Objavljeno vijesti danas: 137
EP U RUKOMETU Hrvatska izbacila domaćine i ušla među najbolje četiri momčadi na Starom kontinentu

Pakleni izborili polufinale!

Vori je u odličnoj formi
import
24.01.2008.
u 22:11

Hrvatski rukometaši se u stavangerskom Idrettshallu izborili protiv domaćina Europskog prvenstva ulazak među četiri najbolje europske reprezentacije.

Hrvatska - Norveška 23:23 (10:11)

Norvežani kao domaćini žele pod svaku cijenu doći do medalje, koju su posljednji puta osvojili u Sloveniji 2004. godine (srebro).

Hrvatska na europskim prvenstvima ima 2:0 protiv Norvežana (igrali 2000. i 2006. godine).

Domaćini će osim vatrene podrške s tribina moći računati i na igrače svjetske klase koje vodi Gunnar A. Pettersen. Kako na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj nisu uspjeli proći skupinu, imaju dodatni motiv kako bi dokazali da pripadaju europskoj rukometnoj eliti.

Koliko je iskusan norveški izbornik Pettersen govori i podatak da je za nacionalnu vrstu zabio čak 462 golova (nije greška, op.a) Trener je od 1981. godine, a od 2001. vodi nacionalnu momčad. Na prošlom EP-u osvojili su 11 mjesto, odnosno 13. na SP-u. Najbolji igrači su vratar Seinar Ege, Johnny Jensen te Kristian Kjelling.

Tijek susreta:
Nakon pobjede Danske nad Slovenijom (28:23) Hrvatskoj treba remi ili pobjeda za 2. mjesto u skupini koje vodi u polufinale rukometnog EP-a.

Očekujemo početak prvog dijela.

Igrači su na terenu, u tijeku je sviranje himni.

Norvežani su svojim napadom otvorili susret.

Hagen je iz daljine pokušao, no lopta odlazi pokraj desne vratnice.

Vori je u prvoj minuti pucao, no Ege je spriječio njegov udarac.

Nakon dvije minute igre mreže miruju.

0:1 - Somića je iznenadio udarac iz daljine, te mu je lopta prošla kroz noge.

1:1 - Ivano Balić je uzvratio i u trećoj minuti zabio prvi gol za Paklene.

1:2 - Frode Hagen je precizan sa devet metara i vraća prednost Norvežanima.

Balić je propustio realizirati sedmerac, pucao je preko gola, no zatim Čupić ispravlja i vraća na 2:2.

2:3 - Somić prima još jedan gol iz daljine. Naš vratar je nakon pet minuta igre bez obrane, sve što Norvežani upute prema vratima završava iza njegovih leđa.

Somić prvi puta brani hrvatska vrata tek u šestoj minuti.

Dva napada zaredom obje reprezentacije nisu uspjele realizirati. Posljednji je neprecizan u sedmoj minuti bio Vori.

3:3 - Ivano Balić je iz daljine postigao treći zgoditak za našu reprezentaciju, koja zasad sustiže rezultat.

4:3 - Za prvo vodstvo zabija tko drugi nego - Ivano Balić.

4:4 - Hagen po treći puta prolazi pokraj obrane i postiže zgoditak.

Metličić s desnog krila iz daljine pogađa vratnicu u 10. minuti susreta.

4:5 - Somić nije uspio zaustaviti sedmerac koji je izveo Solberg.

5:5 - Tonči Valčić je iz bloka uspio postići gol za novo izjednačenje Paklenih.

Dominiković je u 13. minuti zaradio prvi karton.

5:6 - Solberg je vješto prevario Somića i laganim udarcem pogodio lijevi kut njegovog gola.

5:7 - Prvi puta je na dva razlike u 16. minuti domaćine odveo Skjarvold.

6:7 - Metličić je nakon kontre sam izbio pred Egea i smanjio vodstvo.

6:8 - Kjetil Strand je realizirao sedmerac te pred prepunom dvoranom Idrettshall domaćine u 19. minuti odveo na novih dva razlike.

7:8 - Domagoj Duvnjak je ušao s klupe kako bi s linije sedam metara smanjio na gol razlike.

Balić u 20. minuti predaje loptu Norvežanima, nakon pokušaja kontre neprecizno je dodao ravno u ruke domaćeg krilnog igrača.

7:10 - Frode Hagen u 24. minuti vraća na novih dva razlike. Norvežani su preuzeli inicijativu od početka susreta, a isti igrač podiže na tri razlike.

8:10 - Lacković je smanjio na dva razlike, a zatim je Alilović zaustavio napad Norvežana.

