VIDEO Rimac pozvao robotaksi koji nije došao. Plenković: Ja bih se vozio u Vernu
Početno se kompanija robotaksija zvala Project 3 Mobility, no u ponedjeljak je objavljeno kako će se usluga zvati po slavnom piscu Jules Verneu. - U 19. stoljeću Jules Verne predstavio je sliku svijeta kakav će biti u 21. stoljeću te je bio iznimno točan u svom predviđanju i zato smo upravo po njemu nazvali našu tvrtku Verne - rekli su iz tvrtke
Komentari 59
Rimčeva tvrtka na tržištu vrijedi mlrd eur-a. Sve rečeno.
Volkswagen i Toyota donijeli odluke o novim investicijama, ukupno 100 mrd Eura u motore s unutrašnjim sagorijvanjem jer je značajno pao interes kupaca za kupnju vozila s drugim vrstama pogona
Hoće li roboti čistiti robotaksije ili se možemo nadati uspješnom povratku Hrvata na visoko plaćene poslove čišćenja?
Nema vozača ali nema ni 180mil €
Žuti karton zbog Bajage? Ponosno prihvaćam.
Dobio je miljune eura za robotaksije 5 generacije. Još ništa nije isporučio a sadsa nudi 4 generaciju- Vrati pare.
Koliko je ono tuđih eura uloženo, kako bi živ čovjek Zagreba ostao bez posla?
A jes' baksuz ovaj plenki ... gdje god on reže vrpcu , stvar se blokira ! ...ako me pamet ne vara zar nije plenki triput porinuo brod "algoma" u 3.maju , a eno ga još se brčka po kvarneru nakon sedam godina "gradnje"... čega se on dotakne to završi neslavno ( vidi rafinerija sisak , uljanik , gredelj , petrokemija , 3maj , kurikulum , korona ...)
"Rimac pozvao robotaksi koji nije došao: 'Čini se da je došlo do problema' " hahahahaha pa dajte auto nije u stanju voziti 10 metara naprijed na praznoj pozornici, a tek da ce moci autonomno voziti medu divljacima na cesti...
Ovo je bila logična ( i najgora moguća) posljedica pritiska da se pokaže na što je utrošen novac. Bit će još grešaka, jer radi se o tehnologiji u povojima, a ovakve i slične greške moglo se vidjeti i kod mnogo većih i bogatijih tvrtki. No bezposadni transport ljudi i dobara je budućnost, sviđalo se to nama ili ne.
Samo riječi i obećanja! Tek kad vidimo realizaciju znat ćemo da nije riječ o najvećoj prevari stoljeća.
Nude nam u celofanu sa mašnom nekakvu budućnost u kojoj je čovjek - "višak". Mrak!
Koliko ljudi prevozi robotaksi? Ovo izgleda kao dvosjed, sigurno mnogo ekonomično i zeleno i manje gužve na prometnicama belega grada Zagreba. Kad je dvosjed u pitanju rađe bi Porsche nego robotaksi.
Nemaš taxi vrati pare br(al)e
Mislio sam da on neke automobile proizvodi. Kad ono prezentacije, marketing, investicije i PR. Kao ne otvaranju Pelješkog mosta, superauto došao u kamionu i nazad u kamion :) Ma dajte me nemojte...
Haha znači nema nikaj! Ak ima kaj naj dorivlju auta! Kakva farsa! Prav za Plenkija.
Sviđa mi se ovaj koncept, tehnologija napreduje, mislim da je došlo vrijeme da se svatko može sam provozati do određene lokacije neovisno je li vozač ili ne. Osim toga introvertima će se jako svidjeti u svijetu koji samo vrišti tišina i odmor od napornih tuđih glasova.
Vidi ga samo AP. Car je gol, hrvatsko izdanje, 2024.
ljudi bez imalo mašte, oni koji sami nikad ništa nisu napravili, oni koji sišu javni novac..najglasniji u osudi jesu! trulež.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Budućnost je u teleportiranju. Prijavio sam projekt EU Komisiji... nekih cca pola milijarde eura. Izvedba za sada malo šteka, ali smo zato napravili zapanjujuću video prezentaciju. Angažirali smo poznati Hollywoodski studio koji je radio za Avatara tako da kad Ursula vidi mislim da jamačno prolazimo.