Milanović vraća latinski jezik na Markov trg
Zoran Milanović ima najveće povjerenje u Tomislava Sauchu pa se očekuje da bi mu mogao povjeriti neku od funkcija u Banskim dvorima
Komentari 66
machak - to si ti rekao, ali padež ? sjedi, jedan.....
To samo znači da nas crveni vraćaju natrag u povijest, poslije latinskog, prijeći će na bizantsko-grčko-rimski stil
Što je ovaj bijedni paragraf? Kolumna, možda? Čini mi se da Večernji postavlja ovakve pisanije kako bi se poraženi zajedničari mogli ishračkati na novog premijera. Osušit će im se usta, jadnima.
samo takve smo trebali. nije nam dosta što je račan rasprodao i uvjetovao daljnje privatizacije, sad ćemo i na stranim jezicima slušati naredbe, latniski? valjda će se bolje sa vatikanom i crkvenjacima razumjeti.. a narod... on će se priviknuti na viši pdv, više i veće poreze... mediji će to drukčije objasniti nego kad je kosorica uvela privremeni mali sitan porez. mediji su to napuhali ,pa je ispalo da taj porez plaćaju i ovi s minimalce. a oni baš nikade nisu plaćali ni uplaćivali porez u državnu kasu. to je naš radnik, sirotinja, ne bez razloga. da jednom pogleda u isplatnu listu, znao bi koliko on pridonosi svojim radom u poreznee škare.. i vidio kako je on zapravo teret državi. al to niej bitno. imamo medije, koji su stvorili puno lošiju sliku o stanju u zemlji od realnosti, meidje koji su na vlast doveli (nije narod) neku čudnu ekipu, koja će nas pokoriti i prodati strancima za šaku judinih srebrnjaka. i to će nam još na stranim jezicima pričati.
sigurno je milanovica latinski naucila ava karabatic
Izrazavao bi se on najradje na materinjem, Srpskom, ali jos je rano.........
Upravo je nevjerojatno da i \"Slovenci\" i \"Hrvati\" biraju Srbe za premijere (i da su oba Zorana)..... Ovo je \"dno dna\", preteca neceg uistinu gadnog....
Joj,da hoće opet zaratiti.
Hoce to tako... Nakon krumpir salate...latinski. Jos da se vratimo u vrijeme pristojnosti i ugladjenosti, u vrijeme bez prostota i vrijedjanja, u vrijeme rada i odgovornosti..Hrvatska bi bila sretna zemlja. Pitate KAD je to bilo? Do 90-te. Tad je nastupilolo mracno doba primitivizma.
hrvoje horvat Ti bi htio da opet zarati? Zar ti nisu rekli da u Bec mozes otici i bez rata???
Zveket, ćirilica je pismo a ne jezik.
profa BG - ali je sinonim za jezik - sedi, 1 !
veni, vidi, fugi - dođoh, vidjeh, pobjegoh ha ha - traktorske kolone za rvacku
Samo da ne bude \"latinac\" ko denis latin
Opa Bato. kada si se već toliko upustio u taj latinski daj napiši bicikal na latinski.
Ne znam otkuda toliki strah od srpskog i srbizama, kad je srpskog sve manje i manje. Ljudi još žive u nekom prošlom vremenu kad je srpski zaista zagađivao naš jezik. Danas doživljavamo agresiju anglizama, puni smo šopigiranja, stejđa, leit minut šopinga. Globalizacija truje najosjetljiviji dio nacionalnog identitete - jezik.
Otisla dvojica hrvatskih jezikoslovaca(lingvista) na neki medjunarodni sastanak u Beograd.Nakon povratka pita ih treci kolega:”Decki,kako u Beogradu kazu Hrvat?” “Sta kako?Pa isto Hrvat”odgovorise mu ova dvojica.Ovaj se malo zamisli pa rece:”Ako oni kazu isto ko i mi znaci da mi moramo to pod hitno promijeniti,zar ne?”
slavonac - nema straha od srbizama, već od proglašavanja dva jezika istim, \"jer se razumijemo\" . Inače, srbi u Hrvatskoj ne pišu ćirilicom i govore hrvatski - srbi su to po vjerskoj pripadnosti i nacionalnom određenju, a jezik ima se se razlukuje od srbijanskog, što je stalni izvor sukoba zbog manipulacije i svojatanja od strane srbije
A više ne vrijedi ona:vrijediš onoliko koliko jezika govoriš.Srpski je strani jezik ili možda u nečijim glavama nije.Dakle,ako govorite srpski vrijedi vam isto kao i talijanski,njemački ili latinski.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Vinum ( ? ) bonum, pax in domum. - Dobro vino, mir u kući. prvi put čujem....