Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 168
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
teško stanje
Povratak na članak

Agrokor će na tri mjeseca zaposliti 700 do 1000 mladih pripravnika

Predsjednica Vlade i četiri njezina ministra danas su se sastali sa 20-ak menadžera i poduzetnika

Komentari 54

Avatar vila velebita
vila velebita
22:12 14.03.2011.

Na 3 mjeseca i onda cipela....ili...možda još....3 mjeseca...

VL
DU
Deleted user
22:27 14.03.2011.

Hajde stoko sitnog zuba navalite na Todorića. On ima sijena za vas koliko mu volja. Vas ne interesira vlada ni zaposlenost. Vas interesira samo kako da mu uzmete sijena iz jasala. A kad to sažvačete i njega sjebete smislit čete već nešto. Valjda če opet negdje biti sijena. A da malo upotrijebite svoje oštre zubiče i pasete travu a ne čekate gotovo sijeno.

VL
DU
Deleted user
22:34 14.03.2011.

Za 2500 kuna može se dobiti na tržištu 2 tone krumpira u jesen itd itd. Možete li zamisliti stoko sitnog zuba koliko treba motikom mlatiti da se to proizvede. Ne trošti na sporedne i preskupe stvari ako je kriza.

VL
OB
-obrisani-
22:36 14.03.2011.

Poticaji Todoriću - prepreka između HDZ-a i HSS-a U HSS-u traže da se ukine odredba po kojoj seljak mora zasijati najmanje tri hektara da bi dobio državni poticaj te da se velikim zemljoposjednicima smanje poticaji Pregovori HDZ-a s koalicijom HSS-HSLSLS nastavljaju se danas, a u finišu dogovoru bi se mogla ispriječiti razlika u strategiji poljoprivrede. HSS će, naime, tražiti da se ispuni odredba programa “Preporod sela” o uvođenju gornje granice poticaja po gospodarskom subjektu i vraćanju poticaja svim seljačkim gospodarstvima. Drugim riječima, traže da se ukine odredba po kojoj seljak mora zasijati najmanje tri hektara da bi dobio državni poticaj te da se velikim zemljoposjednicima smanje poticaji. Tim mjerama spriječilo bi se da glavninu poticaja dobivaju velike tvrtke i PIK-ovi, primjerice Agrokor Ivice Todorića, a manji dio individualni seljaci. Ako bi se nakon dogovorene kvote zemljišta poticaji za PIK-ove i velike proizvođače umanjili, ostalo bi više novca za individualne seljake, kažu u HSS-u. “Politiku poticaja treba promijeniti jer ako ostane ovako “veliki” će ostvariti monopol na tržištu. To je temeljno pitanje reforme poljoprivrede! U prošle dvije godine poticaji za individualne poljoprivrednike rasli su 10 posto, za sto najvećih tvrtki 25 posto, a za 25 najvećih kombinata 50 posto!” ističe član vodstva HSS-a. I jedna i druga strana tvrde da zasad nije bilo većih problema o usuglašavanju poljoprivrednih programa, međutim, prošloga tjedna pregovarački timovi izvijestili su da je “dogovoreno šest milijardi godišnje za poljoprivredu, a da će se o modalitetima tek dogovoriti”. “Moji dečki kažu da pregovori idu u dobrom smjeru i da nam se prihvaća dosta toga. Da je nešto jako sporno, sigurno bi me o tome obavijestili”, rekao je Josip Friščić. No prema informacijama iz pregovaračkih timova, u preostalih neusuglašenih 10 posto upravo bi pitanje poticaja moglo biti “vrući krumpir”. HSS-ovci su ogorčeni zbog toga što se njihove zahtjeve doživljava kao “trpanje novca u džepove seljaka”, a najveći dio ode velikim tvrtkama. Da tako ne bi bilo i s 2,5 milijarde kuna godišnje, koje su za poticaje upravo ispregovarali s HDZ-om, traže promjenu modela. “Todorić je kupio Belje za jednu kunu uz uvjet da će uložiti 350 milijuna kuna, a samo u dvije godine već je od države dobio više od 100 milijuna kuna poticaja”, kaže izvor iz HSS-a. (Jutarnji list)

