Zbog samo 37% cijepljenog stanovništva Hrvatske ili 45% odraslih jednom dozom cjepiva u situaciji kada su granice otvorene stotinama tisuća stranih turista i kada EU prijeti delta-varijanta virusa koja bi mogla otežati i putovanja s COVID potvrdama, možemo se samo nadati da će sreća biti na našoj strani jer se na razum, očito, manje oslanjamo. I prije jeseni doznat ćemo je li velikoj većini hrvatskih građana doista stalo do povratka u normalni život, do vlastitog i zdravlja svojih sugrađana, do toga da se opet naprasno ne okonča turistička sezona ili su pozivanja na osobnu odgovornost, zdrav razum i poštivanje propisa kod nas uzaludni ako ih ne prate restrikcije i sankcije za neodgovorna ponašanja?
Svi koji obole a nisu cijepljenih i završe u bolnici treba im i postaviti račun za liječenje, pa neka onda pametuju.