Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 161
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
kolumna
Povratak na članak

Od Tuđmanove smrti Hrvatska je sve manje zbiljski Hrvatska

Hrvatskom vladaju “djeca komunizma”. Ona su promijenila retoriku očeva, ali mentalni su im sklopovi ostali slični

Komentari 34

ZA
zaja1
22:39 13.11.2013.

opet sponzorirani članak???

VL
DA
Davor2013
20:55 13.11.2013.

da treba se vratit u Tudjmanovo vrijeme kad su udbashi Boljkovac i Manolic bili prvi sef MUP-a, te premijere cijele Hrvatske, docim je Josip Perkovic bio doministar Tudjmanovom ministru obran, Susku. Svi ti najnotorniji udbasi su dostigli vrhunac svojih karijera upravo pod Tudjmanom

VL
DE
devijacija
19:45 13.11.2013.

Ma naravno,u Tuđmanu nije bilo niti trunke komunističkog mentaliteta. Ma naravno,za vrijeme Tuđmana nije bilo pljačke nit sumljive pretvorbe. Stvarno ne razumijem logički sklop upotrebljen za donošenje sudova unutar ove kolumne. Užas.....

VL
DU
Deleted user
18:57 13.11.2013.

Puste priče. Tuđman je politički bio tvorac Hrvatske, ali je isti taj Tuđman bio tvorac ekonomske smrti države. Nemojmo izmišljati zamišljene neprijatelje kad su "najveći" i "najuspješniji" Hrvati uništili ovu zemlju, a po pravilu su bili učlanjeni u stranku koja nije imala veze sa tim komunizmom. Nije da branim SDP, ali nemojmo sada reći da su oni stvorili situaciju u kojoj smo sada. (istina nisu učinili ništa da se vratimo na noge)

VL
PR
profesorz
15:54 13.11.2013.

Kad je Tuđman preuzeo vlast sve banke, svi hoteli, Končar, Tesla, Dukat, Ledo, Kraš... bili su u vlasništvu Hrvatske. Što je od toga ostalo hrvatsko nakon 9 godina Tuđmanove vladavine?

VL
WT
wtf
16:21 13.11.2013.

Razumijem da se s vremena na vrijeme treba nešto i napisati , da bi na račun sjela neka sredstva koja neki nazivaju plaća . Što je to plaća , iskreno ne znam jer spadam u onu crnu statistiku od 400.000 nezaposlenih . Ipak , mislim da nije nužno da se pišu gluposti . Naime, nekoliko puta se vraćam na autorovu rečenicu : Od Tuđmanove smrti Hrvatska je sve manje zbiljski Hrvatska. , i nikako da sebi objasnim što je to za vrijeme Tuđmana bilo '' zbiljski '' hrvatsko . Da li je to sami vrh vlasti : Šušak , Tuđman , Manolić , Ivić-Pašalić , Perković , Mesić , Šeks , Mudrinić , Sanader , Vidošević..... Je li to ono '' zbiljski '' hrvatsko što nam tako nedostaje ? Da li su to njihova djela '' zbiljske '' hrvatske pretvorbe i privatizacije ? Da li su to uspjesi na međunarodnom planu ? Zaista , ne razumijem ? Vidim da ste jako '' nabrijani '' na negdašnju državu a jako nostalgični za periodom općeg prosperiteta Hrvatske ( tuđmanovo doba ) . Da sam na Vašem mjestu , demonstrativno bih platio svu školarinu , svo zdravstveno osiguranje što mi je ta zločinačka država dala besplatno , a ukoliko ste od njih još i zavrijedili stanaesko pravo , taj stan bih sada voljenoj '' zbiljskoj '' državi platio po tržišnoj cijeni . Vjerujte mi , mnogi će Vas podržati ( ali ne i slijediti ) . Imate već po prilično godina pa je i vrijeme da naiđete na nekoga kao što je taj Goldstain . Čovjek je valjda odgajan da ne pljuje po onome tko ga tretira kao čovjeka i omogućava mu da živi kao čovjek , pa stoga nije neka senzacija da iznad njegove glave visi slika tog čovjeka ! Tragikomično je kada sjedite ispod slike čovjeka kada koji vas javno naziva stokom sitnog zuba ....itd.itd.

VL
Avatar bambam
bambam
13:39 13.11.2013.

Opet je komunizam kriv za sve... pa i Sanader se deklarirao kao iskljucivi anti-komunist i svake nedjelje je hodao u crkvu, pa eto ga sada u zatvoru. Pripadnost nekoj ideologiji ne određuje da li će čovjek ukrasti nešto ili ne..... postoji ona stara izreka: prilika čini lopova. Vjerujem da je u većini slučajeva ona i istinita.

VL
PO
potocarka
13:54 13.11.2013.

Da je Bravar živ, ne bi toliko ljudi bilo nezaposleno, ne bi penzioneri koji su pošteno odradili svoj staž kopali po smeću, a Debeljak ne bi smio ni zucnuti o stranim radnicima. Ali, nekima to odgovara. Imaju Hrvatsku.

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.