Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 106
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Rat za Inu
Povratak na članak

MOL zatajio da će na plinu iz Sirije zaraditi 5,7 mlrd. $ u 10 godina

U Ini tvrde da Zagrebačka burza spava jer su "podaci o plinu iz Sirije poznati".

Komentari 61

OB
-obrisani-
12:53 23.12.2010.

Ma objašnjavam ovo smradu hercegovnarskom neke stvari ali nema pomoći... Hercegovno i istina su dva disparatna pojma... A administrator ga štiti kao da se ukakio moguće revizije privatizacije Veečrnjaka... Ili je na platnoj listi hercegovana...

VL
Avatar Point_of_view
Point_of_view
13:18 23.12.2010.

Kakav naslov! MOL zatajio da će na plinu iz Sirije zaraditi 5,7 mlrd. $ u 10 godina. Halo novinar, to bi mogao biti eventualno brutto prihod. A sa ovakivm cijenama plina mogu cak i izgubiti, ako ga ne prodaju nekomm drugom a ne Hrvatima, sve da plin i poskupi 15%. Kakvi smo mi matematicari, kad ne razlikujemo, prihod od od dobiti, a posebno formulacije, kao sto su EBIT i EBITDA?! Da bi se ovaj nivo cijene dionica isplatio, INA mora stvarati netto dobit od najmanje 320 mio. €, odnosno 450 mio. $ godisnje a sada pravi gubitke i ima tolike dugove, da bi eventualna dobit isla najprije u svrhe saniranja duga. Vlada radi Mirovnjacima ovaj deal, zato sto ce ukinuti drugi stup, jer joj novac iz drugog stupa treba za saniranje velikih minusa u proracunu i saniranje dugova brodogradilista. Vise inozenmih kredita tesko ce dobiti, posebno ne po dosadasnjim kondicijama, a kako cujem od Rohatinskog, on je spreman ne popustati vise. Znaci tih 15 milijardi kuna iz drugog stupa su sada na redu.

VL
SI
sikert
13:49 23.12.2010.

neka i zarade kad naši papani politički sve prodaše kao i najbolju kravu HT. Prodat će sve samo da uđemo u umjetnu tvorevinu EU. zašto nisu Švicarci i Norvežani ušli u EU. Norvežani su pametni jer imaju viška energije (struje,e, plina, nafte) pa ne žele da im to švabe , francuzi, englezi i ostala bagra iz EU uzmu.

VL
SJ
Sve je uzalud
14:12 23.12.2010.

Što se mi mješamo u to, to je njihov posao naročito ako skupe ovo još malo dionica. Mi bi da im uzmemo INU.Malo je kasno.Osim toga što prije da propadnemo to veće šanse za novi početak.

VL
B6
Booyaka 619
14:16 23.12.2010.

Ma htjeli su oni to prijaviti, samo znadete kako je težak život direktora; juri tamo, trči ovamo, pa ručkovi i trpanja podređenih u bulju, tako da su baš tu \'sitnicu\' smetnuli s uma, sigurno zbog \'silnih\' ulaganja u hrvatsko gospodarstvo...Pa nije Vrag da sumnjate da MOL posluje nepošteno, tj. \'balkanski\'... Neee, oni vam posluju 100% pošteno \'europski\', baš kao i u Austro-ugarskoj monarhiji koja je bila pravi primjer europske civilizacije i reda, pa učili ste o poznatom poštenjaku i borcu za građanska prava, sjećate ga se, zvao se Khuen Hedervary... Pa valjda svaki građanin Hrvatske (posebno oni glupi i neobrazovani koji apsolutno vjeruju medijima) zna da tamo u EU teku med i mlijeko (ali najčešće bogatima, kao i ovdje), tamo nema korupcije i nepravde, iskorištavanja radnika, ucjenjivanja, nema nacionalne i religijske nesnošljivosti, sve zemlje se maksimalno vole i uvažavaju, tamo nema kriminala, tamo se čak ne vara ni na karatama.. Raj na zemlji, čudo, utopija... Pazite što vam kažem: neće proći dugo vremena a obespravljena sirotinja i nezaposleni počet će oživljavati i prihvaćati marksističke ideje, sve što Chavez i ekipa rade doći će i kod nas u Europu, ovaj, pardon, tj. nama koji smo u predvorju Europe...

VL
DU
Deleted user
14:46 23.12.2010.

naravno da nisu prijavili....i naravno da su sad na dionice navalili oni koji kuže o čemu se radi...i naravno da će račun za sve opet platiti hrvatski porezni obveznici....i naravno da svaki strani \"investitor\" vidi kako lako može za.ebat ovu državu i njene građane...i naravno da svega ovoga ne bi ni bilo da je onaj tko je na vlasti uredio ovu državu kako treba umjesto da se posvetio samo pljačkanju... HDZ je gori od rata i od svake elementarne nepogode!

VL
FE
Felicijen
15:34 23.12.2010.

Naši susjedi i prijatelji Mađari su uvijek osjećali prema nama veliku i jaku ljubav. Ponekad je ta ljubav bila toliko jaka da smo se skoro ugušili od njenog stiska a izgleda da se opet budi....

