Iako često vjerujemo da uredno odlažemo smeće i brinemo o njemu, male pogreške u rukovanju otpadom mogu brzo dovesti do neugodnih mirisa. Nepravilno odlaganje ostataka hrane, pretrpane kante ili rijetko pražnjenje smeća mogu uzrokovati razvoj bakterija i plijesni, stvarajući nesnosan smrad koji ometa svakodnevni život.
Iako se nekima ovo čini kao zdrav razum, prema jednom radniku zaduženom za odvoz smeća, ne razmišljaju svi tako. Na TikToku je samoprozvani "smetlar broj jedan u Velikoj Britaniji" rekao da postoji jedna iritantna navika koju bi svi trebali prestati prakticirati i to što prije. Upozorio je na uobičajenu pogrešku koja može kontaminirati kantu za smeće, piše Daily Express. "Molimo vas da izvadite hranu iz ambalaže ako ćete je baciti. Znam da ste kupili tortilje i zaboravili na njih. Sada im je istekao rok. Izvadite ih iz plastične vrećice i stavite u kantu za biootpad. Znam da će to malo smrdjeti, ali doslovno kontaminirate svoju kantu za smeće ako to ne učinite. Izvadite ih iz omota. Možete koristiti i biorazgradive vrećice za njihovo odlaganje", objasnio je.
Radnik zadužen za odvoz otpada apelirao je na građane i upozorio da korištenje prikladnih vrećica sprječava neugodne mirise i smanjuje potrebu za tjednim čišćenjem kante. TikToker je također podijelio neka neobična zapažanja o blagdanskom razdoblju. "Neki ljudi za Božić zamotaju puricu u aluminijsku foliju. Ne radite to. Zato, molim vas, stavite otpad od hrane u vrećicu i stavite u kantu za biootpad", savjetovao je.
U komentarima su neki ljudi rekli da nikada ne bi mogli staviti hranu u kantu bez vrećice. "Nije li to zdrav razum? Uvijek to radim", napisala je jedna osoba. No, čini se da nije jer je influencer napisao: "Pomislili biste".