Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 8
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
kolumna
Povratak na članak

Ćorava bomba u katedrali u Zagrebu

Podlogu za ovakvu komunikaciju nasiljem stvorile su nakaradne društvene elite, koje su zaposjele sve ključne točke odlučivanja u zemlji

Komentari 27

CH
Charles
14:17 17.09.2012.

"Umjesto da se kao društvo razvijamo i napredujemo, čini se da smo iz dana u dan, iz godine u godinu, sve nazadniji i primitivniji. Kao da čeznemo za nazatkom, a ne napretkom. Kao da ne možemo odoljeti iskonskom zovu divljaštva i barbarizma, pa umjesto civilizacijske dijalektike napretka izabiremo divljaštvo i nasilje kao modus vivendi ne samo današnjice nego i budućnosti" Da, točno tako je bilo 1991.

VL
GA
gadovi
14:24 17.09.2012.

Za podjednaku je osudu "budala" koja je to napravila što je napravila kao i "ćoravi biskupi" u katedrali u Zagrebu čije se aktivnosti svode uglavnom na nepriznavanje i osporavanje demokratski izabrane vlasti. Sad već počimaju namjrno prkositi narodu i osporavatii njegovu volju jer valjda nije u suglasju sa voljom biskupa.. Dakle trebali smo valjda birati ono što "ćoravi" biskupi misle da smo trebali birati. Baš poput ove ćorave "budale" i crkva sve više razotkriva da funkcinira kao ćorava desničarska falanga. Gdje je tu Isus Krist? Bojim se da je otišao kvragu?

VL
AR
arjavas
14:28 17.09.2012.

ovo nije ni prva ni zadnja najava podmetanja bombe kod nas . Kod nas su to sada srećom samo najave ,. dali to netko radi iz zabave ili ozbiljno prijeti , terbale bi utvrditi službe zadužene za to . Pavičićć to jednostrano ocjenjuje i krivi sadašnju vlast . Pavičiću kao da crkva nije izgubila ugled , svojom rastrošnošću . ( gradnjom velebnih zgrada u vrijeme krize i sl) gledanjem kroz prste očitom kriminalu bivših vlasti , pa čak i dodvoravanjem tim kriminalcima. .

VL
YA
yan
14:36 17.09.2012.

Kakav čorak od članka , najprije autor generalizira zbog jedne navodno postavljene bombe a zatim proziva neke elitne strukture , u dobrom novinarstvu se sve izneseno što čvršče argumentira i naravno po mogučnodti što više imena , ovako je to sve ispalo jadno i nikakvo .......

VL
Avatar drug tito
drug tito
16:56 17.09.2012.

Crveni drugovi komunjare su skloni nasilju i ne čudi me ovaj čin terorizma.

VL
OB
-obrisani-
18:21 17.09.2012.

Ostavi se tih glupih, nategnutih teza, koje kao pametno zvuce....bas se vidi da se druzis s ekipom s Kaptola, takve su i njihove, pusta frazeologija oslobodena stila i ukusa, sve kao nesto dubokoumno, cak i vjerujem da dugo smisljate takve stvari....

VL
AR
arjavas
18:54 17.09.2012.

Kladim se da 95 % onih koji su bili na prošćenju u Bisrici poima nemaju kaj je Bozanić ustvari govorio . Ljudi su došli odati počast rođenju gospe i malo se proveseliti a ne slušati političke govore kardinala, a slično je i sa govorima drugih biskupa.

VL
SA
sargu123
20:19 17.09.2012.

Kaptol neka financiraju isključivo vjernici, njima on najviše i koristi u njihovom ludilu. I biti će mir, bez trzavica i podmetanja. Tko bi normalan pristao davati novce za nešto metafizičko i neprovjerljivo ?

VL
RO
rock1
20:23 17.09.2012.

arjavas Svi koji imaju malo mozga dobro su razumjeli što je govorio kardinal Bozanić. Jedino kreteni po rođenju ili kreteni po zadatku to ne mogu razumjeti ili ne žele razumjeti.

VL
RO
rock1
20:42 17.09.2012.

Vjernici će rado finansirati Kaptol kao i do sada ali nerado finansiraju ovaj komunistički ološ a moraju, mada ih nitko ne pita žele li to.

VL
GA
gadovi
21:19 17.09.2012.

i još nešto roky Mogao je Bozi reći koju i kontra Keruma jer je evidentni idiot ali ne. Jer su isti. Ista kompanija. Njemu smetaju "komunisti" Milanović i Josipović. koji nisu obećali veeeelikog Isusa, za razliku od Keruma. A uz uz to ne surađuju sa Bozijem. Što je strašno. Čovjek se osjeća velevažno, i veliki je , ne može stati u ogledalo kad se hoće vidjeti. Na opću smijuriju svih pismenih članova društva.

VL
KO
korisnik3
21:32 17.09.2012.

ne, ova dojava nije "govor mrznje". kerumce je danas na tapeti. a ovo? ma ovo je samo neka neslana sala. to je nase "urbano hrvatsko civilizirano drustvo". lijepo je biti licemjer. to je najljepsa stvar na svijetu. uzdravlje!

VL
KO
korisnik3
21:33 17.09.2012.

@ga ""komunisti" Milanović i Josipović" pa oni i jesu komunisti. dapace, oni to i priznaju. u cemu je problem? ja ga ne vidim. a ti?

VL
GA
gadovi
22:09 17.09.2012.

korisnik Ne bih baš rekao. Imaš prilično pojednostavljeno crno - bijelo gledanje na problem. Ispada da je cijela Švedska, zapravo, komunistička zemlja jer nije katolička ii po volji Bozija. I Češka naprimjer, jer je potpuno "ladna" na papu. Bit ćeće moj bajo da je Europa postreligijska zemlja (ako se barem uspoređujemo sa onima luđacima što ovih dana protestiraju protiv USA u korist nekih imaginarnih izmišljenih likova, kako ono, Mohamed, Alah i to. Za mene je to bolest, teška mentalna bolest, koja obično zahvati organizam prije faze edukacije i ostaje trajno u organizmu poput trihinele.)

VL
OB
-obrisani-
13:18 18.09.2012.

Zna se tko je nosio kapu "sa tri roga i borio se protiv Boga". Uvijek su to isti kadrovi.

VL
YA
yan
09:34 18.09.2012.

Čini mi se opet da neki imaju mentalni problem , vide komuniste gdje ih nema , gospodo to je davno prošla stvar , postoji samo u vašim glavama , potežete to u nedostatku argumenata , dosadili ste več s tim i bogu i vragu .......

VL
AU
autoritet
10:51 18.09.2012.

Nazovimo stvari pravim imenom: udruga David je udruga Srba koji se bore protiv Katoličke crkve, baš kao što su im i djedovi klali katoličke svećenike 1945.

VL
JA
jajan
11:21 18.09.2012.

yan - možda nema pod imenom komunista, ali antihrvata na vlasti itekako ima

VL
IV
Ivan2706
12:07 18.09.2012.

Drugi svjetski rat je formalno započeo napadom poljaka na njemačku graničnu postaju ili možda je priča bila malo drugačija...Policija mora iznaći načina da pronađe počinitelja, jer je ovo jako opasna situacija. Cijela priča se usmjerila protiv aktualne vlasti koja s ovom porukom nekog luđaka teško da može imati nekakve veze.

VL
SE
sestrićna
13:24 18.09.2012.

kadrovi su od 70 do danas ist..čast izuzecima..

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.