Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 10
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
bez trećeg mandata
Povratak na članak

Rohatinski: Premijer mi je rekao da nastavak suradnje nije moguć

Izvor iz Vlade kaže da će guvernersko mjesto biti ponuđeno Borisu Vujčiću, dugogodišnjem zamjeniku Željka Rohatinskog,

Komentari 296

OB
-obrisani-
11:48 05.06.2012.

05.06.2012. u 11:39h Zveč je napisao/la: rohatinski, koji je inače precijenjen kao stručnjak isključivo zbog slabosti HDZ-a i bivše vlade, te interesa međunarodnih lihvarskih krugova koji su mu u Hrvatskoj pumpali kredibilitet. …. Bankarstvo je prljav posao,to je veliki posao,banke nisu neka udruga po modelu vojska spasa. Ako dobiješ međunarodna priznanja bankarskog svijeta kao Rohatinski,to znači da si sposoban,da si to dokazao rezultatima. Možda to znači da si super k..va,nema veze,bolje to nego neki čoban ili neki fosil koji bi poslovao po modelu istrunulog komunističkog sistema. Jel tako ili nije tako?

VL
FA
Fantom47
11:49 05.06.2012.

Pa Premjer je pun znanja o ekonomskim problemima Hrvatske. Čovjek koji još nije savladao ni diplomaciju je izvučen za prvog u Hrvatskoj, da bi se s njegovim neznanjem manipuliralo. Pa pitanje je tko mu je rekao da kaže ne Rohatinskom i koji su ciljevi tog poteza? Jer u politici se ništa ne događa slučajno. Jači je to Premjer koji telefonom djeluje prema instituciji HNB-a.

VL
OB
-obrisani-
12:11 05.06.2012.

dado7, Ma to ganjanje,to je bilo tako malo figurativno. Ima dosta ljudi koji pod nacionalizacijom banke podrazumjevaju nešto poput upada u banku vojske/policije sa službenim nalogom vlade..davaj lovu. Kad malo analiziram te naše banke,nacionalizacijom bi došlo sigurno do odljeva kapitala. Dioničari Zabe naprimjer,Unicredit(84,5%) i Allianz(11,7%) bi sigurno nešto povukli. Unicredit je ionako posebna priča,taj zmaj sa tisuću glava je već,ako se ne varam 2009e bio u velikom škripcu i malo je nedostajalo da dođe do hostile takeover-a. Intesa sa 76,5% dionica u PBZ ne bi isto tako mirovao. SG ima 100% dionica Splitske,a znamo de je u velikim neprilikama,i oni prate sigurno argusovim očima razvoj situacije kod nas. Da ne nabrajam ostale,veće i sitnije ribe poput one Kovanice itd. Možda je na dugi termin opcija jačati HPB kao protutežu stranim bankama? Btw. Odljev kapitala nije virtualni ‘cash money’,mogli bi odgristi naprimjer imobilije

VL
GR
Gradinar
12:16 05.06.2012.

05.06.2012. u 11:48h miha je napisao/la: Molim te kolega ne lupetaj. oprosti na ovakvom pristupu, ali zaslužio si ga svojim komentarom. Rohatinski je sa svojim timom potrošio oko 4 milijuna kuna na reprezentaciju, za tri puta veće devizne rezreve odd Slovenije, dobio je deset uta manje prihode (kamate), pa ti upravo zbog toga sudi o Rohatinskom. njegov je posao bio štititi nacionalne interese zemlje u kojoj je šef financijskoga poslovanja a ne izlaziti u susret međunarodnim financijskim "krurvama" kako si ti rekao. Zbog toga je od njih dobio nagradu, od HDZ-ove vlade nije mogao dobiti doslovno ništa jer su se bojali Todorića i njegovoga medijskoga imperija; a njegova smjena nema veze sa radikalnom proimjenom političkoga kursa države, to se vidi po svemu do sada, već sa sudarima u okviru zemlje za dominaciju i presudnu moć. Tek će se vidjeti da je to tako, pročitaj moj zadnji komentar!

VL
GR
Gradinar
12:20 05.06.2012.

