Lekcija o islamizmu
Ubojstvo američkog ambasadora u Libiji tragično potvrđuje da Zapad ne razumije događaje u arapskim zemljama
Komentari 29
Amerikanci ništa ne razumiju? Filmom iziritirana arapska grupa ubija ambasadora? Dajte, najte. Još su stari Rimljani rekli da treba samo vidjeti tko od nekog događaja ima najviše koristi, pa se odmah zna i tko stoji iza svega.
Na zapadu, ništa nova, kao niti na istoku, jugu....ameri su pod vlašću cionista, što oni znaYU, kako reče jedan njihov....izgleda da je i cijeli zapad na tom krivom putu, protiv Boga i nade...zaveden masonskom bezbožnom ideologijom neo-liberalizma, po kojoj je bogatoj manjini sve došušteno, a ostalima - ništa. I uvijek im je izgovor - prijetnja od islamizma - izgovor za bezbožni državni terorizam, osvajanja, pljačku tuđih nacionalnih dobara, porobljavanja drugih.... a za tim izgovorom su posezali i srpski osvajači bosne u nedavnoj genocidnoj agresiji... To je taj začaran krug nasilja, pohlepe i porobljavanja naroda, koji neprestano rađa nove ratove i stradanja....čeka se agresija na iran, jer cionisti su nestrpljivi...
Kada je pocelo to famozno "proljece" ja sam napisao da je to pocetak radikalne islamizacije sjeverne Afrike i da iza toga stoji u velikoj vecini Turska. I dobio brdo minusa! Nazalost mi svi dosadasnji dogadjaji daju pravo. Ponavljam jos jednom: NAZALOST!!!!
Nikakvo iznenađenje. Islam od pamtivijeka ima svoju koncepciju "islamskoga društva" koja se nikako i ničim ne može spojiti sa zapadnom liberalnom demokracijom. U islamskom društvu primjerice nema i ne može biti organiziranog ateizma. Ostale religije su manjinske i beznačajne u javnim poslovima. U svim arapskim zemljama islamisti su jedina stvarna i najorganiziranija snaga koja može preuzeti vlast kad postojeći režim padne. Ne znam što li je Zapad uopće očekivao? Kladim se da će i u Siriji doći islamisti na vlast ako Asad padne. I svugdje drugdje, gdje ne bude američke okupacije kao u Iraku.
..."Cin nerazumnog nasilja koje se ne moze opravdati.."rece autor ovog clanka..i u pravu je,kao sto se ne moze opravdati svakodnevno ubijanje civila bespilotnim avionima,agresija i rusenje,pljacka Islamskih zemalja koje nikog nisu napale,kao sto su Afganistan,Irak,Libija,Sirija...to je po autoru ovog clanka ocito opravdano,da zapad radi sta hoce i ubija koga hoce u Islamskim zemljama,a kad pogine neki zapadnjak nastaje medijska histerija..kakvo licemjerje,kao i autorova prica kako u Egiptu se bira samo Musliman za predsjednika,iako ima 10%krscana..pa slicno je i sa Hrvatskom,Francuskom i ostalim zemljama koje imaju muslimansku manjinu,dajte izaberite Muslimana za predsjednika..i ne znam otkud pravo zapadu da nasilno ulazi u Muslimanske zemlje,porobljava ih i uvodi svoj sistem zivota,a te zemlje nikog ne napadaju i ne diraju..??Budite malo...realniji..
osim toga,ne shvatam znacenje rijeci"Islamista"...sta bi trebalo,da u Islamskim zemljama dodje na celo Islamske drzave "kršćanista"ili šta??Je li to neki pogrdan naziv,ako je recimo egipatski predsjednik legalno izabran i uz to Musliman,znaci li to da je on islamista ekstrem ili sta??Pa koliko znam na celu Njemacke,vecinski krscanske zemlje je istinski"kršćanista"Angela merkel,pa to nikom ne smeta..u cemu je oinda stvar,zasto dvostruki standardi na zapadu u kojem ne daju da se grade dzamije?Ucemu je stvar,ako su zapadnjaci toliko tolerantni i civilizovani i postuju vjerske slobode??...kakvo licemjerje..
Muslimanska društva treba pustiti da na miru, neka sazrijevaju i idu u smjeru koji većina njihovog stanovništva želi. Zapad se previše miješa u njihove unutarnje poslove - ako na izborima pobijede islamisti, oni su narodni izbor i imaju pravo vladati. Jedino što Zapad treba osigurati je sprječavanje imigracije iz muslimanskih zemalja.
@Bosna2012 Ne pravi se lud. Nitko ne spori pravo egipatskom narodu da izaberu koga god hoće za predsjednika. Problem je kad se pojave nakane da se u ustav upiše klauzula da predsjednik mora biti musliman. Ni jedan europski ustav nee poznaje takvu opciju glede krćana.
vulgaris,u zapadnim ustavima te klauzule nema,ali svi znamo da je tu,iako nevidljiva..nemoguce je da na celu recimo Njemacke ili Francuske bude Musliman..cak i ako bi se nekim cudom i stvorili uslovi da se to desi,tajne sluzbe bi to srusile na svoj nacin,jer zapad bi to profi odradio,medijski propraceno na savrsen nacin da je sve po demokratskim zakonima,kao sto na"demokratski nacin i opravdano" ruse Islamske zemlje i uvode im svoju demokratiju..a ako Hrvatskoj to ne smeta,onda predlazem Srbina za predsjednika,pa da vidimo kakve bi reakcije bile u Hrvatskoj..mislim,budimo realni i nemojmo stvari posmatrati samo s jedne strane...
