Todorićev san: Slovenci su mu otvorili vrata Mercatora
Još potkraj prošlog tjedna činilo se da je Ivica Todorić izgubio bitku za Mercator zbog prevelikih animoziteta slovenskog poduzetničkog miljea i prema njegovu poslovnom dosjeu.
Komentari 98
ako mu to uspije tko moze reci da ne bi bio dobar premijer
Todorićev san: Slovenci su mu otvorili vrata Mercatora ali njegov san je da bude dio EU saveznih, kulturnih i savremenih poput Jakova Faka, da se djeluje i izgleda kao da je Slovenac i Europski iako je to nemoguča misija...
Opet će nas dodatno uvaliti u dugove.
Ako je ovo točno, onda je to odlična vijest! Agrokor i Mercator zajedno su respektabilna i ozbiljna firma i u europskim okvirima, a najveća korist je ogromno tržište na kojma su prisutni. Naravno, to znači da su ta tržišta odmah lakše dostupna našim proizvođačima, što nam je oduvijek jedan od ključnih problema.
Lidl uopće nije neka konkurencija Konzumu odnosno Mercatoru jer je Lidl lanac diskontnih trgovina, a ova dva lanca su tzv. premium segment i njima je konkurencija Spar i Billa. Što se tiče tzv. animoziteta prema Todoriću - situacija datira od 06. godine kad su SLO našli cijeli niz što formalnih (tzv. kvote uvoza iz nonEU država, urbanističke dozvole i dr.), što neformalnih izlika (Janković via forum21 i ostali) da se Todoriću zagorča izvoz u Sloveniju prvorazrednih hrv. proizvoda poput Jamnice, Ledo sladoleda i naposljetku - da ga se izvrgne ruglu s idejom da Konzum otvori markete u Ljubljani, Mariboru i drugim slov. mjestima. Da ne bi bilo zabune - na identično minsko polje što se tiče marketa je naletio i Gucić, svojedobni vlasnik Getro koji je konkurencija Todoriću u maloprodaji i to je znak da SLO vole vidjeti Mercator do Niša, ali k njima u dvorište - nitko iz smjera jug! I naš puk zna tu činjenicu - nije lako izdriblati Imoćanina pa je Todorić energično zalupio vrata svim slovenskim izvoznicima na police Konzuma, izuzevši Poli koji ima sestrinsku tvrtku u Čakovcu. I zbog toga je pobrao strahoviti bijes SLO izvoznika i njihove gospodarske komore, ali - nema akcije bez reakcije. Njima je to pod normalno da rade mlade majmune kad se radi o njihovom tržištu, a na svim ostalima bi samo ekspandirali i nosili slatki nektar profitni u SLO. I Todorić je bio samo prvi koji im je vratio milo za drago!
- Mrcvator je jedino što valja u Sloveniji, naravno uz Mojce a ako je Mrcvator naš , onda mora da su i Mojce naše Mojce, ......Mojce,...........Mojce, ......Mojce,........... Mojce, ......Mojce,..........
Meni to zvuči kao pripremanje ražnja dok je zec još u šumi. Todorić će (možda) dobiti tih - iskreno govoreći nebitnih - 23% Mercatora tek kad se potpiše ugovor. A dotad će se u Sloveniji još štošta dogoditi.
Zbog čega ne blokirate komentiranje tipovima kao što je EU-Janez i njemu sličnima (ili se možda radi o jednom bolesniku koji stalno mijenja nickove) koji non-stop zagađuju VL-ov medijski prostor svojim šovinističkim komentarima.??? Ili vi u VL-u stvarno mislite daa trebate poštivati slobodu govora likova koji kontinuirano šire govor mržnje???
i jos, evo, upravo smo usli u eu..ostale se nista nece ni pitati..
Todorić je plod Tuđmanove sulude i lopovske privatizacije. On je jedan od glavnih uništivača Hrvatskih banaka, poljoprivrede. Do bogatstva nije došao pošteno zarađenim novcem i znanjem, već podobnošću Tuđmanovih 200 obitelji Komunističko-Fašističke provijencije.
mikrogrizzly - svi žele radit mlade majmune od drugih odnosno rade dok ide...to je normalno...mislim da Todorić kao ni itko drugi neće izbaciti slovenske proizvode jer postoji potražnja, a inaćenje nije dobro za biznis...ali će se stvoriti jači trgovački lanac koji neće biti u opasnosti da ga strani lanci progutaju...iako neka i oni dođu u Hrvatsku mislim da je dobro da imamo i domaće i strane lance...još da se od NTL-a napravi jaka konkurencija Konzumu bilo bi super...
..................tekutar i svinja koja je dužna preko 10,5 (deset i pol) milijardi kuna, nikog ne plaća, niti dobavljače, niti kooperante, ne plaća PDV, uništava hrvatsku poljoprivredu sa silnim uvozom svega i svačega što onda izvozi u Bosnu i pakira u Čitluku pa dobiva najveće izvozne poticaje, kratko i jasno, štetočina ovog naroda i ove jadne zemlje!!
Sve je to krasno i bajno ali njajveci problem kod agrokora sto neplaca robu sovjim dobavljacima vise od 90 i 180 dana,malo koji proizvođac moze to izdrzati u Hrvatskoj jer unutarnji dug firmi je veci 5 puta nego vanjski dug Hrvtske,to znaci da su svi bez para i pretvaraju iz supljeg u prazno...U EU trgovacki lnci placaju robu sovjim dobavljacima u roku 7 dana,7 dan su pare na racunu i tim nacinom placanaj roba je puno jeftinija,proizvođaci imaju kapital koji dlaje ulazu razvoj firme,proizvoda dok ej to u hrvatskoj nemoguca misija zboh neplacanja jednim drugima...Sto se todoric nepojavi u nekim drugim zemljama van bivse yuge,nemoze,jer nema kapital da sve to pokrije,radi sa tuđim parama,neplaca na vrijeme robu dobavljacima,tako nesto nema sanse da napravi u EU,to moze samo na balkanu.
Super Todoriću odi u Sloveniju i ne vračaj se više.Da se barem jednog tajkuna riješimo.Poslje Keruma i tako dalje....
Prokleti slovenski HDZ. Svu su imovinu rasprodali.
Moj Todoricu sretan si sto prija par godina nisi kupijo u turskoj propale trgovine bi bankrotiro janezi nisu dali ni govoriti o prodaji merkatora dok je bijo unosan sada kada nema profiti konkurencija prodali bi
Dragi Janezi...konačno se vašim nevoljama bliži kraj!konačno će i vama ekonomski krenuti!Gazda Ivica kupuje Deželu i otvara između Triglava i Brega najveću farmu svinja uEuropi a obećao je da će na njoj zaposliti sve Slovence!Priča se da će Janša bititi upravitelj a Pahor njegov zamjenik!Mogu si zamisliti kako su Janezi veseli kad im Balkanac kupuje državu!E dragi susjedi uzalud vam Europa kad ste umni patuljci bili i ostali!
Dragi Hrvati..moram nažalost reći da vijest kako će gospodin Todorić zaposliti na svojoj farmi sve Slovence nije istinita...moj sin se javio na natječaj i dobio je negativan odgovor!Navodno je pao na IQ testu...kaže mi sin{a znam da govori istinu}kako mu je ustanovljen IQ 41 i da je među 259 ispitanika bio najbolji!
sve će to biti kaufland jednog dana
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Todoric ima vise novaca nego pola slovenije..Eto kakve ste vi sugava i jadna nacija Janezu.. Pokrij se po usima i suti..