VL
OB
-obrisani-
23:13 14.03.2011.

alvina Prvo treba odvojiti dohodovnu poljoprivredu od obiteljskih gospodarstava. Tako bi prestali miješati kruške i jabuke,a zatim poljoprivrednicima dati strogo namjenska sredstva i poticaje ,a obiteljskim gospodarstvima davati,recimo,naknadu za očuvanje okoliša. Tako bi imali i poljoprivredu ,a imale površine bibi bile obrađene. One neobrađene bi preuzele općine i obradile o svom trošku te površine a onda obradu naplatile ili od vlasnika ili od države. Samo se postavlja i pitanje da kako je moguće da je umjetno gnojivo iz Kutine 40% jeftinije u Sloveniji ,a slično je i sa zaštitnim sredstvima?

VL
HR
HRVATINAmalaXXL
04:45 15.03.2011.

U mračnom kafiću, na šanku pronalazim prosvjednika iz 2011. U pogledu mu vidim istovremenu sreću jer ga se netko sjetio i godine proživljena razočaranja. \"Ništa meni nije ostalo od tih prosvjeda, samo one zlatne tenisice koje sam dobio od prijelaznee vlade jeseni 2011. za prijeđenih više od 500 prosvjednih kilometara. Eno moje cipele u kojima sam hodao još su u Muzeju suvremene demokracije. Ispod njih je ugraviran broj 573. Pet stotina sedamdeset i tri prijeđenih kilometara zagrebačkih ulica u borbi za pravdom. Hodali smo mjesecima, svaki drugi dan.\" \"Za najboljih dana, kad bi temperatura bila oko 22 stupnja, vlaga u zraku oko 60%, petak, gotove dvije turske serije, a nije još počeo Big Brother, skupilo bi nas se možda deset tisuća. Pogledajte danas koliko je prosvjednika, 200.000. Pa da je nas bilo 200.000 vlada bi pala još u prva dva tjedna prosvjeda. Eno onaj susjed sa trećeg kata, kaže da je 430 kilometara prošao. A svaki put kad sam se vratio sa prosvjeda njegov wall na Facebooku je bio pun novih postova u kojima nas poziva da napadnemo policiju. Jednom sam ga samo vidio na Trgu kad smo se spuštali iz Radićeve, ali i tada je nosio neku Lacoste vrećicu. Nezainteresirano je produžio prema tramvajskoj stanici. Danas sjedi na visokoj poziciji u državnoj upravi. Takvi lažni prosvjednici su potpuno uništili naš dignitet. Vođe tih udruga proizašlih iz prosvjeda 2011. njih 1038 uhljebili su se uz novu vlast. Iskreno, od svih njih znam samo Josipa i Mladena koji su bili u prvim redovima kad su se policiji palile svijeće pod nogama. Ostale nisam nikad ni vidio do pada zadnje HDZove vlade. Priča se i da se Čobanković nije utopio dok je pokušao preplivati Savu kod Slavonskog Broda. Čini se da je bio na liposukciji i takav neprepoznatljiv se danas među slavonskim seljacima predstavlja kao onaj što je svaki drugi dan na prosvjede išao vlakom. I što je meni ostalo od borbe za pravdu? Još nemam posla. Sad stvarno znam da sam bio lud što sam na praznik rada 2011. sa još dvanaestoricom prijatelja upao na sindikalni prosvjed na Maksimiru prije nego je poslužen grah. Vikali smo, izdali ste nas, stoko bolje niste ni zaslužili. Bježali smo pred gladnom ruljom što nas je progonila sa crvenim zastavama. Poslije graha je Sever slavodobitno rekao kako im te godine plaće neće smanjiti za 50 nego za 25 kuna i dobit će petinu božićnice.

