jeste li i vi žrtva?

Znate li što je ‘pocketing’? Novi trend otkriva mračne tajne dejtanja!

shutterstock
12.03.2025.
u 13:30

"Pocketing" je bolan, ali nažalost, čest problem u modernim vezama.

Upoznajete nekoga, sve se čini savršeno, ali… postoji jedan problem. Nikada niste upoznali njegove prijatelje, obitelj, a na društvenim mrežama kao da ne postojite. Možda ste žrtva "pocketinga", najnovijeg trenda u svijetu dejtanja koji bi vas trebao zabrinuti. Ovaj izraz, koji bi se doslovno mogao prevesti kao "stavljanje u džep", opisuje situaciju u kojoj vas partner skriva od svog javnog života.

"Pocketing" je, pojednostavljeno, kada osoba s kojom izlazite aktivno radi na tome da vaša veza ostane tajna. To znači da vas ne predstavlja svojim prijateljima i obitelji, izbjegava zajedničke fotografije na društvenim mrežama i općenito se ponaša kao da niste u vezi kada ste u javnosti. Može se raditi o izbjegavanju svih ovih aspekata ili samo nekih, ali rezultat je isti – osjećate se isključeno i nevažno.

Postoji niz razloga zbog kojih bi netko mogao pribjeći "pocketingu". Neki od najčešćih su:

  • Nesigurnost u vezu: Osoba možda nije sigurna u budućnost veze i ne želi vas prerano uključiti u svoj život.
  • Strah od predanosti: Možda se boji obveze i predstavljanje vas bližnjima doživljava kao prevelik korak.
  • Skrivanje nečega: Nažalost, "pocketing" može biti znak da osoba ima druge partnere ili da vas jednostavno ne shvaća ozbiljno.

Kako prepoznati "Pocketing"?

Ključno je razgovarati s partnerom. Iako ne postoji univerzalno pravilo o tome kada je "prihvatljivo" upoznati partnera s prijateljima i obitelji, otvorena komunikacija je presudna. Stručnjaci, poput seksualne i partnerske terapeutkinje Mim Kempson, naglašavaju važnost transparentnosti i dijeljenja značenja. Zapitajte se:

  • Jeste li razgovarali o tome zašto je (ili nije) važno upoznati prijatelje i obitelj?
  • Jeste li oboje jasni oko razloga zašto vas (ne) predstavlja?
  • Je li to zbog praktičnosti (npr. život s roditeljima) ili zato što želi polako?
  • Jeste li oboje sigurni u zajedničku budućnost?

Ako ste u vezi već nekoliko mjeseci, a još uvijek niste upoznali nikoga važnog u životu vašeg partnera, vrijeme je za iskren razgovor.

1/9

Iako se "pocketing" prvenstveno odnosi na izbjegavanje upoznavanja s bližnjima, sve češće se povezuje i s izostankom bilo kakvog spomena veze na društvenim mrežama. Važno je zapamtiti da neki ljudi jednostavno nisu aktivni na društvenim mrežama ili ih koriste u profesionalne svrhe. Međutim, ako vaš partner inače redovito objavljuje, a vas nikada ne spominje, to može biti crvena zastavica.

Što učiniti ako ste žrtva "Pocketinga"?

Prvi korak je, kao i uvijek, razgovor. Izrazite svoje osjećaje i potrebe. Možete reći nešto poput: "Primijetila/primijetio sam da se viđamo već neko vrijeme, a još uvijek nisam upoznala/upoznao nikoga od tvojih prijatelja. Počinjem se brinuti da ti nisam važna/važan. Voljela/Volio bih se osjećati više uključenom/uključenim u tvoj život. Možeš li mi objasniti što se događa?"

Ako se situacija ne promijeni nakon iskrenog razgovora, možda je vrijeme da preispitate budućnost veze. Ako vas partner i dalje isključuje iz svog života, to može biti znak da niste na istoj valnoj duljini i da vaša veza možda nije ono što ste mislili. Važno je zapamtiti da zaslužujete partnera koji je ponosan što je s vama i koji vas želi uključiti u svoj život, kako privatno, tako i javno.

"Pocketing" je bolan, ali nažalost, čest problem u modernim vezama. Otvorena komunikacija i postavljanje jasnih granica ključni su za zdrav odnos. On je jasan znak nepoštovanja i neiskrenosti u vezi. Ako sumnjate da ste žrtva "pocketinga", otvoreno razgovarajte s partnerom o svojim osjećajima i očekivanjima. Ako se situacija ne popravi, nemojte se bojati prekinuti vezu – zaslužujete biti s nekim tko vas cijeni i ponosno pokazuje svijetu.

'Razvodim se od muža jer je priznao da je zapravo oduvijek htio moju najbolju prijateljicu, a ne mene!'

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije