Objavljeno vijesti danas: 1
KVALIFIKACIJE ZA EP

Hrvatska odigrala odlično na San Siru, ali je divljaštvo na tribinama zasjenilo utakmicu

Italija - Hrvatska
1/27
16.11.2014.
u 22:45

Italija i Hrvatska odigrale su 1:1 u četvrtom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo. No, neće se pričati o odličnoj hrvatskoj nego o navijačima koji su nas osramotili...

Hrvatska reprezentacija odigrala je sjajnu utakmicu na San Siru. Izabranici Nike Kovača imali su 1:1 i držali Talijane na konopcima. No, u tim trenucima je skupina naših navijača drugi put na utakmici zasula teren bakljama i nakratko prekinula utakmicu.

Sudac Kuipers poslao je igrače u svlačionicu i bilo je upitno hoće li se utakmica nastaviti. Uzalud je Niko Kovač molio navijače da se smire...

Nakon intervencije policije, susret na San Siru se nastavio, ali nikome više nije bilo do igre i završilo je 1:1. Obje momčadi ostale su tako neporažene nakon prva četiri kola kvalifikacija za EP.

Iako su vatreni vrlo dobro otvorili susret, Talijani su poveli u 11. minuti. Nakon gužve pred našim vratima, lopta se odbila do Candreve koji je s 20-ak preciznim udarcem matirao Subašića.

Hrvatska je izjednačila samo četiri minute kasnije nakon poklona velikog Buffona. Perišić je iskosa opalio, a talijanski vratar nije dobro reagirao i propustio je loptu u mrežu. Nekoliko minuta kasnije hrvatski su navijači prvom bakljadom nakratko prekinuli utakmicu.

Važan detalj dogodio se u 23. minuti nakon što je Luka Modrić. Veznjaku Reala je nakon jednog trka nastradao aduktor i nije mogao nastaviti. Umjesto njega ušao je veznjak Intera Mateo Kovačić koji je zaigrao na svom San Siru.

Hrvatska je drugo poluvrijeme odlično otvorila i stisnula Talijane u mišju rupu. No, naši navijači su umjesto da pjesmom pomognu igračima bacali baklje i prekinuli utakmicu. Napravili su tako veliku uslugu Talijanima jer su poremetili ritam naše reprezentacije i igra Hrvatske je pala.

Unatoč svemu, Hrvatska je u 87. minuti imala priliku matirati Talijane. Perišić je nakon asistencije Rakitića išao sam prema Buffonu, no promašio je čitava vrata.

Moglo se nakon ove utakmice pričati o odličnoj igri Kovačeve Hrvatske, o 100. nastupu Ivice Olića za reprezentaciju, o našim mladim igračima... Nažalost, najviše će se pričati o skupini huligana koji su nas osramotili.