VL
PR
promill
08:23 15.03.2011.

Pretvorbene i tajkunske hijene namirisale na ovoj lešini još malo mesa(6,3 milijarde nisu za baciti niti za stoku sitnog zuba)! Daj meni jednu milijardu pa ću zaposliti 1200 pripravnika na tri i pol mjeseca! Sram ih bilo, bagra mešetarska!

VL
RU
rus4
08:34 15.03.2011.

To je Jaca okupila glavešine i propisala harač za izbore?Jer tko će je drugi financirati?I tako su sve maznuli za vrijeme njihove vladavine pa red je i da malo vrate u BAZU......

VL
SJ
sutra-je-drugi-dan
08:53 15.03.2011.

hmmm.., zaposliti pripravnike na 3 mjeseca.., i to je neka vijest!? Ako je to normalna vijest za kompaniju od veličine i utjecaja Agrokora, onda je gore stanje nego što smo svi kolektivno mislili. Ovako se hvaliti je smiješno čak ii za naše abnormalno društvo. Džabe novac, moć i utjecaj jedne kompanije kada se hvali sa takvim stvarima

VL
X2
xychhr-200
10:42 15.03.2011.

Strašna vijest... doista me obradovala - zaposlit će ljude... zamislite... čak na 3 mjeseca. Što sve Kosorica neće dati staviti u novine... samo da bi se prikazala u boljem svjetlu... ma ODLAZI već jednom... shvati da si NEPOŽELJNA..!!!...

VL
SH
shutter
13:03 15.03.2011.

Da li je moguće da ministar Popijač ne zna da sjedi na čelu ministarstva koje od 2007. godine pravi nevjerojatne probleme poduzetnicima i obrtnicima sa izdavanjem tzv. MTU - minimalni tehnički uvjeti, za koje od 2007. u odnosu na prijašnju papirologija traže i tzv. \"gradnju\" i to retroaktivno. Nekoliko desetaka tisuća firmi i obrta je pred zavtaranjem i otpuštanjem ljudi jer ovome ne može udovoljiti i to sa objektima koji postoje i posluju čak i više desetljeća. Ukidanjem ovog zakona ili makar njegovim razumnim ublažavanjem otvara se mjesto za minimalno 50000 ljudi na razini Hrvatske. Ja sam poduzetnik, i samo moja firma je zbog ovog zakona u nemogućnosti zaposliti 90 ljudi. Ministre Popijač, pozabavite se Zakonom o trgovini, Pravilnikom o tehničkim uvjetima i općenito problematikom oko MTU u vašoj kući i omogućit ćete garantirano zapošljavanje više desetaka tisuća ljudi u kratkom roku.

VL
TO
tonc
15:12 15.03.2011.

@ ADMINE, zašto si mi obrisao tekst? Koga sam vrijeđao, šta nije bilo točno u iznešenim podatcima i zašto si mi osporio izražavanje mišljenja na osnovu procijena svjetskih stručnih krugova što se tiče štete i Japanu i usporedbe 28000 00000 000 € planiranog u ušpricavanja u naše gospodarstvo u odnosu na 40 000 000 000 $ što je po iznosu približno isto. Molim ljepo za obrazloženje.

VL
OB
-obrisani-
17:34 15.03.2011.

DOBRA VIJEST, NO NAMA TREBA 450.000 NOVIH RADNIH MJESTA. nama treba teška metalurgija u sisku i Brodu, proizvodnja poljoprivredne mehanizacije za prvu ruku, zatim automobila po ugledu na slovenski Shayton i na kraju proizvodnja avionikejer samo od turizma, brodogradnje i ratasrstva nije pametno živjeti...

VL
OV
over
12:44 18.03.2011.

jasno je i najvecim budalama da se 350.000 nezaposlenih ne moze zaposliti u tercijanom sektoru i da nam je razvoj industrije (a i povratak na selo) primarni zadatak!

VL
« 1 2 3 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.