Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 26
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
IZ ŠPANJOLSKE
Povratak na članak

Na tržnice stigle prve trešnje, kupci u šoku zbog cijena: 'Pa jesu li od zlata?!'

Na tržnicama su zasad dostupne gotovo isključivo uvozne trešnje, dok će domaće, prema riječima prodavača i uzgajivača, u većim količinama stići tek krajem svibnja

Komentari 44

Avatar mustafa1
mustafa1
10:07 05.05.2026.

Sve je pitanje ponude i potraznje, ako ih mogu prodati po 20€ Kg , zasto bi ih dali za 3 € ? Ja za te Spanjolske tresnje nebih dao ni 1€ po Kg , radje pricekam mjesec dana i jedam svoje tresnje koje u Zagrebackoj zupaniji odlicno uspjevaju. Zalosno je da ni ljudi koji zive na selu nemaju svojih tresanja a ni drugog voca.

VL
Avatar fidelio
fidelio
10:02 05.05.2026.

Tko ima novca, kupa se u moru, a tko nema, doma u lavoru. Voće je dostupno po povoljnim cijenama, a tko ima kapric da hoće trešnje iz Španjolske, neka plati. Gušti su gušti. I trgovcu će prisjesti kad mu istrune pola lagera...

VL
Avatar Gyam
Gyam
09:40 05.05.2026.

Ljudi, 80% vas, svih Hrvata ako i živi u gradu ima na selu ili neko svoje imanje ili neku rodbinu, prijatelje! SADITE SVOJE voće, eto, trešnje 2,3, marelice, jabuke, kruške, grmove šumskog voća, breskve i sl. Za 2-3 godine imatt ćete svoje BESPLATNO za sebe i djecu, nitko neće raditi b...le od vas ovim cijenama.

VL
Avatar Bob_Rock_
Bob_Rock_
09:36 05.05.2026.

"Uzgajivač Robert Hadžić, koji se trešnjama bavi desetljećima, najavljuje da će njegove ovogodišnje domaće trešnje koštati između sedam i osam eura po kilogramu. -Ovo što se sada događa nema veze s realnošću. U redu, riječ je o ranim španjolskim trešnjama,a, ali ni u Njemačkoj ili Austriji ne koštaju 20 eura. To je špekulacija- upozorava." A cijena njegovih trešanja koje će koštati između 7 i 8 eura ima veze s realnošću?

VL
Avatar Navijač
Navijač
09:53 05.05.2026.

Da nema Europske unije i uvoza , vjerujte da bi nam i kupus bio skuplji od zlata, zato što pohlepa seljaka nema granice.

VL
Avatar Provokator1
Provokator1
09:49 05.05.2026.

Pa dok je ovaca bit će i vune..... Kada im sve propadne na štandu i budu morali baciti, drugi puta će razmisliti o cijeni. Sve je na kupcima.

VL
MA
marsovac
09:42 05.05.2026.

mogu si ih priustiti bez problema,.........ali imam samo jedan problem,...s tim bi sam seb rekao da sam budala i nasjedam lopovima. Prve tresnje su lose, neukusne i nista posebno,..one kasnije su puno bolje ukus i aroma a uz to jeftinije jer je konkurencija veca.

VL
Avatar Fejk Njuz
Fejk Njuz
10:44 05.05.2026.

sve dok ima bedaka koji na placu kupuju ISTU robu kao i kauflandu, samo DUPLO skuplje - samo deri!!! na placu jagode 5€... u sparu - 2€

VL
Avatar juma
juma
10:13 05.05.2026.

Očigledno je kako ima kupaca koji mogu i spremni su platiti tu cijenu. Time sva druga priča pada u vodu. Hrvati doslovice leže na novcima i mnogobrojni su im izvori prihoda. Zapravo se živi puno bolje i troši puno više nego što bi se reklo na temelju plaća i mirovina. Trešnje stvarno nisu nešto neophodno za život, a nisu ni stvar gdje tjednima ili čak mjesecima i godinama možeš čekati na kupca. Dakle, vrijedi princip uzmi ili ostavi.