VL
Avatar atrpimir
atrpimir
17:15 23.12.2010.

kak je rekel franjo - ni beč ni pešta ni beograd. držati se toga. ne vjerovati nikome pa ni nijemcima

VL
PU
pustinjak
17:17 23.12.2010.

Neka mi netko odgovori zašto su zaposlenici INE ispali građani drugog reda i nejednaki pred ustavom pošto su mogli odkupiti manje od polovice zakonom garantirane vrijednosti (20000 DM / cca 10000 €) i još po skoro duploj cijeni od nominalne (900 Kn). Vjerojatno radi krađe i otimačine, pa Vi glasajte za KRA-DE-ZE.

VL
OB
-obrisani-
21:01 23.12.2010.

Zasto bi Mol morao postovati interese Hrvatske?To je kompanija kao i svaka druga koja zeli zaraditi.I ako ste vi ,Hrvati,glupi i ne znate kako,to nije njihov problem vec vas.Zasto Hrvatska jednostavno ne kupi MOL,ceo u kompletu?Onda bi Hrvatska imala prosireno trziste kao i Madjari.Ali to nije moguce,jer Hrvatske mogucnosti su ogranicene.I u tom kontekstu treba gledati ovaj problem!Kad vam je trebao kes,onda ste INU delimicno prodali,ili vasi dragi politicari,dobili ste kes i pristali na pravila igre.I svugde je u svetu normalno da pravila diktira onaj koji placa.Posle hebanja nema kajanja.Moram li jos komentarisati?

VL
OB
-obrisani-
23:46 23.12.2010.

a pazi ti \"sposobnosti\" tih drugova.. MOL je kupio 47% vriejdnosti INa-e za 500 milja dolara,,,,,I sad tu još nešto kenjaju o poslovima s plinom, a onaj šup.ak koji sad lijepo živi u viletini iznad samobora ZNA SVE O TOME.. Je.bote, jeste svi glupi ko ovce ili što?

VL
OB
-obrisani-
02:27 24.12.2010.

Ok, a sad se rapitajte o \"bijelim noćima\" u Sibiru. a tko je ono vlasnik MOL-a? Da nije Lukoil? Vidi slučajnosti..

VL
OB
-obrisani-
02:28 24.12.2010.

wikileaks je ništa u suporedbi s ovime..

VL
OB
-obrisani-
02:36 24.12.2010.

Ili idemo načeti kako su Nino i Kutle ukrali \"tisak\"? i kako je plaćena provizijica kranaderu preko Hypo banke? ili o tome kako su ukrali brodogradilišta za jednu kunu i sad će svi dobiti otkaze.. ili o tome da mi kupujemo vlastiti plin iz naših bušotina na jadranu od talijana za 3 puta veću cijenu? ili o tome da se vratio nazad u INa-u isti lik koji je to potpisao? ili o tome da su spremili Tomu u pržun koji je obranio ovu zemlju? ili o tome da je pola državnog vrha na plaći srpskog SDB-a? meni je svejedno.

VL
Avatar florenz
florenz
08:14 27.12.2010.

Sada ipak izlazi na vidjelo da je INA prebala kupiti MOL a ne obrnuto! Zato je i sabotiran prolaz ruskog naftovoda preko Hrvatske. O prihodima o nafte iz Sirije prije su saznali u MOL-u do naša Vlada, pa je naivno prodala \"zlartnu koku\".

VL
JS
ja sam gladan
04:04 28.12.2010.

Sad će Mol INI ponuditi iscrpljeno manje naftno polje u Sibiru,kako bi opet izvukli lovu iz INE,kao što su to napravili prodajom Rotarya. Dragičević je još uvijek u igri i dila s Mađarima naveliko. Tog čovjeka treba objesiti za j..a.

VL
MM
Mladen Miletić
14:40 08.01.2011.

Pametni zarađuju a budale se čude i zavide .... MOL zatajio da će na plinu iz Sirije zaraditi 5,7 mlrd. $ u 10 godina

VL
GR
gresham
21:04 17.01.2011.

ak bu mol bu i hrvatska, jer je ve pol-pol heheheehehehe

VL
OB
-obrisani-
19:13 22.01.2011.

Da sam znao ovu vijest prije, ne bih prodao INA-RA za 3.540 kn prije 3 dana. ovakve vijesti molim Vas ponavljajte 2-3 dana zaredom da nas citiraju susjedi. makar sitne male rubrike. oglašavt ćemo u Vas, sve brokerske kuće se Vas zamilovati makar jednom kvartalno...

VL
Avatar MK
MK
11:46 23.12.2010.

...A je i Macek bio Hercegovac i Licemjer kad je uspostavio granice Banovine Hrvatske? 1.) AVNOJ-em stvoren je Hrvatski DDR! 2.) Ustavom iz 1974 KPJ (ukljucujuci SKH) za uvjek dijeli Hrvatski Narod ...Kontrazla - ti se zalazes za zlo i i govoris zlo... Jedino je to licemjerno...

VL
« 1 2 3 4 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.