Trenutno situacija na sjeveru Afrike, kao i na Bliskom istoku je posljedica neokolonijalne - čitaj pljačkaške politike Zapadnih sila. Takva nemoralna politika proizvodi radikalne islamističke pokrete koji dugoročno prijete svjetskom sukobu. Mnogi kršćani na tom području strijepe za svoje i živote svojih najbližih, situacija je dramatična. Samo budale i sebičnjaci odmahuju rukom na ove događaje, jer stanje iz godine u godinu eskalira, a ne naslućuje se da se taj požar uopće namjerava ugasiti. Zemlje Balkana su jako blizu, i postoji vrlo izgledna opasnost da se nemiri ponovno prošire na naše područje. Zato oprez...
Lekcija o islamizmu Ubojstvo američkog ambasadora u Libiji tragično potvrđuje da Zapad ne razumije događaje u arapskim zemljama --------------------------- za to kako se ameri ponašaju je nebitno da li je zemlje islamska. Oni se svugdje ponašaju kao da je cijeli svijet SAD i čude se što njih ljudu ne razumiju, dok istodobnu vrlo malo napora čine u suprotnom smijeru Još gora stvar je što njih nije ni briga za to. Sjećam se kada su Irak vojno okupirali, a da uopće nisu organizirali poslijeratne službe (čak ni vojnu policiju
Zapad zna sto radi .Arapi neznaju.
Lekcija o islamizmu????!
No, svim radikalima više odgovara na drugoj strani radikal jer onda imaju povoda za svoju politiku. *************** kaze Zeljko, ekstremno naivno (da ne kazem glupo) i komunisticki. Tebi, o zurnalistu, treba "Lekcija o islamizmu", jer fundamentaliste boli qrc ko jee na vlasti. Dzihad znaci BORBA DO ISTREBLJENJA, pa makar i Zeljko, njezan, fin i pun razumevanja, da je prezident
samo komunizam nije borba do istribljenja --
Znaju islamisti sto rade, i te kako. Posveceni su borbi protiv nevjernika, kao i prije 500 godina, i kao sto ce biti i u slijedecih 500 godina, osim ako ne uspiju u svom naumu. Ili njih netko ne istrijebi. @Bosna2012 - islamist nije pogrdan naziv za muslimane, vec naziv za fundamentalisticke, radikalne muslimane. Da li je pogrdan ili ne, o tom neka odlucuje onaj koga se tice. btw. zabrana gradjenja dzamija na zapadu... stvarno? a gdje to? mozda ne znas, ali svaki grad u kojem ima muslimana ima i dzamiju, a sad sto muslimanima u tom gradu nije dovoljno imati jednu - dvije (ili vise, zavisi o velicini grada) nego bi u svakoj gradskoj cetvrti po jednu - dvije, pa da svaki grad lici na Tuzlu ili Mostar, to je vec druga stvar... opet, kao ateista (a koristim ovu rijec u najsirem mogucem smislu) smatram da je glupavo graditi i crkve i dzamije i sinagoge i sl. hramove, i satirati siromasne da bi se mastili kojekakvi popovi, hodze i ostali paraziti drustva.
sve drugo je opasmo po svijet i svi moraju marxa pročitati --pa što mislite koste vi koliko je komunizam ostavio žrtava iza sebe ko je odgovarao nitko dali će odgovarati neće --i to je za vas pravda --iš--
iq 40 je u pravu zašto se traže u zmije po hrvatskoj i ko i traži i zašto zbog svog opstanka komunističkog --jugoslavenskog --
Dobar clanak. Zapad se nada da ce Muslimani postati tolerantniji, no osobno smatram, sve dok je muslimanskom svjetu, za odricanje od islama (tj. prelazak na drugu vjeru ili na ateizam) predivdjena smrtna kazna, ne mozemo ocekivati znacajnije pomake po pitanju tolerancije. Demokracija, ravnopravnost spolova, sloboda izrazavanja su tekovine do kojih je Zapad dosao mukotrpno. To se ne moze jednostavno sa copy/paste aplicirati na arapski svijet. To je proces koji traje i do kojeg oni moraju doci sami.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Odličan komentar (članak). Americi naravno ne treba "novi Bush" ali nisu potrebna niti nova "hodočašća" prema muslimanskim središtima (govor Obame na Sveučilištu u Kairu). Treba revizija SAD politike prema državi Izraelu - ne protiv Židova, nego bez sluganstva prema ustrojstvu državnog ustroja koji toliko ignoririra prirodne potrebe Palestinaca. Doduše i Palestinci (a i da ne govorim o Arapima) prave greške beskrajne...