Postat ćemo energetski lider? Američka veleposlanica otkrila u koje hrvatske projekte žele ulagati kompanije iz SAD-a
IBM je za ovu godinu najavio izgradnju inovacijskog centra u Zagrebu, što je dobar pokazatelj povećanog interesa američkih kompanija za ulaganje u našu zemlju
Komentari 46
LNG terminal već 20 godina svako toliko se netko sjeti da bi mogao ubosti neki birački poen pa baja o gradnji i čudima ....."poput 43 otvaranja gradnje pelješkog mosta"........pa kod nas se ni pes neće popišati....koje j investicije? ...pa svi znaju da se zakoni mijenjaju na tjednoj bazi a poreza ko kamenja na Pagu....a tu je "na braniku domovine" i eko kvarner i priščić koji čim nešto krene sve minira "u ime zelenjave".....strategiju bi nam bolje iskrojili Srbi nego "naši" stručnjaci za zanašanje jaja
Izgradnja LNG terminala? To samo znači da će plin poskupiti kao gorivo za aute, neće više biti jeftinog plina. I to zahvaćajući našim " saveznicima " amerikancima od kojih čak ni Njemačka ne želi kupovati govorio nego grade plinovod iziz Rusije preko sjevernog mora do Njemačke. Jer bi onda Njemačka industrija i gospodarstvo u cjelini propalo zbog skupnog goriva. Samo u Hrvatskoj to reklamiraju kao super investiciju.
Strasno mi smo uvijek negdje LIDERI, a od posla nista i mladi bjeze iz ove zemlje, mozda smo Lideri u dugovima i kad zavrnete gradane ove zemlje ili kad donesete neke nevazne odluke i zakone.....ove novine su samo za smijati, ali mozda bi bilo dobro da imate jednu stranicu gdje MESIC viceve prica, onda bi mozda opet kupovao vase novine....
Paaaaa čuli su da su većina hrvatskih radnika roba i roblje te da rade za plaće koje su manje negoli na istoku te da se njih može iskoristiti za ekstra profite i nečasne poslove pranja novca i izvoza zdravog kapitala i profita... Ali sve je manje radnika koji će na to pristati već će radije otići van države... jer ih je država pretvorila u roblje... a demokracija je sve bliža diktaturi i fašizmu
Hrvatska kao energetski lider je opet jedna prepotentna glupost za zemlju koja je energetski ovisna i koja je dala svoju naftnu kompaniju strancima za saku mita hdzovcima. IBM ce vjerojatno napraviti call centar kakvih ima na desetke po niskorazvijenim zemljama svijeta a pogotovo u Indiji.
koje motiviranje stanovništva da se pomiri s onim što ima ili bolje s onim što nema. A ono što nema su dobra radna mjesta... Zašto da radi znanstvenik kod IBMa u Zagrebu za 1000eura ako može isto kod IBMa uu Danskoj za 6000eura.
samo vi njima vjerujte
bajke... bajke... da možemu kupovat skuplji američki ukapljeni plin umjesto jeftinijeg ruskog...
168 milion eur, ukupne inostrane investicije u RH u proteklih godinu dana. Toliko inostranih investicija u godinu dana ima i predgradje Bukuresta ili Budimpeste
evo vam gazdarice, ona sefuje rvatistanom, kakvi plenkovici I koljinde.
S obzirom da Hrvatskoj nije glavni izvor prihoda (pogotovo deviza) turizam, izgradnja LNG terminana na Jadranskoj obali ne moze imati nikakve negativne posljedice na tu totalno nebitnu privrednu granu. LNG terminal ce jako dobro doci nasim naftnim I plinskim poljima kojih smo prepuni, tako da je dobro da su se nasi prijatelji Amerikanci toga sjetili. Uvijek misle na nase dobro, sto bi mi bez njih.
U tom treminalu se nece zaposliti vise od 30 ljudi plus dvadesetak vatrogasaca u pripravnosti na nekom drugom mjestu.
Kakav LNG terminal...USA,je,izgubila rat u Siriji te nema potrebe za,LNG-jem. Osim toga predsjednica je obecala napraviti HR najrazvijenijom zemljom na svijetu za njenog mandata a sve to bez LNG terminala.
Prvo ste vragu otvorili vrata da ulazi, sad mu noge rasirite, sljedeci korak je poznat
sazirem od bilo kakvog ulaganja iz vana, pogotovo amera
najvažnije je hrvatima obećati da će biti lideri. u bilo čemu. a ne obični šljakeri. na to se pale k'o lud na paradajz...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
USA!