Rohatinski: Premijer mi je rekao da nastavak suradnje nije moguć
Izvor iz Vlade kaže da će guvernersko mjesto biti ponuđeno Borisu Vujčiću, dugogodišnjem zamjeniku Željka Rohatinskog,
Komentari 296
Greenspanu 4 mandata, ukupno 16 godina, za čelno mjesto američkog FED-a. ______ FED koji se praktički ponaša kao privatan, a razne veze su dobro poznate unutar istog. FED koji generira ogromne miljarde dugova, da bi se odabrana kasta mogla bogatiti.. Što sve narod neće izvaliti samo da pljuje.
04.06.2012. u 18:37h pečat6 je napisao/la: _______ Masa stručnjaka na to upozorava. Ne treba prizivati Brisel. Pa mnoge stručnjake koje hvalite se zalažu za devalvaciju na 8.88 kn za euro.
Pa 20 godina zivimo na kredite i na umjetnoj valuti,,,pa dokle vise???????
Inflacija je kako naši stari vele.Današnja popora.Potpori kuću da ti se nesruši. Poporanj postant trul kuća se uruši. To je ekonomska računica na krati vremenskii ciklus.
@afrika Stari,....ne odredjujem ja placu nego poslodavac. Onaj poslodavac koji misli da mu je radnik preplacen nece ga ostavljati zaposlenog. To se kod nas dogadja,...i zato nemamo industrije. Onog dana kad nas rad dodje u balans sa placom biti cee i industrije. Placa moze biti i 2500 kuna, ali ako radni privredjuje 2400 kuna radno mjesto se zatvara. Takvih imamo 350 000 nazalost.
@afrika Pa ti stari nemoj devalvirati kunu,...i nastavi isto ovako kao do sada. Ovako sigurno neces imati industrije, a jedog dana ce biti i 100 eura veliko.
....he,he još malo i raditi čemo za sto eura.....i morati pljeskati!!!...užas!!
04.06.2012. u 18:51h Boras je napisao/la: ---------------------------------------------------------------------------------- Pola Amerike i pola Europe je takodje zivjelo na kredite i zato smo sad tu gdje jesmo. Onaj tko prije shvati su ozbiljnost bolje ce proci.
Oprostite mi... ali ovdje vidim pojedince koji zagovaraju devalvaciju kune, pa ima komentara kako cemo povecati izvoz i proizvodnju , prodaju vlastitih proizvoda u turizmu i jos kojekakve bljuvotine.... Pa bi molio nekoga od tih mislilaca da mi objasne... Kolikoko ce jeftina (konkurentna ) biti domaca rajcica, ako seljak koji ju proizvede bude placao gorivo 15 kn,, struju koju uvozimo xx kn, kredit u stranoj valuti xx+ kuna, repromaterijal koji takodje uvozimo xx+ kuna i sve to kad uracuna treba prodati na trzistu na kojemu ce prosjecna placa ostati 5000 kn samo sto to vise nece biti 650€ nego 300€, i nemojte mi molim vas spominjati turizam jer turizam je 3 mj u godini a mi moramo zivjeti i privredjivati svih 12 mj... ????
Chicago - kažeš da je inflacija pravi put.... Tvrdim upravo suprotno! Juga je imala kompletnu industriju i nije je inflacija spasila niti devalvacija. Devalvacijom kune idemo na prosjački štap jer sve uvozimo.... od struje, plina, auta, voće povrće, meso, sirovinu za brodogradilišta itd. SVe se to kupuje u eurima i dolarima. Sad neka mi netko objasni kako će nam devalvacija kune pomoći??? Idemo štampati novac koji neće vrijediti ništa. Želiš auto kupiti, cijena će biti u protuvrijednosti eura po tečaju na taj dan pa izvoli. Ako budeš radio za 100 eura mjesečno kako misliš preživljavati.
Nadrapali su uvoznici i oni koji su se zadužili u stranoj valuti te oni koji su trošili nezarađeno.To je tak.ali čisto sumnjam da će proizvodnja procvjetati. Bumo videli.
Sve to sa slabom kunom bi imalo smisla da mi imamo proizvodnju i industriju, i sto je jako bitno da smo energetski neovisni, ali mi nemamo nista od toga. Uvozimo od igle do brodova, jedino sto mozemo jeste braniti kunuu i polako jacati neovisnost...medjutim neidemo bas u tom smijeru...
Idemo štampati novac... ________ Imaš upravo takvih prijedloga. Da se štampa novac i s tim novcem ulaže u industriju. Štampanje bi pokrio proizvod.
- Kad brod tone, -štakori bježe Kuda li će pobječi ovi koji sebe nazivaju vladom RH ?.....pitanje je sad
Chicago Chicago... Dragi gospodine... gdje ti zivis ? o kakvoj ti tehnologiji pricas ? Ja sam naveo primjer rajcice, zato sto je hrana uz energente jedan od osnovnih uvjeta neovisnosti, a i jedna od stvari kojom se mi mozemo bavitii i koja je buducnost... To mastanje o nuklearnom inzinjeringu mozes objesiti macku o rep,, to i jeste nas problem sto bi mi bili netko i nesto, umjesto da se smjestimo gdje nam je mjesto, mi smo mala zemlja i s ne bas velikim mogucnostima.. Danas bi svi bili nuklearni inzinjeri i astrofizicari, a niko nebi pravio vijke i male stvari (figurativno), bas bi tebe jedni ameri platili da im pravis ventile pored inzinjera koji se skoluju na nuklearnim programima koji su za nas pojam, jer vidi cuda mi ih za cudo i nemamo...
napokon jedna dobra odluka u moru loših.
04.06.2012. u 19:13h Ikarus je napisao/la: ------------------------------------------- Pa u principu si sve rekao,....mi smo mala, glupa i zaostala zemlja sa velikim apetitom. To je nase proklestvo. Mi bi zeljeli zagrist ali imamo lose zube. Zato i kazem da se trebamobamo smiriti,....samnjiti place i poceti proizvoditi sibice, svijece i ***** lokote,....to je nas nivo.
uništavo nas je godinama hdz ali smo imali veliku sreću što smo u toj muci imali čovjeka i stručnjaka rohatinskog ali smo sad na****li sa sdp-om i milanovićem,miče čovjeka koji nas spašava i sad budemo vidjeli kako tonemo,jedva čekam onajj svjet da negledam kako nas uništavaju neznalice
može i islandski...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Chicago - hajde malo protumaći vraćanje među konkurentne??? Nemamo industriju, kompletna roba na policama dućana je iz uvoza (čak i sirovina za vegetu). Ako kupujemo sve u eurima kako misliš da će nam devalvacija pomoći? Misliš na to da ako netko sad radi za 3750 kn = 500 Eura radit će za 3750 eura koje će nakon devalvacije vrijediti 250 Eura. Ja tu ne vidim konkurentnost osim u tome da će narod biti siromašniji nego kinezi. Po tvojoj logici jedna Njemačka, SAD i sve ostale zemlje koje imaju jaku i stabilnu valutu ne bi trebale ništa izvoziti???? Upravo suprotno... Još da napomenem, ako se HR zadužila u dolarima ili Eurima a naša kuna ne vrijedi ništa kako mislite otplaćivati inozemni dug? Kikirikijem???