezna, da prosjecan Srbin razmislja kao theku*cic!
...imam jos jednu prikladnu promjenu tekst. "Sto put sam se evo zakleo pred jutro te prevario Beogradu ja sam bagrem nosio Zagreb iznevjerio"
...ili. "Sto put sam se evo zakleo pred jutro te prevario Beogradu ja sam bagrem nosio Hrtkovce iznevjerio" ...to bi isto situaciji prikladno bilo.
31.10.2012. u 10:11h MK je napisao/la: . ...ipak, vjerujem da je "Prljavo Kazaliste" prvo trebalo otici u "Suboticu" - a ovako to ispada kao BG-centricno klanjanje glavnome gradu regiona. ______________ Beograd jeste glavni grad regiona i to i vi samii priznajete pa mi ostaje nejasno za šta se vi zapravo zalažete? Da Prljavo kazalište, i drugi, to negiraju, kao da to nije tačno, pa da svbiraju u Bajmoku?
kako su me razočarali,mislio sam da se nikada neće prodati,da će biti jedni od onih koji nikada neće svirati u državi koja je palila,rušila,ubijala po hrvatskojedno pjevaju a drugo rade.
...Jasminko "pa tko vas Bre zavadi"?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Sjećam se kad je izašla "Pjesma mojoj majci" ili kako je svi znamo "Ruža hrvatska". To je bila jedna od prvih budnica, i to zbog jednog jedinog stiha koji spominje riječ "hrvatska". I šta su ljudi radili. Na crnu majicucu bi stavili natpis RUŽA HRVATSKA, i to na leđa. To je bio krajnje odvažan bunt, ...