Čupiću je u 26. minuti ispala lopta iz ruke, a u sljedećem je napadu pucao daleko od gola. Norvežani i dalje čuvaju prednost.

Naši rukometaši su nekoncentrirani, nepotrebno gube lopte i puštaju Norvežanima priliku da nametnu svoju igru.

9:10 - Lacković je u 28. minuti smanjio razliku, bilo bi idealno do kraja prvog dijela dostići domaćine.

Lino Červar je na početku 29. minute zatražio time-out.

Poluvrijeme 10:11 - Blaž Lacković je iz teške pozicije smanjio na gol razlike s kojim naši odlaze na odmor. U nastavku Červarove izabranike očekuje težak posao, žele li osigurati plasman među četiri najbolje reprezentacije na Starom kontinentu.

Hrvatska je otvorila nastavak susreta svojim napadom.

11:11 - Blaženko Lacković je izjednačio u prvoj minuti nastavka, no i dobio nezgodan udarac laktom zbog čega je ostao bez zraka.

11:13 - Glenn Solberg je iz daljine vratio domaćinima prednost u 32. minuti, a nakon nerealiziranog napada Paklenih, domaćini odlaze na novih dva razlike.

Jensen se ozlijedio, a na klupu je na odmor u 34. minuti izašao i Ivano Balić.

13:14 - Kaleb je smanjio na novih jedan razlike, a Norvežani ostali bez Borgea Lunda koji je zbog oštrog prekršaja 'zaradio' isključenje na dvije minute.

Duvnjak je propustio zabiti sedmerac, pucao je ravno u ruke vratara Egea.

13:15 - Skoglund se odlično snašao te podvalio Aliloviću loptu kroz noge za novih dva razlike u 37. minuti.

14:15 - Nikša Kaleb je zabio svoj drugi gol na susretu.

Tonči Valčić je pokušao iz daljine, no udarac odlazi daleko od gola domaće reprezentacije.

14:16 - Nakon greške hrvatskih braniča Norvežani lako vraćaju dva razlike.

15:16 - Petar Metličić je u 40. minuti postigao drugi gol Norvežanima za minus -1.

Lino Červar je u 41. minuti dobio žuti karton zbog prigovaranja sucu. Razlog je očit, ali i nedosuđen prekršaj na Metličiću.

16:16 - Ivano Balić je ponovo postigao gol za izjednačenje, naši imaju još 15-minuta prilike za ulazak u polufinale.

Ivan Čupić je isključen na dvije minute zbog oštrog prekršaja u 44. minuti.

16:17 - Norvežani su u 45. minuti poveli, ali i ostali bez Skjaervolda koji je podmetnuo nogu Ivanu Baliću. 17:17 - Balić je izborio poziciju između trojice i izjednačio u 46. minuti.

18:17 - Nikša Kaleb je zabio za vodstvo Hrvatske, napokon!!!

19:17 - Odlična serija naših rukometaša od 3:0 odvodi nas na dva razlike, prvi puta na susretu.

19:19 - Alilović nije uspio zaustaviti sedmerac, a zatim s igračem manje Pakleni primaju gol za novi remi.

20:19 - Nakon što su dvije minute mreže mirovale, Metličić je zabio dvadeseti gol za Paklene.

21:19 - Na novih dva razlike iz teške pozicije u padu podiže Metličić u 53. minuti.

Alilović nogama zaustavlja udarac iz daljine šest minuta prije kraja. Naši imaju dva razlike, trebaju sačuvati razliku, dovoljan im je i remi za prolaz...

22:20 - Hrvatskom vrataru lopta je iskliznula iz ruku, te prešla gol liniju. No, Metličić u važnom trenutku ponovo vraća na dva razlike.

Hrvatski izbornik Lino Červar je pozvao u 56. minuti time-out. Naši su se uz povik 'Hrvatska' vratili na teren na posljednje, odlučujuće, četiri minute.

Hrvatska tri minute prije kraja i dalje ima dva gola prednosti.

22:21 - Domaćini su smanjili na jedan razlike, a zbog prekršaja Balića igra je prekinuta minutu i 47 sekundi prije kraja.

Norvežani su propustili realizirati napad u 59. minuti, a zatim njihov izbornik zove time-out.

22:22 - Nakon što je Balić loše pucao, domaćini 30 sekundi prije kraja vraćaju na remi.

KRAJ 23:23 - Kraj!! Hrvatska je i s neriješenim rezultatom u polufinalu u kojem će u subotu igrati u Lillegameru s Francuzima.

HRVATSKA - NORVEŠKA 23:23