Liverpool remizirao kod Borussije, Klopp slavio pogodak bivšem klubu

Borussia - Liverpool
1/14
07.04.2016.
u 23:00

Dejan Lovren odigrao je čitavu utakmicu za Liverpool i pružio vrlo dobru partiju.

Borussia Dortmund i Liverpool u sjajnoj atmosferi Signal Iduna Parka odigrali su 1:1 u prvoj utakmici četvrtfinala Europske lige.

Jürgen Klopp doveo je redse na noge svojoj bivšoj momčadi s kojom je osvojio dva naslova prvaka Njemačke, dva Superkupa, jedan Kup te stigao do finala Lige prvaka. Navijači u žutom srdačno su ga dočekali porukama "dobrodošao kući".

Bio je to zanimljiv susret s puno prilika na obje strane. Borussia je u prvih 20-ak minuta bila puno bolja, ali to nije uspjela iskorisiti. Osveta je stigla u 36. minuti kada je Liverool poveo golom Origija. Klopp je proslavio pogodak udaranjem o prsa.

No, početkom drugog dijela Borussia je izjednačila. Hummels je odlično skočio nakon ubačaja s desne strane i glavom pogodio za konačnih 1:1.

Dejan Lovren odigrao je čitavu utakmicu za Liverpool i pružio vrlo dobru partiju. Mogao se i upisati u strijelce, ali je njegov udarac glavom u 21. minuti obranio Weidenfeller.

Ostale utakmice završile 2:1

Dobar posao napravio je Šahtar koji je s 2:1 slavio na gostovanju kod Brage. Darijo Srna odradio je čitavi susret za goste, dok je Eduardo ušao u 82. minuti.

Sevilla je s 2:1 slavila kod Athletic Bilbaa u španjolskom dvoboju, dok je istim rezultatom Villarreal kod kuće svladao Spartu. Uzvrati su za tjedan dana.

Borussia Dortmund - Liverpool 1:1

90' Kraj utakmice, susret je završio 1:1.

85' Evo i Sturridgea koji je ušao umjesto strijelca Origija.

81' Žuti karton zaradio je Papastathopoulos.

77' Promjena i u Liverpoolu. Firmino ulazi umjesto Lallane.

76' Promjena u Borussiji. Izlaze Bender i Aubameyang, a ulaze Papastathopoulos i Pulišić, mladi američki Hrvat koji će nastupati za reprezentaciju SAD-a.

52' Prilika za Liverpool! Coutinho je tukao, ali Weidenfeller sjajno brani!

55' Redsi su bili blizu pogotka.

49' Evo kako je kapetan Borussije izjednačio.

48' Goool za Borussiju! Nakon ubačaja s desne strane Hummels je skočio i glavom izjednačio na 1:1.

46' Počeo je nastavak.

45' Kraj prvog dijela.

45' Prilika za Liverpool! Origi je išao sam na vratara Borussije, ali mu je Weidenfeller skinuo udarac.

43' Klopp se nije ustručavao proslaviti gol.

37' Evo i toga pogotka.

36' Gooool za Liverpool! Borussiji su se osvetile propuštene prilike. Origi je zabio Weidenfelleru.

34' Mkhitaryan je sada dobro puca, ali je lopta prošla pored lijeve vratnice.

23' Lovren je ostao ležati nakon sudara s Weidenfellerom. Liječnici su mu pomogli i ubrzo će nastaviti s igrom.

21' Prilika za Liverpool! Milner je ubacio iz slobodnjaka, Lovren tuče glavom, no vratar Borussije je to obranio.

18' Prilika za Borussiju! Mkhitaryan je tukao s pet metara, ali pogodio nekoga u bloku gostiju.

15' Borussia je puno bolja u prvih četvrt sata.

8' Prvi žuti karton na utakmici zaradio je Can. I to prilično nepotrebno, prekšrajem na polovici Borussije.

1' Počela je utakmica!

0' Signal Iduna Park je pun, a atmosfera je sjajna.

0' Sudit će Carlos Velasco Carballo.

Početni sastavi:

Borussia: Weidenfeller, Piszczek, Bender, Hummels, Schmelzer, Castro, Weigl, Durm, Mkhitaryan, Reus, Aubameyang

Liverpool: Mignolet, Clyne, Lovren, Sakho, Moreno, Henderson, Can, Milner, Lallana, Coutinho, Origi