VL
ŠP
šparist
09:38 05.05.2026.

Uvredljivo i bezobrazno bolesno visoke cijene...realno, što je razlog da je ista trešnja s istog drveta poskupjela u par godina 300-400%?!?! Niti je zalijevaju, niti obrađuju zemlju niti koriste gnojiva...a sigurno niti berače ne plaćaju 3x više jer onda bii ljudi masovno išli brati trešnje! Dakle, čista pohlepa na koju jedini odgovor treba biti - potpuni bojkot! Dabogda ne prodali niti jednu trešnju i da im sve na kraju propadnu pa možda dođu pameti iduće godine!

VL
CA
Carabit
10:48 05.05.2026.

Poznavajuci mentalitet bogatih ljudi oni te tresnje nece kupi.

VL
Avatar Castro
Castro
10:57 05.05.2026.

Obozavam tresnje i kupit cu ih tek kada nasi budu prodavali po cijeni do deset eura..jedino voce koje ne mozes kupiti za Bozic ili tijekom cijele godine..Ima svoju vrijednost i to je ok, ali 20 eura sigurno ne. Range Rover kosta 150.000,-€ i ima ga jako puno po Zagrebu...!!! Uvijek je bilo i bice razlike.

VL
Avatar Antifaṧist
Antifaṧist
10:17 05.05.2026.

Tko želi neka plati, tko ne želi neka ide dalje i pričeka normalno doba za trešnje. Ne razumijem čemu pompa oko toga. Osobno mogu platiti i da su 50€, ali nisam bedast. Čemu to? Zna se kad je sezona trešanja.

VL
TE
Teodor
11:11 05.05.2026.

Ma da imam milijun ne bi ih kupio iz principa, a naše će možda biti i skuplje, jer država uništava poljoprivredu

VL
Avatar dmitarX
dmitarX
11:34 05.05.2026.

Pa ne kupujte!

VL
Avatar Blokiran
Blokiran
09:37 05.05.2026.

"Nije to skupo vec ste se vi lose udali!" :P

VL
DU
Deleted user
10:31 05.05.2026.

To vam je tako kada više ne želite brati trešnje po drveću. Ne želite ni imati drveće jer to zahtijeva fizički rad ali bi htjeli da trešnja bude jeftina. Da trešnja treba održavanje da ne izraste previše visoko tako da se može pobrati sa zemlje. Date sebi 13 plaču nametnete stotine poreza i propisa i onda očekujete da sve bude jeftino. Ne kažnjava se kriminal zbog koje država mora isplaćivati enormne kazne na sudovima primjer je nedavni iz INE gdje Mol većinski vlasnik dobio tužbu protiv države. Ne kažnjava se gradnja pozlaćenih WC ni preplaćena žičara sljeme. Da to sve poskupljuje trešnje, zato trešnja košta kao suho zlato. Za one koji pitaju dali su trešnje od zlata. Praveći se da ne znaju odgovor zašto trešnja košta toliko.

VL
SK
SkvikiZg
11:07 05.05.2026.

Imam trešnju koja daje plodove za bogove a imam i prijatelje na Trešnjevki. Velo supruga daj nam donesi koju kilu a moja kučica je 20 km daleko a ja invalid na štakama. Malo je falilo da ju nekam ne pošaljem.

VL
Avatar Castro
Castro
10:57 05.05.2026.

Obozavam tresnje i kupit cu ih tek kada nasi budu prodavali po cijeni do deset eura..jedino voce koje ne mozes kupiti za Bozic ili tijekom cijele godine..Ima svoju vrijednost i to je ok, ali 20 eura sigurno ne. Range Rover kosta 150.000,-€ i ima ga jako puno po Zagrebu...!!! Uvijek je bilo i bice razlike.

VL
AN
Antonio1952
14:25 05.05.2026.

Po tebi drzava prodava skupe tresnje a ne trgovci na trznici. Za sve je kriv Plenkovic i za skupe tresnje u Zagrebu na trznici.

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.