Bivša predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović jedna je od glavnih osoba u domaćim medijima posljednjih dana, a razlog tome jest njezino putovanje na Antarktiku s kojeg dijeli brojne doživljaje na društvenim mrežama. Nedavno je pratiteljima pokazala dramatične prizore dok brod na kojem se nalazi prolazi kroz Drakeov prolaz – jedan od najizazovnijih i najopasnijih dijelova Atlantskog oceana. "Prolazimo kroz Drakeov prolaz. Valovi su visoki oko 5 do 6 metara, ponekad i 7. Kamera ne može ni približno dočarati njihovu snagu, ali mi ih itekako osjećamo. Teško je uopće kretati se po brodu. Primijetite dugu pri kraju videa", napisala je uz video. Sada je pokazala i kako je izgledala atmosfera na brodu nakon što su prošli kroz taj zloglasni morski tjesnac. Na snimkama koju je objavila na Instagramu vidi se veselo osoblje broda i putnici koji slave uz smijeh i glazbu. "Preživjeli Drakea!", poručila je bivša predsjednica.
Inače, bivša predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović uživa u ekspediciji na Antarktiku, a da ovo putovanje iskorištava maksimalno pokazuje i nova snimka koju je objavio naš poznati putopisac Kristijan Iličić. Kolinda je, naime, hrabro skočila s gumenjaka u ledeno more.
- Kolinda Grabar-Kitarović danas je pokazala kako izgleda pravi polarni karakter. Polar Plunge na Antarktici – ledeno more, minus u kostima i osmijeh koji govori sve. Ne skače se svaki dan na najhladnijem kontinentu svijeta. Ovo je trenutak koji se pamti cijeli život - objavio je Iličić, a u komentarima je otkrio kako je i on skočio u more.
FOTO Kakva slučajnost! Kolinda Grabar-Kitarović i hollywoodska ikona u isto vrijeme na AntarkticiKolinda Grabar-Kitarović otišla je na ekspediciju na Antarktiku u organizaciji Iličićeve agencije Nomadik travel, a za putovanje je morala iskeširati 16.990 eura te sama kupiti avio kartu do Čilea odakle je grupa krenula na putovanje prema Antarktici.
Kako stoji na stranici putničke agencije, ekspedicija je krenula iz Punta Arenasa u Čileu, a završava u Argentini. Prvog dana ekspedicije leti se do King Georgea, najvećeg otoka arhipelaga, a zatim se ukrcava na čamce koji putnike prevozi do ekspedicijskog broda. Riječ je o ekskluzivnom brodu, na kojem su sve kabine vrhunski opremljene i imaju svoju verandu. Brod nudi i spa, saunu, teretanu te mnoge druge sadržaje. Avantura na Antarktiku traje devet noći i deset dana. Maksimalan broj putnika je 15, a najmanji 10 te je putovanje rasprodano.
Ako nije redaljka za proslavu, onda nije trebala ni otići.