Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 230
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Tko je MOL-u dao sva prava?
Povratak na članak

SDP: Tražimo osnivanje istražnog povjerenstva zbog Ine i MOL-a

Zastupnike SDP-a zanima zašto MOL sa samo dva posto više dionica Ine u odnosu na Vladu ima stopostotna upravljačka prava te zašto će Vlada preuzeti plinski biznis i na njemu gubiti četiri milijarde kuna.

Komentari 53

AS
aswer
16:32 22.02.2010.

drzavi svjedeno jel vlasnik dionica neki stranac ili neki nas. Interes i jednog i drugog je identican - povecat dobit. Drzava mora biti dovoljno prisutna (ne nuzno i operativno) u \"strateskim\" firmama kako bi stitila svoj interes, ako INAi ide lose a OMVu dobro, za nas je korisnije da hrvatski gradjani imaju dionice OMVa a austrijanci dionice INAe Hrvatki tajkun nije nista manje \"brutalan\" od madjasrkog tajkuna, i jedan i drugi imaju identican interes i nece donosit nekakve \"patriotske\" odluke jer bi inace preko noci propali.

VL
OB
-obrisani-
16:41 22.02.2010.

22.02.2010. u 15:44h Drpoje je napisao/la: Stvarno vas boli taj SDP. Nije stvar u njima nego u lopovima ma iz koje partije dolazili. Pokradoste nam ovu zemlju pa sad umjesto sto pljujete SDP kao takav zaszto ne pristanete na to hebeno povjerenstvo sa Stazicem na celu. USKOK ukljucite takodjer i pohapsite bagru lopovsku. Drpoje, mene boli taj SDP, ali ne radi nekog idiotskog povjerenstva, jer SDP-ovo povjerenstvo ni ne može biti drugačije, nego demagoško, lopovsko, idiotsko, lažno … Boli me što kao branitelj, zajedno sa nama ostalima nisam na vrijeme prepoznao tu pravu gamad koja nam se čitavo vrijeme kukavički nalazila “iza leđa” i stalno malo po malo plasirala demagogiju koju su u punom obujmu lansirali nakon što su ratne opasnosti prošle, pa kao i svi gadovi dezerterski lažno optužujući sve koji nisu njihovi stvorili privid o opljačkanoj, a ne obranjenoj i oslobođenoj državi i tako se ti najodvratniji gadovi koji mogu postojati u nekoj društvenoj zajednici ili u jednom narodu (kako hoćeš), demagogijom i podrškom antihrvatskim medija održavaju sve do danas ! Jedini ozbiljni propust i greška je što nije s njima obračunato na vrijeme, s time da nije pitanje da li je trebalo ili ne obračunati sa tim ološem, nego je pitanje da li je to trebalo napraviti prije ili poslije “Oluje” !

VL
FT
franjo.tahi
16:53 22.02.2010.

Oni koji su branili našu zemlju toga se ne srame pa zato objavite REGISTAR HRVATSKIH BRANITELJA!!! HDZ-u to sigurno odgovara jer je sve čisto kao suza!!!

VL
DU
Deleted user
16:53 22.02.2010.

Ipak smo s kompromisom dosli do jednog cilja svi zajedno na forumu. Nije vazno SDP,HDZ. Lopove u prdekaru i vratiti hrvatskoj buducnost.

VL
OB
-obrisani-
16:58 22.02.2010.

mojadomovina ------------------------ nikako ne zaboraviti nabavku nagibnih vlakiva za 136 milijuna Eura izravnom pogodbom (bez natječaja),pa nabavku Zetovih autobusa na isti naćin,koji su preplaćeni za 300 milijuna kuna....itd

VL
DM
Dan_Marinovic
16:58 22.02.2010.

@franjo.tahi stvarn nije tako jednostavna, objavljivanje registra bi bilo protivno zakonu o tajnosti osobnih podataka jer nije dovoljno objaviti samo imena vec i cijeli niz osjetljivih podataka, uz to bi i osobe iz registra predstavljali idelnu zrtvu kradljivcima identiteta

VL
OB
-obrisani-
17:09 22.02.2010.

sve ste rekli ali ne znači ako se stevan privremeno sakrio u francusku da njegovi prsti nisu u sve pipkali? njega treba najdetaljnije ispitati, on predvodi bagru, stazić i ostali ezdipovi pljuvači su samo pajaci! samo treba pripaziti da nee \"pogriješi\" pri povratku u Hrvatsku pa se utovari na avion za Kubu, tamo ga revolucionar, kojeg izgleda drže u azilu za izgubljene slučajeve, čeka raširenih ruku???

