Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 62
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Počeli pregovori
Povratak na članak

Todorić spreman na prodaju Konzuma?

Čelnik Mercatora Žiga Debeljak još je u ožujku poručivao Todoriću kako je “vrijeme za kupnju, a ne prodaju”, da bi nakon sastanka s Todorićem potvrdio samo da su počeli pregovore o strateškom povezivanju.

Komentari 78

BR
brle
04:00 24.06.2011.

koje cudo, pa njegova je! druga je prica kako ju je stekao,ali to je za neke druge razgovore, no ne vidim razloga da s njom ne uradi bilo sto, pa i proda je...ili pokloni! tko misli drukcije nek podnese kaznenu prijavu, anonimnu, kod onog karamarka i onog nekog policajca....

VL
DU
Deleted user
04:18 24.06.2011.

Jel to Ljubica Gatarić opet gata? Na ovu bedastoću od naslova vidim nitko se ne želi ni potpisati iz VL....

VL
SI
Simas
09:03 24.06.2011.

Da je više Todorića, nebi bili raspala država...kako je došao do Konzuma je jedna prića....ali bar ga nije upropastio i prodao za kunu, vec ga je napravio jednom od najjačih tvrtki u ovom djelu europe....A to sto je kod nas svatko tko je uspješan, etiketiran kao lopov, to je problem....jer svatko je kriv (Todorić,Tuđman, Račan, Mesić, Budiša, Bandić....) zato što mi ne radimo i nemamo posla i čekamo na burzi....a na cvijetnom nemožeš naći mjesto ponedjeljkom popodne za popiti kavu...mi smo banda neradnićka, kukava, nesposobna...i cim dođe netko uspješan = lopov! idite prosvjedovat....galamite okolo...

VL
Avatar Oštrica
Oštrica
09:54 24.06.2011.

U svetom rimskom carstvu-Uniji, točno je određeno tko ima proizvoditi, tko prodavati, a tko se saginjati i činiti slične usluge. U tom Svetom rimskom carstvu, izgleda da za Hrvate nema mjesta u bavljenju trgovinom.

VL
CA
CastrumFF
10:08 24.06.2011.

Poznato je, da je Agrokor izdavao obaveznice sa 7%, 8% i poslednje iz godine 2010 po čak 10% obrestnoj mijeri sa datumom isplačivanja od 2014 godine napred. Svakome, koji barem malo razumije ekonomiju i maržni sistem trgovina zna, da je to ekonomski samomor. Todorić to vrlo dobro zna i jedini spas mu je što brža prodaja dijela koncerna, ne zato da obogati, nego da preživi.

VL
EL
elephant
10:21 24.06.2011.

Zar još jedan Luka Rajić u RH?

VL
ZO
zokson
10:28 24.06.2011.

@Simas Znači ti svjesno preskačeš onaj dio kako je Todorić došao do Konzuma!?!? A onda Todorića proglašavaš sposobnim? Pa ti se šališ? Ili vjerojatno nikada nisi čuo za zdrave i poštene tvrtke?

VL
CA
CastrumFF
11:37 24.06.2011.

@blijeska Još kad se doda izdaja obaveznica godine 2009 u vrijednosti 400 mil EUR sa 10% godišnjih kamata, što znači da če za sedam godina Agrokor morao vratiti cca 700 mil EUR. \"Mission impossible\"

VL
Avatar Lijekzabudale
Lijekzabudale
11:54 24.06.2011.

Admine..da nemaš možda nekih zdrastvenih problema?!

VL
Avatar Lijekzabudale
Lijekzabudale
11:56 24.06.2011.

Dragom susjedu velika hvala što je meni malom i neukom otkrio Ameriku otkrivši mi još usput i tajnu tople vode!

VL
RA
rastamanaman
12:07 24.06.2011.

@Simas Uspješnu tvrtku? Uspješna tvrtka plaća svoje zaposlenike pristojne plaće. Uspješna tvrtka ne treba ucjenjivat državu. Stvar je u tome da Agrokor posjeduje i Tisak, čime su sve dnevne novine direktno ovisne o njemu zbog distribucije. Zato nećeš nikada uda u novinama pročitati ništa negativno o Todoriću.

VL
OB
-obrisani-
12:03 24.06.2011.

pas mater nesmes bre vise nista da kazes-ovde bre ima puno \"ugrozenih\"?????????

VL
SC
Scanius
12:09 24.06.2011.

50,03% Mercatora se prodaje (najvjerovatnije nekom financijskom fondu). Sa druge strane Srbski Maxi bio je prodat pa ce se tako Konzum nac izmedju dva \"velika\" a pošto sam nema novaca za nove akvizicije stagnirat če. Bolje mu je prodati Konzum dok za njega još može dobiti dobru cjenu. Druga stvar je EU koje dio 2013 postaje i Hrvatska. Po zakonima koji tam caruju Agrokor kao ovakav nemre obstat jer je zabranjeno, da je jedan koncern najveci proizvodjac hrane te istovremeno i najveci trgovacki lanac. I to je po mome jedan od razloga za prodaju. Mislim da ce zaista biti nesto u smislu Mercator kupi Konzum a Agrokor postane npr 25% + 1 dionica vlastnik Mercator Grupe. Mislimd a je to najbolji scenarij za sve. Agrokor si osigura plasman robe na svih 7 trzista gdje posluje Mercator a Mercator dobiva prvu poziciju u Hrvatskoj i Bosni.

VL
SV
sven222
12:24 24.06.2011.

prije par godina u jednoj TV emisiji su pitali novinare jeli ikad Todorić nazvao i rekao da se prestane nešto loše pisati o njemu ili njegovim firmama..odgovor je bio da nije ALI kad se je nešto počelo pisati samo je rekao da smanjuje reklamiranje svoji firmi u tim novinama i svim ostalim izdanjima od te kuće...

VL
MO
moviefreak
12:31 24.06.2011.

Ako hoćete gledati najnovije filmove online posjetite www.moje-kino.netai.net ! Ne treba ništa platiti, niti se registrirati... :) Filmovi su doslovno novi, tek došli u hrvatsku! Aha da, i imaju TITLOVE (na hrvatskom :P) www.moje-kino.netai.net - odlična stranica!

VL
DU
Deleted user
12:47 24.06.2011.

sve trcim kupiti konzumove dionice... samo kad bih imao vise novca... kupio bih i todorica... ovo je idioten sigurna investicija koju ce svi napraviti osim reklamnog sponzora koji stoji iza ove izjave.

VL
OB
-obrisani-
12:49 24.06.2011.

MUVIFREK-KOJE JE TO SRANJE STA TU REKLAMIRAS?????????????????????

VL
OB
-obrisani-
13:54 24.06.2011.

Već vidim kupca - končar - posjednik velikog i sumnjivog YU-kapitala - on može kupt po rvacke, sa novcima koji su dijelom vjerojatno rvacki

VL
UK
Ugo Kajvez
17:13 24.06.2011.

Todorić bi trebao biti spreman za robiju na golom otoku doživotno .............. (200 bogatih hrvatski obitelji ???)

VL
OB
-obrisani-
17:28 24.06.2011.

HE HE HE BRE DECKI U SRBIJI KMETOVI, ROBOVI I SLUGE HRMBAJU CIJELI MJESEC A KOMUNISTI IM DAJU 90 EURA NAKNADU I VELE: I TO JE PREVISE ZA VAS HE HE HE

VL
« 1 2 3 4 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.