A, međunarodne nagrade su i onako po njihovome poimanju stvar selekcije u ovoj zemlji na samosvjesne građane i provincijalce. Naime, i HTV je dobio "međunarodnu nagradu" nekoga privatnika iz Srbije nazad dvadesetak dana, zajedno sa desetak kompanija iz Šapca, Kragujevca, i sličnih "elitnih centara" međunarodnoga ugleda, pa budale vjeruju da je to neko priznanje. Za nekoliko tisuća dolara danas bez problema dobiješ titulu počasnoga doktora znanosti, na najmanje stotinu američkih adresa, zbog kojega će vam se smijati svatko normalan na američkim sveučilištima! Prestanite dopuštati da vas se smatra zadnjim provincijalcem kome je svatko iz "svijeta" - gotovo Bog!

VL
M3
Miške 3
12:27 05.06.2012.

Dado 7- nije li to Damir Polančec?

VL
GR
Gradinar
12:52 05.06.2012.

Cjelina se slaže - evo i predsjednik Josipović je "oduševljen" izborom vujčića za guvernea, iako nije izabran!"? Čovjek ne smije reći da je oduševljen smjenom Rohatinskoga, pa oduševljenje usmjerava "novome guverneru"!:-)))))

VL
OB
-obrisani-
12:55 05.06.2012.

05.06.2012. u 12:16h Zveč je napisao/la: njegov je posao bio štititi nacionalne interese zemlje u kojoj je šef financijskoga poslovanja a ne izlaziti u susret međunarodnim financijskim "krurvama" kako si ti rekao … Nigdje nisam naveo da je on ulazio u susret međunarodnim financijskim ustanovama,premda je to činio,a činio je to da održi kunu na površini. Štiti nacionalne interese zemlje je u današnjem svijetu pitanje kompromisa. U poslovnom(dakle i bankarskom svijetu) se to zove B2B. Bez Rohatinskog bi ti danas kuna možda vrijedila kao ona 1945; Možda ti je to u interesu,ja čisto sumnjam da je to u interesu prosječnog Hrvatskog građana. Usprkos laganog pada vezanog za euro problematiku,kuna je stabilna. to se pamti,to je rezultat,a ti detalji sa Todorićem,reprezentativnim izdacima,to ostaju detalji koje se zaboravi. main line diskusije nije naše prepucavanje o stilu poslovanja guvernera već o rezultatu koji ostavlja.

VL
LI
LILLIT
13:06 05.06.2012.

Rohatinski je precijenjen a kuna je prenapuhana. Berisu zelim uspijeh u radu.

VL
AU
autoritet
13:31 05.06.2012.

Bespoštedna bitka za fotelje - jedino što Kukuriku uopće radi.

VL
DU
Deleted user
14:07 05.06.2012.

Rohatinski, zbogom svakog gosta tri dana dosta ti si ostao preeedugo više

VL
KA
katja666
14:39 05.06.2012.

Rohi hvala ti za češnjak iz Kine, kokice iz Austrije, slane koštice iz Mađarske, govedinu iz Argentine i osiromašene Slavonce. Nagradu koju si dobio od međunarodnih financijsko-zelenaških krugova si turi tamo gdje sunce nikad ne sja. A pri tome ne ne mislim na London...

VL
BI
billynik
14:53 05.06.2012.

@katja666 - Lupetaš, možda bi bilo bolje da imamo inflaciju od 1000 % godišnje i ono poznato "Kupujem devize".

VL
DU
Deleted user
15:19 05.06.2012.

Premijer mi je rekao da nastavak suradnje nije moguć šmrc, šmrc... svi smo jako tužni svi patimo

VL
GI
giglibigli
15:48 05.06.2012.

novca za plaće izgleda da nema a pošto nitko ne bi na miran način prihvatio da mu smanje plaću za otprilike trećinu jedino "bezbolno" riješenje je inflacija

VL
OB
-obrisani-
18:13 05.06.2012.

Rohatinski je doveo ovu zemlju na rub propasti nerealnim tecajem kune kupujuci na taj nacin socijalni mir za racun HDZ-a. Dakle barem dvostruko je odgovoran. Prvo zbog privida stabilne valtue, sto je naivce ponukalo da se zaduzuju kod banaka misleci da ce ta idila trajati vjecno, i sto je bilo jos pogubnije za Hrvatsku omogucio je HDZ-u dugogodisnju vladavinu i pljacku Hrvatske.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.