VL
OB
-obrisani-
17:12 22.02.2010.

22.02.2010. u 17:01h HipnosPajdaš je napisao/la: Što se tiće registra..... Ovdje kod mene je više lažnih branitelja iz sdp-a nego iz drugih stranaka.Ko jedanput jedan.Kad ih vidim kako se javno deklariraju braniteljima,a da pračke nisu vidjeli,dođe mi zlo.Isto tako jee i s kupnjom mirovina.Svi simpatizeri i članovi sdp-a.Zato mislim da će se mnogi iznenaditi,kad dođe mak na konac. To su oni koji su postali branitelji 2000. godine i kasnije, jer ja nisam do tada, iako nisam jedino mjerilo, niti jednog brantielja sreo a da je iz SDP-a !

VL
OB
-obrisani-
17:16 22.02.2010.

22.02.2010. u 16:53h franjo.tahi je napisao/la: Oni koji su branili našu zemlju toga se ne srame pa zato objavite REGISTAR HRVATSKIH BRANITELJA!!! HDZ-u to sigurno odgovara jer je sve čisto kao suza!!! Prvo, ti si stari već prepoznati provokator, kojiji s braniteljima nema nikakve veze, pa te se već samim tim ne tiče Registar; A drugo, objavi Registra (koji su inače u svim državama svijeta državna tajna) bi se mogli veseliti samo neprijatelji tipa Savo Štrbac, kao i domaći gadovi koji u principu spadaju u grupu dezertera ili izdajica !

VL
DU
duvno
17:43 22.02.2010.

Neodgovornost, neznanje i netransparentnost te pitanje zašto je MOL sa samo dva posto više dionica Ine u odnosu na Vladu stekao 100 posto upravljačkih prava u toj naftnoj kompaniji. pitam koliko je vaš lopina LINIĆ KUMOVAO PRODAJI INE,bezkičmenjaci

VL
OB
-obrisani-
17:43 22.02.2010.

.-Interesantno je ta Hrvatska. HDZ je postao socijalistička stranka, jer što je socijalizam nego uhljebljavanje tisuća ljudi u državnim poduzećima i javnoj upravi. A SDP postaje liberalna stranka - svojim zahtjevima da se sreže ta ista javna uprava i da i da se smanjivanjem poreza olakša privaticima, dakle SDP se danas u Hrvatskoj bori za privatnike i poduzetnike. Što je vrlo, vrlo pametno, ako poduzenicima bude bolje, bit će bolje svima. Nadam se da će to Hrvati prepoznati na slijedećim skorim izborima. -Vrijeme je i da netko iz oporbe pokrene pitanje povjerenja ovoj Vladi u Saboru. I da se jasno kaže svim koalicijskim strankama u Vladi: Ako podržite ovu Vladu sada, suodgovorni ste za sve katastrofe koje slijede. ..Sve više mi se čini da ovi zapravo dobro znaju šta rade ( HDZ ) -cilj im je uništiti Hrvatsku

VL
DU
duvno
18:28 22.02.2010.

.Za sve one koji su mogli mirno živjeti bez slobode, bez ponosa, bez dostojanstva i identiteta. Ime koje su nosili oni što im nisu smetali poslijeratni pokolji, Goli otoci, politički procesi protiv neistomišljenika, ispiranja mozga (ako je tu bilo mozga) marksističkim stupidarijama...ubijanju zdravog razuma i poštenog čovjeka... komunisti, zadrugari, akcijaši, omladinci, sizovci, forumaši, samoupravljači, pobjednici kviza Titovim stazama revolucije…raja, raja, raja… Raja su bili i drugovi Sadam, Čauševsku, Todorov, Hruščov, Honeker, Pol Pot, Ho Ši Min, Idi Amin i još hrpa drugih ubojica i ljudoždera.

VL
OB
-obrisani-
21:26 22.02.2010.

– Ako HDZ ne pristane na osnivanje tog povjerenstva, onda će biti jasno da se od hrvatske javnosti kriju činjenice oko ugovora s MOL-om – ustvrdio je SDP-ov zastupnik Gordan Maras.

VL
« 1 2 3 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.